Podejrzani o oszustwo związane z handlem BTC dostali nakaz zapłaty 1,75 miliona dolarów w pozwie CFTC

Sąd federalny nakazał trzem mężczyznom, którzy rzekomo oszukali inwestorów w oszustwie handlowym BTC, zapłatę 1,75 miliona dolarów odszkodowania i kar. Cała trójka została oskarżona o oszustwo przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) we wrześniu 2020 r. za oszukanie co najmniej 27 inwestorów za blisko 1 milion dolarów. W komunikacie prasowym CFTC ujawniło, że Południowy Dystrykt Teksasu wydał nakaz zgody przeciwko trzem domniemanym oszustom BTC.

Mayco Alexis Garcia ma zapłacić cywilną karę pieniężną w wysokości 400 000 dolarów, podczas gdy Cesar Castaneda i Joel Garcia mają zapłacić 180 000 dolarów. Łącznie te trzy mają również zapłacić 989 550 $ w ramach rekompensaty. CFTC wniosła oskarżenie przeciwko trzem – i czwartemu oskarżonemu Rodrigo Molinie – we wrześniu 2020 r. Postępowanie sądowe przeciwko Molinie wciąż trwa. Według zarzutów ta czwórka była założycielami i operatorami Global Trading Club. Od sierpnia 2016 r. do października 2017 r. zwabiali klientów do inwestowania w ich firmę, twierdząc, że zatrudnia „master traderów” z wieloletnim doświadczeniem w handlu walutami cyfrowymi. Twierdzili również, że firma obsługiwała „najnowocześniejsze roboty handlowe”, aby handlować BTC dla klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby jeszcze bardziej zwabić klientów, okłamywali ich, że im więcej zainwestowali pieniędzy, tym wyższe byłyby ich zarobki.

Ci, którzy przyciągnęli nowych klientów, otrzymywali dodatkowe bonusy, co jest klasycznym znakiem rozpoznawczym schematu Ponziego. „Ponadto, aby ukryć swoje oszustwo, pozwani doprowadzili do zamieszczania w Internecie wprowadzających w błąd oświadczeń handlowych” – dodała CFTC. W tym okresie 27 osób zdeponowało co najmniej 989 000 USD u jednego lub więcej przedstawicieli firmy. Oprócz restytucji i cywilnych kar pieniężnych, nakaz zgody nakłada stały nakaz i trwale zakazuje tej trójce rejestracji w CFTC i handlu towarami. To ostatnie z długiej listy firm związanych z walutami cyfrowymi, które uregulowały z amerykańskimi organami regulacyjnymi miliony dolarów. Najnowsza to giełda instrumentów pochodnych BitMEX, która rozliczyła się za 100 milionów USD z CFTC i FinCEN.

Giełda Poloniex ostatnio rozliczyła się również na 10 milionów dolarów za nielegalną działalność w USA. Branża walut cyfrowych stała się dojną krową dla amerykańskich organów regulacyjnych, wspomagana brakiem ostatecznych przepisów, a co ważniejsze, błędnym przekonaniem ogromnej części branży, że jest poza zakresem organów regulacyjnych. Od 2009 r. amerykańscy regulatorzy nałożyli od branży szokujące kary w wysokości 2,5 miliarda dolarów, zgodnie z danymi Elliptic, londyńskiej firmy wywiadowczej ds. blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BTC trading scam suspects ordered to pay $1.75M in CFTC lawsuit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO