Kryptowaluty wpadają w złość, gdy USA grozi nałożeniem nadzoru

Wydaje się, że Ameryka jest zdeterminowana, aby zakończyć fazę „dzikiego zachodu” sektora walut cyfrowych, sygnalizując fundamentalną zmianę, która ma poważne konsekwencje dla obecnych liderów rynku. W zeszłym tygodniu, reprezentant Don Beyer (D-VA) przedstawił projekt ustawy, której celem jest po części „zapewnienie regulacji zasobów cyfrowych”. 58-stronicowy projekt ustawy, który Beyer nazywa ustawą o strukturze rynku aktywów cyfrowych i ochronie inwestorów, ma na celu dodanie bardzo potrzebnego nadzoru dorosłych do obecnie wolnego sektora kryptowalut. Projekt ustawy Beyera obejmuje wiele zagadnień, w tym tworzenie ustawowych definicji zarówno aktywów cyfrowych, jak i cyfrowych papierów wartościowych, z nadzorem (z szacunkiem) ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Aktywa/papiery wartościowe cyfrowe byłyby również klasyfikowane jako „instrumenty pieniężne”, poddając je wymogom dotyczącym przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), prowadzenia ewidencji i sprawozdawczości zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej. Wszystkie transakcje związane z aktywami cyfrowymi, które nie zostały zarejestrowane w publicznie rozpowszechnianej księdze, musiałyby zostać zgłoszone do zarejestrowanego repozytorium transakcji aktywów cyfrowych w ciągu 24 godzin, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo nieuczciwej działalności. Rozwijający się sektor stablecoin nie uszedłby nadzorowi, ponieważ sekretarz skarbu Janet Yellen otrzymałaby pełne uprawnienia do zezwalania lub zakazywania stablecoinów denominowanych w USD lub innych walutach fiducjarnych. Ustawa upoważniłaby również Rezerwę Federalną do emisji własnej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) i wyjaśniła, że ​​konkurencyjne monety stablecoin nie są prawnym środkiem płatniczym USA. Beyer sformułował swoją propozycję legislacyjną jako sposób zapewnienia „środowiska prawnego i regulacyjnego, które promuje ten rodzaj innowacji i wzrostu”.

Beyer scharakteryzował obecną sytuację jako „dwuznaczną i niebezpieczną dla inwestorów i konsumentów” ze względu na „szerzące się oszustwa, kradzieże i manipulacje na rynku”. Beyer zaalarmował również rosnącym powiązaniem walut cyfrowych z atakami ransomware, wyróżniając BTC jako „preferowaną walutę” złośliwych atakujących.

Federalna cierpliwość wyczerpuje się

Chociaż ustawa Beyera jest daleka od wejścia w życie, nie ma wątpliwości, że rząd federalny zrezygnował z oczekiwania na ewolucję sektora walut cyfrowych z rozszerzonego stanu dorastania. Zatwierdzona niedawno przez Kongres dwupartyjna ustawa o infrastrukturze ma poważne konsekwencje finansowe dla brokerów i handlowców walut cyfrowych, podczas gdy nowy przewodniczący SEC, Gary Gensler, sygnalizuje swoją gotowość do rozprawienia się z oszustwami konsumenckimi związanymi z cyfrowymi walutami.

Nowy nacisk Waszyngtonu na walutę cyfrową już wywołał swoistą wojnę między CFTC a SEC po tym, jak niektórzy obecni i byli dyrektorzy CFTC zgłosili dominację nad nadzorem nad aktywami walut cyfrowych. Były przewodniczący CFTC, Christopher Giancarlo, w środę rozkręcił piłkę regulacyjną Crips v. Bloods, tweetując, że „tylko jedna amerykańska agencja regulacyjna ma doświadczenie w regulowaniu rynków #Bitcoin i #Crypto, a nie jest to @SECGov”.

Obecny komisarz CFTC Brian Quintenz napisał na Twitterze, że „SEC nie ma władzy nad czystymi towarami ani ich systemami obrotu, niezależnie od tego, czy są to pszenica, złoto, ropa… czy aktywa kryptograficzne”.

W porównaniu z hiperboliczną niechęcią do elementu podatkowego ustawy o infrastrukturze, reakcja sektora walut cyfrowych na projekt ustawy Beyera była ostrożniejsza, a niektórzy obserwatorzy twierdzą, że z zadowoleniem przyjęliby nałożenie ładu regulacyjnego. Inni interesariusze wyrazili zaniepokojenie, szczególnie w odniesieniu do przepisów stablecoin, które mogą oznaczać koniec sztucznego pompowania cen, które zawyża wyceny takich tokenów, jak BTC, ETH i XRP.

Monety niestabilne

Stablecoins zostały zidentyfikowane jako zagrożenie dla istniejącego systemu finansowego w niedawnej pracy naukowej Gary’ego Gortona, profesora finansów w Yale School of Management i Jeffery’ego Zhanga, prawnika w radzie gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej. Artykuł zatytułowany „Taming Wildcat Stablecoins” oskarża stablecoins o przedstawianie „ryzyka systemowego” dla obecnego systemu finansowego. Autorzy porównują stablecoiny do zaktualizowanej wersji „prywatnych pieniędzy”, które krążyły przed uchwaleniem amerykańskiej ustawy o bankach narodowych z 1863 r. W erze „wolnej bankowości” handel prywatnymi banknotami był coraz gorszy, im dalej znajdował się ich punkt geograficzny pochodzenia, nie wspominając już o iskowaniu częstych przesunięć bankowych, które zrujnowały posiadaczy nieubezpieczonych banknotów, którzy spóźnili się, aby przyłączyć się do gorączki wykupu.

Chociaż ceny stablecoinów mogą być mniej zależne od położenia geograficznego, autorzy wnioskują, że stablecoiny „nie są niezależne od postrzeganego ryzyka związanego z ich aktywami zabezpieczającymi”. Ma to szczególne znaczenie dla stablecoina Tether (USDT), który niedawno ujawnił szczegóły rezerw wspierających jego kapitalizację rynkową w wysokości 62 miliardów dolarów, która wywołała nieskończenie więcej pytań niż odpowiedzi. Autorzy zaproponowali rządowi USA dwa sposoby postępowania. Pierwszy polega na przekształceniu stablecoinów w ekwiwalent pieniędzy publicznych poprzez (a) wymaganie, aby były one emitowane przez banki ubezpieczone w FDIC lub (b) wymaganie, aby stablecoiny były zabezpieczone jeden do jednego z amerykańskich Treasuries lub rezerw w banku centralnym. Druga opcja oznaczałaby, że Rezerwa Federalna wyemitowałaby własne CBDC i opodatkowała stablecoiny, naśladując strategię, która zakończyła erę „wolnej bankowości”.

Nazwijcie nas szaleńcami, ale trudno wyobrazić sobie, by Fed nie skorzystał z opcji, która pozwala mu utrzymać monopol na emisję dolarów. Jeśli projekt ustawy Beyera zostanie zatwierdzony, a Yellen będzie dzierżyć swoje nowo nabyte uprawnienia do wygnania Tethera, USDC i im podobnych z wybrzeży USA – i zabroni jakiejkolwiek amerykańskiej firmie prowadzenia jakichkolwiek transakcji z niezatwierdzonymi stablecoinami – cyfrowy rynek walutowy zostanie poddany poważnej zmianie, która mogłaby obejmują gwałtowny wzrost stablecoinów z siedzibą poza USA i denominowanych w walutach fiducjarnych innych niż USD. Stablecoins rozpoczęły swoją działalność jako środek wymiany poza Stanami Zjednoczonymi dla klientów na pokładzie bez korzystania z amerykańskich kanałów finansowych.

Te same giełdy są znane z tego, że napędzają wycenę tokenów, oferując nadmierną dźwignię, a następnie wyzerowując inwestorów poprzez nieplanowaną „konserwację” podczas spadków na rynku. Nic dziwnego, że lider Binance, CZ, wędruje po planecie, jakby był Bin Ladenem, starając się być o krok przed Seal Team Six. Zakładając, że ich działalność nie jest wprost zakazana, stablecoiny poszukujące obecności na rynku amerykańskim – niezależnie od tego, czy są nadzorowane przez SEC, CFTC czy Girl Scouts of America – będą musiały poddać się znacznie surowszemu AML, poznaj swojego klienta (KYC) i kapitał standardy wymagań, z którymi oni (lub wielu ich klientów) są obecnie chłodni.

Dzień spóźniony, short stablebuck

Pogląd ten podziela Caitlin Long, dyrektor generalny Avanti Financial Group, której firma jest jedną z trzech (do tej pory) firm, które otrzymały status instytucji depozytowej specjalnego przeznaczenia (SPDI) w Wyoming. Long był gościem w zeszłym miesiącu w podkaście Stephana Livery, w którym para omawiała między innymi kwestię stablecoina. Długo przytaczał niesamowity wzrost kapitalizacji rynkowej, jaki Tether przeszedł w tym roku, a także prognozę Circle, że do 2023 r. limit USDC osiągnie prawie 200 miliardów dolarów, sygnalizując „punkt, w którym [stablecoins] stają się zbyt duże” i praktycznie zmuszając Fed do interwencji zamiast czekać, aż wszystko wybuchnie. Long oferował dwie możliwe drogi, które emitenci stablecoin będą zmuszeni obrać, aby utrzymać operacje w USA: uzyskać kartę bankową lub zarejestrować się jako fundusze rynku pieniężnego.

Firmy, które uznają, że którakolwiek z opcji jest zbyt daleko pomostem, będą miały jeszcze większe cele regulacyjne niż te, które są obecnie namalowane na ich plecach. Long uważa, że ​​głównym efektem tej zmiany jest to, że „regulowana strona rynku, która ma dostęp do dolarów amerykańskich, odejdzie od nieuregulowanej strony rynku, która nie ma”. Firmy, które już posiadają znaczne rezerwy gotówkowe w „eurodolarach”, bez wątpienia nadal będą napędzać pobieżny sektor bankowości cienia. Przynajmniej przez chwilę. Podczas gdy niektóre firmy stablecoin mogą mieć wrażenie, że udało im się do tej pory uniknąć amerykańskich działań egzekucyjnych, Long zauważył, że przedawnienie dla niektórych agencji federalnych oferuje dużo czasu na zbudowanie sprawy.

Więc tylko dlatego, że akcja nie została jeszcze upubliczniona, nie oznacza, że ​​nie jest w przygotowaniu. Jak dobitnie wykazał raport ONZ na temat zmian klimatycznych z tego tygodnia, nierozważne działania z przeszłości uruchomiły rozrachunek, którego nie można uniknąć, nawet jeśli odpowiednie strony zgodzą się zmienić swoje nikczemne postępowanie. Zemsta (i/lub sprawiedliwość) to danie, które najlepiej podawać na zimno, a firmy, które nie spełniają wymagań, wkrótce dowiedzą się, że nadchodzi zima stablecoin.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Crypto toddlers throw tantrum as US threatens to impose adult supervision – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO