Sąd orzekł, że człowiek, który wykorzystał błąd do wydobycia 14 milionów dolarów w tokenach ICX, może legalnie z nich korzystać

W jednej z najbardziej wyjątkowych bitew prawnych w branży sędzia federalny USA stanął po stronie jednego człowieka, aby zachować swoje tokeny, mimo że wydobył je, wykorzystując błąd w systemie. Sędzia orzekł, że mężczyzna ma pełne prawo walczyć o prawo do posiadania tokenów w sądzie, po tym, jak odmówiono mu dostępu do tokenów na Krakenie i Binance. Wszystko zaczęło się w sierpniu 2020 r. Według dokumentów sądowych, gdy Mark Shin próbował przenieść ze swojego portfela postawione tokeny ICX, odkrył, że otrzymał 25 000 nowo wybitych tokenów. Tokeny ICX to natywne tokeny, które zasilają zdecentralizowaną sieć ICON. Po zrealizowaniu „darmowych” tokenów ponownie spróbował tego procesu i wybił nową partię 25 000 tokenów ICX.

Wybił 14 milionów nowych żetonów, zanim ICON Foundation złapała wiatr w żagle. Fundacja skontaktowała się z Krakenem i Binance, gdzie przechowywano większość tokenów Shins, i ostatecznie zamroziła dostęp do tych tokenów. Shin poszedł do sądu, a teraz sędzia federalny orzekł, że ma pełne prawo walczyć o dostęp do tokenów w sądzie. W swoim orzeczeniu kalifornijski sędzia William Orrick stwierdził: „Na tym etapie uważam, że Shin przedstawił wiarygodne twierdzenie. Z powodów przedstawionych poniżej wniosek ICON o oddalenie Drugiego Poprawionego Powództwa jest ODRZUCONY w odniesieniu do konwersji i wkroczenia na roszczenia dotyczące ruchomości i PRZYZNANY w odniesieniu do roszczenia o odszkodowanie za straty moralne.

Zgodnie z danymi CoinMarketCap, token ICX jest obecnie sprzedawany po 1,16 USD. To daje wartość tokenów na 16,24 miliona dolarów. Kiedy je wybijał, żetony były warte 7,8 miliona dolarów, a u szczytu tegorocznej hossy na waluty cyfrowe 31 marca były warte ponad 43,6 miliona dolarów. W swoim wniosku w sądzie w Kalifornii Shin przyznał, że „autorzy i twórcy [aktualizacji oprogramowania] mogli nie mieć zamiaru, aby propozycja sieci zachowywała się tak, jak ona”. Jednak sieć zgodziła się i przyjęła zmiany w kodzie, które ostatecznie uczyniły ją podatną na exploit. W związku z tym twierdzi, że jest prawowitym właścicielem żetonów, które wybił. W przypadku ICON etui przedstawia puszkę Pandory.

Sieć twierdzi, że jest zdecentralizowana, ale zamrażając tokeny, które wybił Shin, jest to sprzeczne z tą zasadą, twierdzi. Kyle Roche z Roche Freedman LLP, kancelarii prawnej reprezentującej Shina, powiedział Law360: „To przełomowa sprawa ustanowienia praw własności na blockchainie. Zasadniczo, jeśli blockchain mówi, że masz pewne tokeny, a nie wziąłeś tych tokenów od innej osoby, zasady blockchaina są takie, że ta własność należy do Ciebie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Court rules man who exploited bug to mint $14M in ICX tokens can legally pursue – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO