Mirror Trading International: amerykańskie organy ścigania dołączają do śledztwa w sprawie oszustwa w RPA

Organy ścigania w Stanach Zjednoczonych połączyły się ze śledczymi w RPA, badając działalność Mirror Trading International po likwidacji południowoafrykańskiej firmy zajmującej się kryptowalutami. Podobno FBI współpracuje z likwidatorami zarządzającymi aktywami Mirror Trading International, działając w imieniu inwestorów z siedzibą w USA, których brakowało w wyniku upadku giełdy. Dochodzenie jest prowadzone w nadziei na odzyskanie niektórych aktywów cyfrowej waluty rzekomo utraconych przez firmę, które od tego czasu są określane jako „schemat Ponziego”. W szczytowym momencie w listopadzie 2020 r. Mirror Trading International miał około 260 000 członków na całym świecie, posiadających łącznie 230 000 BTC.

Jednak od tego czasu niektórzy inwestorzy uznali firmę za oszustwo, a jej likwidacja nastąpiła w czerwcu 2021 r. W oświadczeniu dla mediów powiernicy odpowiedzialni za zarządzanie likwidacją powiedzieli, że FBI dołączy teraz do nich w badaniu wydarzeń w firmie. „Likwidatorzy firmy spotkali się z międzynarodowymi organami ścigania, takimi jak Federalne Biuro Śledcze, po tym, jak się z nimi skontaktowali. FBI łączy siły z likwidatorami Mirror Trading International w interesie kilku inwestorów amerykańskich i lokalnych”. Śledczy wciąż próbują również wytropić Johanna Steynberga, dyrektora generalnego Mirror Trading International, który pozostaje na wolności od czasu likwidacji firmy. „Chociaż istnieje papierowy ślad (bilet lotniczy) dotyczący jego możliwej próby lotu do Brazylii, nie można było uzyskać potwierdzenia wideo ani zdjęcia, że ​​opuścił kraj”.

Ta sprawa to tylko najnowsze oszustwo związane z walutą cyfrową, które pojawiło się w Republice Południowej Afryki, gdzie liczba i złożoność oszustw nasilały się wraz ze wzrostem popularności cyfrowych aktywów walutowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mirror Trading International: US enforcement agencies join probe into South Africa scam – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO