Dyrektor generalny Alchemy Coin skazany na 7 lat za ulgę na COVID o wartości 7 milionów dolarów i oszustwa ICO

Mężczyzna oskarżony o oszukanie rządu USA za pomocą ponad 7 milionów dolarów w dobrze zorganizowanym oszustwie pomocy COVID został skazany przez sąd federalny na siedem lat więzienia. Justin Cheng jest również oskarżony o oszukanie inwestorów na kwotę ponad 400 000 USD w rzekomym oszustwie ICO.

Cheng, mieszkaniec Tajwanu, wjechał do Stanów Zjednoczonych na wizie studenckiej, aby studiować na Pennsylvania State University. Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ), od kwietnia do sierpnia 2020 r. składał wnioski online i ostatecznie otrzymał ponad 7 milionów dolarów z programu ochrony wypłat SBA. PPP to program, który wypłaca małym firmom wybaczalne pożyczki na utrzymanie pracy podczas spustoszenia gospodarczego spowodowanego COVID-19. Departament Sprawiedliwości powiedział, że Cheng rzekomo zatrudniał ponad 200 osób i płacił ponad 1,5 miliona dolarów miesięcznego wynagrodzenia, podczas gdy w rzeczywistości zatrudniał 14 osób.

W swoich internetowych podaniach o pożyczki umieścił kilka przypadkowych nazwisk, a także nazwiska popularnych postaci, w tym prezentera telewizyjnego i byłego gracza NFL. Po otrzymaniu pieniędzy Cheng nie przeznaczył ich na wydatki biznesowe, zgodnie z wymogami prawa, podały władze. Cheng podobno przekazał 1 milion dolarów za granicę, wypłacił 360 000 dolarów w gotówce i wydał prawie podobną kwotę na wydatki osobiste, w tym na zakup zegarka Rolex za 40 000 dolarów z 18-karatowego złota i Mercedesa S560X4 2020. Nie zatrzymał się tutaj dla obywatela Tajwanu. W latach 2017-2019 przyciągał inwestorów, którzy przekazali 400 000 dolarów na Alchemy Coin Technology Limited. „Inwestycje te zostały uzyskane poprzez zasadniczo fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia i pominięcia dotyczące dostępu Alchemy Coin do kapitału, wykorzystania wpływów inwestorów, gotowości produktu jej rzekomej platformy pożyczek peer-to-peer opartej na blockchain oraz rejestracji jej tokenów w ramach pierwszej oferty monet”, stwierdza Departament Sprawiedliwości.

25-latek przyznał się do czterech zarzutów w kwietniu tego roku. Jak donosił CoinGeek, przyznał się do jednego z głównych oszustw przeciwko USA, oszustw związanych z papierami wartościowymi, oszustw związanych z przelewami i oszustwami bankowymi. Maksymalny wyrok, jaki otrzymał, wynosił 80 lat, ale sędzia Alison Nathan skazała go na 72 miesiące za kratkami. Ponadto odsiedzi trzy lata nadzorowanego zwolnienia i przepadnie luksusowe przedmioty skonfiskowane w związku z jego aresztowaniem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Alchemy Coin CEO sentenced to 7 years for $7M COVID relief and ICO scams – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO