The9 otwiera sklep z wydobyciem bloków w Kazachstanie

Chiny od dawna są światowym epicentrum wydobycia BTC. Ze względu na niedawne represje rządowe w tym sektorze rozpoczął się masowy exodus z górnikami, którzy szukają bardziej przyjaznych jurysdykcji, w których mogliby założyć sklep. W tym tygodniu The9 Ltd (NASDAQ: NCTY) dodała swoją nazwę do długiej listy chińskich górników poszukujących bardziej zielonych pastwisk. Notowana na giełdzie Nasdaq firma wysłała komunikat prasowy, w którym poinformowała, że ​​jej spółka zależna NBTC Limited, będąca jej w całości własnością, podpisała z KazDigital Ltd niewiążącą umowę z KazDigital Ltd na założenie spółki joint venture w Kazachstanie w celu budowy zakładu wydobycia waluty cyfrowej.

Witryna będzie miała moc 100 MW i będzie mieścić maszyny do wydobycia blockchainu firmy The9 wraz z potencjalnymi innymi stronami trzecimi. Wydobywanie nagród blokowych to energochłonny proces, który dystrybuuje tokeny BTC i prowadzi rejestr wszystkich transakcji w sieci BTC. Chińskie władze dążą do usunięcia przemysłu z jego granic. Zgodnie z warunkami umowy obie strony zainwestują własne środki w utworzenie joint venture z KazDigital wnoszącym aktywa związane z budową i infrastrukturą kopalni oraz The9 inwestującym gotówkę lub maszyny górnicze. Bezstronna instytucja będąca stroną trzecią oceni aktywa, aby potwierdzić, że mają one wartość godziwą i zapewni, że obie strony inwestują równoważne aktywa. Budowa obiektu zostanie zrealizowana w czterech etapach.

Pierwszy etap o mocy 25 MW został ukończony 1 sierpnia, a pozostałe 75 MW stopniowo rozłożyły się do realizacji w III i IV kwartale tego roku oraz I kwartale 2022 roku. KazDigital będzie kierował działalnością i zarządzaniem wspólnym przedsięwzięciem, składając odpowiednie raporty do The9. 9 przetransportuje do Kazachstanu 1000 maszyn górniczych w celu przeprowadzenia próbnej eksploatacji. Obie strony zgodziły się na półroczny okres wyłączności na rozwój podobnej współpracy w Kazachstanie. „Uważamy, że powinniśmy uchwycić obecną wyjątkową okazję szybko zmieniającego się środowiska kopania kryptowalut i przyspieszyć wdrażanie naszych maszyn górniczych” – powiedział Cai Zhifang, dyrektor generalny NBTC Limited.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The9 sets up block reward mining shop in Kazakhstan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO