Robinhood finalizuje akwizycję za 140 mln USD w pierwszej transakcji po IPO

Aplikacja brokerska Robinhood zawarła umowę dotyczącą przejęcia firmy telekomunikacyjnej Say Technologies, w ramach pierwszej akwizycji po IPO, zgodnie z zapowiedzią firmy w tym tygodniu. Transakcja wyłącznie gotówkowa wycenia Say Technologies na 140 milionów dolarów i wskazuje kierunek podróży Robinhood w kierunku inwestowania w technologie peryferyjne i firmy wi wokół sektorów maklerskich i korporacyjnych. Firma Say Technologies została założona w 2017 roku z misją zwiększenia zaangażowania akcjonariuszy poprzez zapewnienie dostępu do łatwiejszej i wydajniejszej komunikacji. Firma dostarcza brokerom-dealerom ulepszone technologie przetwarzania oświadczeń dla pełnomocników, udostępniając informacje od spółek z ich inwestorami, jako sposób dostarczania odpowiednich informacji do głosowania akcjonariuszy.

Poprzez swoją platformę pytań i odpowiedzi Say umożliwia również udziałowcom udział w wydarzeniach dotyczących wyników finansowych i innych spotkaniach korporacyjnych, co według firmy poprawia jakość podejmowania decyzji przez inwestorów spółki poprzez zapewnienie dostępu do większej ilości informacji. Współzałożyciel i dyrektor generalny Say Technologies, Alex Lebow, powiedział, że celem firmy było wzmocnienie komunikacji między firmami a ich udziałowcami. „Założyliśmy Say, aby dać inwestorom lepszy sposób na angażowanie się w firmy, których są właścicielami, oraz aby dać firmom narzędzia do lepszego zrozumienia i dostępu do swoich inwestorów. Będąc częścią rodziny Robinhood, będziemy mogli realizować nasz cel, jakim jest stworzenie nowego ekosystemu własności i zaangażowania z korzyścią dla wszystkich inwestorów i firm”.

Transakcja ma miejsce natychmiast po IPO Robinhooda, które rozpoczęło się 29 lipca. W dniu otwarcia notowań akcje spółki spadły z ich ceny giełdowej, chociaż od tamtego czasu nastąpiło pewne umiarkowane ożywienie. Kupując Say Technologies, Robinhood będzie dążyć do umocnienia swojej pozycji w przestrzeni brokersko-dealerskiej, a także do dywersyfikacji swojej działalności w powiązanych usługach i sektorach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Robinhood completes $140M acquisition in first deal post IPO – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO