Napad na cyfrowe tokeny o wartości 600 mln USD, Senat USA zatwierdza ustawę o infrastrukturze za 1 tys. USD, Calvin Ayre finansuje program Crime Bounty

W tym, co wydaje się być jednym z największych napadów na walutę cyfrową w historii, platforma zdecentralizowanego finansowania (DeFi) Poly Network straciła około 600 milionów dolarów w tokenach cyfrowych w wyniku ataku hakerskiego na początku tego tygodnia. Poly Network ogłosiło incydent na Twitterze i opublikowało list wzywający hakera – którego nazywają „Mr. White Hat” — aby zwrócić aktywa dziesiątek tysięcy dotkniętych nim użytkowników. W chwili pisania tego tekstu Poly Network potwierdził, że „wszystkie pozostałe zasoby użytkowników w Ethereum (z wyjątkiem zamrożonego USDT) zostały przeniesione do portfela multisig kontrolowanego przez zespół pana White Hat i Poly Network”.

Po wstępnym sondażu grupy Poly Network napisał na Twitterze, że haker wykorzystał lukę między połączeniami kontraktowymi. Grupa ostrzegła hakerów: „Organy ścigania w każdym kraju uznają to za poważne przestępstwo gospodarcze i będziecie ścigani”. CipherTrace, grupa zajmująca się przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy i wywiadem blockchain, poinformowała, że ​​sektor DeFi stracił 471 milionów dolarów z powodu oszustw tylko w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku. Dzięki temu najnowszemu hackowi suma wynosi ponad 1 miliard USD, a liczba ta może jeszcze wzrosnąć przed końcem roku. Incydent Poly Network nie jest pierwszym cybernapadem, który wstrząsnął branżą i światem.

W 2018 roku z Coincheck skradziono ponad 530 milionów dolarów w cyfrowej walucie, a pół miliarda dolarów w BTC zostało utraconych w wyniku włamania się na giełdę kryptowalut na Mount Gox w 2014 roku. Na początku tego tygodnia Senat USA zatwierdził ustawę o infrastrukturze, która może potencjalnie zaostrzyć przyszłe regulacje dotyczące walut cyfrowych i branży. Senat zatwierdził w miniony wtorek ustawę o infrastrukturze o wartości 1 biliona dolarów, po miesiącach negocjacji. Projekt ustawy, który ma na celu odbudowę dróg i innej infrastruktury w kraju, wymagałby od „brokerów” w branży walut cyfrowych zgłaszania rządowi zobowiązań podatkowych klientów, tak jak maklerzy giełdowi zgłaszają do IRS sprzedaż swoich klientów. Brokerzy obejmują walidatorów, programistów, platformy pożyczkowe DeFi i nie tylko.

Nie podobało się to wielu zwolennikom kryptowalut. Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong i dyrektor generalny Square Jack Dorsey ostrzegli swoich zwolenników przed konsekwencjami nowych propozycji. Na Twitterze bezskutecznie zachęcali swoich zwolenników do zwrócenia się do senatorów o poparcie poprawki Wyden-Lummis-Toomey, która zwolniłaby znacznie szerszą grupę górników, walidatorów i programistów z proponowanych zobowiązań. Senat odrzucił jednak kompromisową poprawkę podatkową i ustawa trafiła teraz do Izby Reprezentantów. Jeszcze w Stanach Zjednoczonych Departament Stanu zaoferował ostatnio nagrody dla tych, którzy mogą pomóc zidentyfikować cyberprzestępców zaangażowanych w ataki ransomware, które nękały ten kraj kilka miesięcy temu. W podobnym posunięciu założyciel CoinGeek, Calvin Ayre, osobiście finansuje nowy program CoinGeek Crime Bounty, który obiecuje wysokie nagrody za informacje, które skutkują wyrokami skazującymi za przestępstwa popełnione w ekosystemie BSV, w tym ostatnio serię ataków na blockchain BSV.

Nagroda jest negocjowana w zależności od tego, jak dobry jest napiwek. Oczekuje się, że w nadchodzących latach Ayre da miliony nagród. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje, które rzucają światło na ataki sieciowe BSV, są proszone o przesłanie swoich informacji na naszą stronę kontaktową i nie zapomnij wybrać w formularzu tematu „Zgłoś przestępstwo”. W bardziej ekscytujących wiadomościach blockchain BSV ustanowił kolejny rekord świata pod względem największych bloków, jakie kiedykolwiek wydobyto na publicznym blockchainie. 6 sierpnia Bitcoin Association potwierdziło, że dwa bloki 1 GB zostały pomyślnie wykopane przez TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF) w sieci BSV.

Rekordowy blok 1 GB zawierał ponad 10 000 transakcji, w tym znaczną liczbę plików graficznych użytkowników MetaID — opartego na blockchainie protokołu tożsamości opartego na BSV. Ten nowy rekord świata pokazuje, jak potężny jest blockchain BSV jako jedyny publiczny blockchain na świecie, który może obsługiwać i przetwarzać duże ilości danych, które mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i rządy w rzeczywistych przypadkach użycia.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 56: $600M digital token heist, US Senate approves $1T Infrastructure Bill, Calvin Ayre funds Crime Bounty program – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO