Nowy zasób cyfrowy wprowadzony w Kongresie USA, Aramco zaprzecza raportom dotyczącym wydobycia BTC, BSV ustanawia nowy rekord świata

58-stronicowy projekt ustawy mający na celu stworzenie kompleksowych ram prawnych dla zasobów cyfrowych zajął w tym tygodniu centralne miejsce w Kongresie USA, po trzech różnych przesłuchaniach na ten sam temat poprzedniego dnia. Reprezentant Don Beyer, przewodniczący Wspólnego Komitetu Ekonomicznego Kongresu USA, przedstawił ustawę „Digital Asset Market Structure and Investor Protection Act”, która jest uważana za najbardziej kompleksową do tej pory. Projekt ustawy obejmie definicję papierów wartościowych na towary w klauzuli, która wzmocni m.in. gromadzenie danych do celów sprawozdawczości podatkowej.

Pozwoliłoby to Sekretarzowi Skarbu wykluczyć stablecoiny, wymagać od regulatorów określenia zasad zdecentralizowanych finansów (DeFi) i ewentualnie stworzyć kartę giełdy aktywów cyfrowych. Może również służyć jako brama dla Stanów Zjednoczonych do stworzenia własnej waluty cyfrowej wspieranej przez bank centralny, upoważniając do tego Rezerwę Federalną. Proponowany przez Beyera projekt ustawy jest pierwszym, który obejmuje reformę kilku agencji. Wymagałoby to od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) wspólnego orzeczenia, które zapewniłoby jasność prawną dla większości rynku aktywów cyfrowych. Nie ma jeszcze jasnego harmonogramu jego przejścia. W oświadczeniu Beyer powiedział: „Nasze prawa są przestarzałe, a mój rachunek rozpocznie od dawna spóźniony proces ich aktualizacji, aby zapewnić posiadaczom zasobów cyfrowych i inwestorom podstawową ochronę”.

Rzecznik Beyera powiedział, że ustawodawca pracuje nad tym od ponad roku, co było zaskoczeniem, ponieważ wcześniej Beyer wykazywał niewielkie zainteresowanie branżą. Jednak raporty mówią, że jego dwaj najwięksi darczyńcy, na podstawie rejestrów publicznych, pracowali nad liniami biznesowymi związanymi z zasobami cyfrowymi. W innych wiadomościach Saudi Aramco zaprzeczyła twierdzeniom o zaangażowaniu w działalność wydobywczą BTC. Firma odrzuciła tę pogłoskę w oficjalnym oświadczeniu: „W odniesieniu do ostatnich doniesień, które twierdzą, że firma rozpocznie wydobycie bitcoinów, Aramco potwierdza, że ​​te twierdzenia są całkowicie fałszywe i niedokładne”. W rzekomym wywiadzie na kanale Bitconheiros na YouTube brazylijski inwestor Ray Nasser powiedział, że trwają negocjacje z Aramco w sprawie wydobycia BTC. Nasser podobno powiedział: „Aramco musi spalić ten rozpalony gaz.

Ona musi pozbyć się tego gazu, który jest produktem ubocznym ich wydobycia ropy. A co, jeśli znajdziesz sposób na zarabianie pieniędzy, robiąc to?” Aramco generuje duże ilości energii, co jest wymagane przy wydobywaniu bitcoinów. Jest największym eksporterem ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. Tymczasem blockchain Bitcoin SV nadal bije rekordy! Blockchain BSV ustanowił nowy rekord świata pod względem najwyższej dziennej średniej wielkości bloku w sieci Bitcoin 31 lipca 2021 r. Średni rozmiar bloku w sieci BSV w tym 24-godzinnym okresie wynosił 45,87 MB w porównaniu do średniego rozmiaru bloku sieci BTC 753,58 KB — ponad 60 razy mniej niż w BSV.

Jest to trzeci rekord w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dla sieci BSV, która również odnotowała nowy rekord średniej dziennej 8 czerwca z 17,39 MB i 25 czerwca z 35,08 MB. Na początku tego roku blockchain BSV również przekroczył BTC, a całkowita ilość danych przechowywanych w łańcuchu 16 maja osiągnęła 352,9 GB w sieci BSV w porównaniu do 352,4 GB BTC, co czyni BSV najbardziej bogatą w dane siecią Bitcoin. Od tego czasu sieć BSV nadal poszerza tę przewagę, zwiększając ilość danych przechowywanych w sieci.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 55: New digital asset introduced in US Congress, Aramco denies BTC mining reports, BSV sets new world record – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO