Metro w Pekinie wprowadza pełną integrację CBDC do płatności

Sieć metra w Pekinie rozszerzyła testy nadchodzącej chińskiej waluty cyfrowej na pełną skalę swojej sieci, w pełni integrując tę ​​technologię z ekosystemem płatności. Miejska kolej ogłosiła w zeszłym tygodniu, że cyfrowy juan, czyli e-CNY, będzie natychmiast dostępny na 428 stacjach na 24 liniach, co stanowi znaczną poprawę zakresu i skali programu pilotażowego. Chociaż początkowo program pilotażowy był obsługiwany tylko przez płatności w aplikacji mobilnej systemu transportowego, teraz jest dostępny dla wszystkich 10 milionów pasażerów dziennie w sieci, niezależnie od tego, czy doładowują karty transportowe, płacą przez aplikację, czy kupują bilety na poszczególne podróże.

Automaty biletowe na stacjach akceptują teraz również płatności w e-CNY, obok opcji płatności gotówką, WeChat Pay, AliPay i innych. Aby zapłacić e-CNY, pasażerowie po prostu zeskanują kod QR na ekranie w swoim portfelu e-CNY, aby kupić bilety lub doładować karty transportowe. Oprócz automatów pasażerowie mogą również kupić bilety w obsługiwanych przez personel kasach, które ze skutkiem natychmiastowym również przyjmą płatność w e-CNY. Rozszerzony program pilotażowy jest wynikiem kilku mniejszych testów cyfrowej waluty w praktyce, zarówno w Pekinie, jak i w innych miastach w Chinach.

Wprowadzenie metra w Pekinie jest najważniejszą skalą, na jaką cyfrowa waluta nie została jeszcze pilotowana, a jej wdrożenie w całej sieci może teraz przyciągnąć miliony użytkowników dokonujących codziennych płatności w tej walucie. Pojawia się, gdy mówi się, że Chiny są bliskie rozważenia pełnego krajowego wprowadzenia swojego cyfrowego juana, stając się pierwszą dużą globalną gospodarką, która w pełni uruchomi swoją cyfrową walutę w masowych warunkach komercyjnych i detalicznych. Według doniesień władze w Chinach są na zaawansowanym etapie rozwoju, jeśli chodzi o walutę w porównaniu z ich odpowiednikami bankami centralnymi w innych krajach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Beijing underground rolls out full integration of CBDC for payments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO