Tylko 20 mln USD zostało wypłaconych z funduszu pomocy Vitalika Buterina w wysokości 1 mld USD w Indiach na COVID-19

W połowie maja Vitalik Buterin trafił na nagłówki gazet, kiedy przekazał 1 miliard dolarów w postaci memów na rzecz pomocy humanitarnej związanej z COVID-19 w Indiach. Jednak w ciągu trzech miesięcy od darowizny wypłacono tylko 20 milionów dolarów, a organizacja charytatywna, która otrzymała fundusze, potępiła przeszkody regulacyjne i drastyczny spadek wartości monet memów. Założyciel Ethereum przekazał w maju około 1,5 miliarda dolarów w walutach cyfrowych wielu organizacjom charytatywnym. Indyjski fundusz COVID Crypto Relief Fund otrzymał lwią część darowizny, otrzymując około 500 ETH i 50 bilionów monet Shiba Inu o wartości 1,1 miliarda dolarów w tym czasie. Moneta Shiba Inu to cyfrowa waluta żartowa imitująca Dogecoin, która sama została stworzona jako moneta żartowa. Trzy miesiące później większość środków musi jeszcze opuścić portfele walut cyfrowych.

Według raportu Bloomberga, do tej pory wypłacono tylko 20 milionów dolarów, a kolejne 20 milionów jest w przygotowaniu. Sandeep Nailwal, założyciel India COVID Crypto Relief Fund, obwinia powolne wypłaty środków z kilku powodów, z których jednym są przeszkody regulacyjne. Indie, mimo bezprecedensowego wzrostu własności walut cyfrowych, nadal są wrogo nastawione do branży. Ponadto w Indiach obowiązuje prawo regulujące darowizny na cele charytatywne, które sprawiło, że wypłata walut cyfrowych jest nieco bardziej skomplikowana. Według Sandeep ustawa o regulacjach dotyczących składek zagranicznych wymaga, aby najpierw przekonwertował waluty cyfrowe na dolary amerykańskie, a następnie na rupie, zanim będzie mógł je wypłacić. Ujawnił, że do tej pory 80% konwersji zostało zakończone. Monety memów podarowane przez Buterina również odnotowały drastyczny spadek cen od czasu darowizny.

Kanadyjski programista podarował 50 bilionów Shiba Inu, co stanowi 5% wszystkich monet w obiegu. W momencie darowizny były warte blisko 1 miliard dolarów. Jednak darowizna, którą niektórzy postrzegali jako zrzut Vitalika, doprowadziła do niemal natychmiastowego 50% załamania cen. Sandeep ujawnił w niedawnym wywiadzie, że posiadany przez niego Shiba Inu jest obecnie wart około 400 milionów dolarów. Przedsiębiorca z New Delhi ujawnił, że stara się zapewnić, aby wszystkie pieniądze dotarły do ​​​​poziomu podstawowego. W tym celu pracuje nad zatrudnieniem „znanej firmy audytorskiej”, aby zapewnić pełną przejrzystość.

Do tej pory skupiał się na organizacjach, które dystrybuują żywność w Indiach, a także na 10-BED ICU, organizacji oferującej tragiczną pomoc medyczną ofiarom COVID-19 na wiejskich obszarach Indii. Kraj azjatycki zmaga się z trzecią falą infekcji COVID-19, a liczba codziennych infekcji przekracza 40 000. W sumie zarażonych zostało ponad 31 milionów ludzi, co spowodowało 425 000 zgonów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Only $20M has been disbursed from Vitalik Buterin’s $1B India COVID-19 relief fund – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO