Reklamy w walucie cyfrowej wracają do Google

Google po raz kolejny wznowiło wyświetlanie reklam waluty cyfrowej i powiązanych usług po wprowadzeniu nowych zasad od 3 sierpnia, co oznacza, że ​​portfele walut cyfrowych i usługi wymiany walut mogą reklamować się za pośrednictwem kanałów Google. Ten ruch nastąpił po decyzji o zakazie reklam walut cyfrowych z czerwca 2018 r., Kiedy gigant wyszukiwania zdecydował się zakazać reklam dla wszystkich produktów i usług związanych z kryptowalutami i ICO. Podczas gdy reklamy walut cyfrowych zostały teraz wznowione dla usług takich jak portfele i giełdy, ICO nadal są zabronione w sieci reklamowej Google.

Zaktualizowane zasady, które po raz pierwszy przedstawiono w czerwcu, umożliwiają reklamodawcom oferowanie usług walut cyfrowych odbiorcom w Stanach Zjednoczonych, pod warunkiem że spełniają określone wymagania określone w zasadach. Wśród nich jest wymóg, aby reklamodawcy byli zarejestrowani w sieci Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) jako „firma świadcząca usługi pieniężne i w co najmniej jednym stanie jako podmiot przekazujący pieniądze lub w federalnym lub stanowym jednostce bankowej”, środek mający na celu upewnić się, że reklamodawcy korzystający z walut cyfrowych są legalni. Reklamy promujące kupno, sprzedaż lub handel walutami cyfrowymi pozostają zabronione, podobnie jak reklamy związane z ICO i zdecentralizowanymi platformami handlowymi. Pozostaje również zakaz popierania celebrytów, po wielu fałszywych kampaniach promujących cyfrowe waluty.

Zakaz obejmuje również witryny oferujące „sygnały handlu kryptowalutami, porady inwestycyjne w kryptowalutach, agregatory lub witryny stowarzyszone zawierające powiązane treści lub recenzje brokerów”. Ten ruch odbywa się w podobny sposób na platformach internetowych, aby wyjaśnić zasady dotyczące promocji waluty cyfrowej. Zaledwie w zeszłym miesiącu Tik Tok wprowadził zakaz zamieszczania promocyjnych treści w walutach cyfrowych w ramach swojej strategii zakazu wszelkich finansowych treści promocyjnych na swojej platformie. Wraz z powrotem reklam w ograniczonych przypadkach w Google, cyfrowe wymiany walut i usługi portfela w szczególności mogą skorzystać z nowego mechanizmu znajdowania klientów i zwiększania liczby ich użytkowników.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital currency ads make a return to Google – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO