Roger Wurzel z DLT Finance Group mówi o przyszłości handlu na CoinGeek Backstage

W tym odcinku CoinGeek Backstage Patrick Thompson rozmawiał z Rogerem Wurzelem, dyrektorem generalnym DLT Finance Group, za kulisami konferencji CoinGeek w Zurychu. Zaczął od zapytania Wurzel o DLT Finance Group i usługi, które świadczy. Wurzel wyjaśnił, że DLT Finance Group jest usługą typu prime broker, która łączy banki i zarządzających aktywami z nową klasą aktywów cyfrowych. Chociaż nie jest to sama giełda, DLT pozwala dużym bankom na handel na giełdach walut cyfrowych, co najważniejsze z ochroną ochronną.

Firma jest regulowana w Niemczech w zakresie przechowywania walut cyfrowych pod nadzorem BaFin, co pozwala jej przechowywać walutę cyfrową w bezpieczny i regulowany sposób w imieniu klientów instytucjonalnych. Wurzel przypomniał sobie 22 lata pracy w Deutsche Bank jako trader i wczesne rozmowy na temat swojego nowego biznesu, kiedy zakładał DLT Finance Group trzy lata temu. Początkowo zwrócił się do banku i swoich byłych klientów i zapytał o aktywa walut cyfrowych, tylko po to, by się z niego wyśmiać. Powiedziano mu, że do następnego roku cały sektor krypto będzie martwy. Teraz banki odczuwają rosnący popyt ze strony swoich klientów na aktywa cyfrowe, a sytuacja diametralnie się zmieniła. Rozmowa teraz dotyczy tego, jak banki mogą to robić w sposób regulowany.

Zaznaczył, że banki nie mogą handlować na nieregulowanej giełdzie. Zmieniło się całe otoczenie i na lepsze, zdaniem Wurzel, dla firm takich jak DLT Finance Group. W przypadku zasobów tokenizowanych Wurzel powiedział, że w przyszłości nie będzie potrzeby przeprowadzania tylu ręcznych procesów. Więcej zostanie zrobione na blockchainie, a transakcje będą rozliczane w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Pojawienie się środowiska handlowego 24/7 działa całkiem dobrze, ale dostęp fiat zawsze zależy od istniejących systemów, związanych z dniami roboczymi dla rozliczeń, który jest zbyt powolny i teraz wydaje się bardzo przestarzały. Według Wurzel właśnie dlatego stablecoiny będą nową przyszłością i dlatego transakcje NFT staną się tak duże – jeśli banki nie wejdą teraz na pokład, same się kopną później.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : DLT Finance Group’s Roger Wurzel talks future of trading on CoinGeek Backstage – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO