Dowiedz się więcej o blockchainie BSV dla przedsiębiorstw z e-bookiem Bitcoin SV Academy

Około sześć lat temu blockchain zaczął przenikać do świata przedsiębiorstw, przyciągając uwagę największych konglomeratów, a nawet mniejszych firm. Jednak w tamtym czasie nadal było to głównie modne hasło, które firmy po prostu wypuszczały, aby podekscytować inwestorów i akcjonariuszy. Blockchain wywołał taką popularność, że jedna z notowanych na giełdzie firm w USA zmieniła nazwę na Riot Blockchain, a jej akcje wzrosły niemal natychmiast. Od tego czasu Blockchain bardzo się rozwinął.

To już nie jest modne hasło i przeniknęło do światowych gigantów najwyższego szczebla, takich jak Oracle, IBM, Intel, JPMorgan, Tencent, Samsung i innych. Technologia stała się tak poszukiwana, że ​​trudno będzie znaleźć przedsiębiorstwo, które jej nie bada. Jednak pomimo zainteresowania ze strony świata przedsiębiorstw, technologia blockchain nie spełniła obietnicy. E-book Akademii Bitcoin SV na temat łańcucha bloków korporacyjnych bada, w jaki sposób technologia zawiodła przedsiębiorstwa i jak Bitcoin SV rozwiązuje wszystkie niedociągnięcia innych sieci blockchain.

Nieudane obietnice korporacyjnego blockchaina

Dla przedsiębiorstw technologia blockchain obiecuje dwie kluczowe korzyści — zoptymalizowaną wydajność i niższe koszty. Korzyści te wynikają z trzech ważnych cech, które wyróżniają technologię blockchain: bezpieczeństwa, skalowalności i dystrybucji. Ta wizja opłacalnej i optymalnie działającej technologii jest w zasięgu świata przedsiębiorstw. Jednak dekadę później nie widzieliśmy jeszcze żadnych namacalnych aplikacji korporacyjnych działających w łańcuchu bloków. „Enterprise blockchain nie dostarczył zachęt, pozostawiając wielu rozczarowanych korzyściami, jakie blockchain dla biznesu przynosi.” Jednym z kluczowych czynników niepowodzenia korporacyjnego łańcucha bloków jest niemożność wyeliminowania centralnego punktu awarii.

Chociaż blockchain jest z natury rozproszony, większość tak zwanego korporacyjnego blockchaina nasycającego dzisiejszy rynek to jedynie prywatne księgi rachunkowe oznaczone jako „dozwolone łańcuchy bloków”. Posiadanie sieci blockchain, która jest pod kontrolą jednostki centralnej, po prostu przekreśla cel blockchain. To nie jedyne wyzwanie utrudniające przedsiębiorstwom przyjęcie technologii blockchain. Wysokie koszty rozwoju infrastruktury blockchain, brak interoperacyjności (którą Komitet Standardów Technicznych Bitcoin SV pracuje nad wyeliminowaniem) oraz niezrównoważenie przejrzystości i prywatności to niektóre z głównych wyzwań. Wyzwania te jednak bledną w porównaniu z niezdolnością większości blockchainów do skalowania – co jest kolejnym wyzwaniem, które Bitcoin SV rozwiązał, skalując bez ograniczeń.

Mówiąc najprościej, skala, stabilność, bezpieczeństwo i interoperacyjność zostały zagrożone przez wszystkie te wyzwania i pomimo obietnic technologia blockchain nie zapewniła ekonomii danych, do której była przeznaczona. „W tym miejscu pojawia się Bitcoin SV. Wracając do oryginalnego projektu i protokołu łańcucha bloków Bitcoin, Bitcoin SV rozwiązał te wady i spełnia obietnice blockchain dla biznesu”.

Bitcoin SV – globalny blockchain przedsiębiorstwa

W 2009 roku Satoshi Nakamoto miał wizję — jednego globalnego łańcucha bloków, który skaluje się w celu obsługi nieograniczonej liczby użytkowników i aplikacji. BSV przywraca ten oryginalny projekt i urzeczywistnia wizję Satoshiego. Jednym z największych punktów sprzedaży BSV jest jego nieograniczony rozmiar bloku i przepustowość. Do tej pory jest to jedyny blockchain, który skalował się bez ograniczeń. W ten sposób obsługuje większą pojemność danych, większy wolumen transakcji, szybkie przetwarzanie i bardzo niskie opłaty transakcyjne. Umożliwia to programistom tworzenie kreatywnych aplikacji, które opierają się na mikropłatnościach i generują wysoki wolumen transakcji. BSV nadal udowadnia, że ​​Satoshi zamierzał skalować Bitcoin, generując coraz większe bloki i obalając błędne przekonania dotyczące skalowalności łańcucha bloków. Ostatnio sieć ustanowiła nowy rekord, wydobywając dwa bloki o wielkości 1 GB — największe, jakie kiedykolwiek wykopano na publicznym blockchainie.

Ten nieograniczony rozmiar limitu bloków pozwala sieci BSV na zapewnienie najbardziej opłacalnych transakcji. W 2020 r. mediana opłaty transakcyjnej w sieci BSV wynosiła mniej niż 1/100 centa amerykańskiego. Kolejnym wyzwaniem, przed którym stoją przedsiębiorstwa, jest niestabilność większości publicznych blockchainów. Jest to sprzeczne z wypróbowaną i przetestowaną podstawą, na której zbudowano Internet, w której protokół nigdy się nie zmienia. Ta niezawodność pozwoliła aplikacjom na gwałtowny wzrost w Internecie i doprowadziła do narodzin świata online, jaki znamy dzisiaj.

Blockchain BSV oferuje tę samą niezawodność programistom blockchain i pozwala przedsiębiorstwom budować na Bitcoin bez martwienia się o to, co przyniesie jutro. „Warstwa sieciowa w Bitcoin to miejsce, w którym wiele innowacyjnych i przełomowych funkcji opartych na blockchain zaczyna zapewniać zupełnie nowe cyfrowe doświadczenie”. Oprócz tych korzyści, BSV zapewnia swoim użytkownikom bezpieczny protokół ze 100% czasem pracy bez przestojów. Ponieważ jest rozproszony, BSV nie ma centralnego punktu awarii. Dzięki niezmiennej księdze złośliwi aktorzy nie mają możliwości usunięcia dzienników wskazujących na naruszenie. Pozwala to na szybkie wykrycie manipulowanych danych oraz w konsekwencji identyfikację i izolację zainfekowanych węzłów.

Możliwości korporacyjne i przypadki użycia Bitcoin SV

Podczas gdy inne blockchainy obiecują, że w przyszłości zmienią Internet, Bitcoin SV pisze tę przyszłość już dziś. Dzięki sieci zarządzania i monetyzacji danych klasy korporacyjnej firma BSV obsługuje wszelkiego rodzaju aplikacje w handlu detalicznym, opiece zdrowotnej, finansach, produkcji i nie tylko. W branży opieki zdrowotnej liderami są EHR Data i Veridat. Pierwsza z nich została założona przez te same wiodące umysły, które stoją za PDX Inc., amerykańską firmą zajmującą się danymi medycznymi z 40-letnim doświadczeniem w branży rozwiązań farmaceutycznych. Z siedzibą w Teksasie, EHR Data buduje pierwszą na świecie globalną elektroniczną dokumentację zdrowotną dotyczącą Bitcoin. Umożliwi to osobom bezpieczne posiadanie, kontrolowanie i zarabianie na swoich osobistych informacjach medycznych, zmieniając na zawsze sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z naszymi dostawcami usług medycznych.

W zarządzaniu łańcuchem dostaw norweski startup UNISOT wykorzystuje Bitcoin SV do rejestrowania danych w czasie rzeczywistym o pochodzeniu i ruchu produktu. Założony przez weterana branży Stephana Nilssona, sztandarowy produkt UNISOT SeafoodChain, zmienia branżę owoców morza, która jest drugim co do wielkości eksportem Norwegii. BitBoss, ze swojej strony, przewodzi rewolucji iGaming, wykorzystując możliwości łańcucha bloków Bitcoin SV, które czynią go idealnym dla branży, która jest pilnie potrzebna do ewolucji. BitBoss zapewnia uczciwą grę zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i online, opierając się na przejrzystości i niezmienności blockchain BSV.

BSV: what it is and how it restores the promise of enterprise blockchain (bitcoinsv.academy)

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Learn more about BSV enterprise blockchain with Bitcoin SV Academy ebook – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO