Singapurski regulator co do zasady udziela pierwszej zgody na wymianę walut cyfrowych

Władza monetarna Singapuru zasadniczo wydała pierwszą zgodę na wymianę walut cyfrowych w ramach nowego systemu licencjonowania, w ramach ruchu, który sprawi, że platforma stanie się pierwszą giełdą w kraju, która będzie handlować jako w pełni regulowany dostawca usług wirtualnych aktywów. Australijska giełda walut cyfrowych Independent Reserve otrzymała zgodę regulacyjną na podstawie przepisów ustawy o usługach płatniczych, która została wprowadzona w życie w styczniu 2020 r. Ustawodawstwo jasno określa zasady dotyczące regulacji wymiany walut cyfrowych oraz wytyczne dla firm, które chcą działać jako giełdy w kraju. MAS, który działa de facto jako bank centralny kraju, dał zielone światło w liście napisanym do giełdy w tym tygodniu.

Od czasu wejścia w życie ustawy w styczniu 2020 r. giełdy mogą działać na zasadzie wyłączenia, w oczekiwaniu na pomyślne wnioski licencyjne w ramach nowego systemu. Niezależna Rezerwa została zatwierdzona dla Licencji Głównej Instytucji Płatniczej, co umożliwiłoby giełdzie pełnienie roli dostawcy usług Digital Payment Token Services. Wiąże się to z obowiązkiem zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń konsumenckich, a także przestrzeganiem odpowiednich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, w tym niesławnej „zasady podróżowania”. Wybierając Singapur, dyrektor generalny Adrian Przelozny powiedział, że firmę zainteresował system licencjonowania, ponieważ „zapewnia nam pewność jako uczestnikom branży i bezpieczeństwo naszym klientom”.

Podobno Singapur był także beneficjentem niepewności politycznej w Hongkongu, napędzanej przez coraz bardziej wrogie nastawienie Pekinu. Według lokalnej prasy pomogło to Singapurowi wyróżnić się jako regionalne centrum wschodzącego sektora walut cyfrowych, w połączeniu z korzystnym systemem licencjonowania. Oczekuje się, że po otrzymaniu pierwszego zatwierdzenia, inne firmy ostatecznie dołączą do Independent Reserve w zdobyciu poparcia regulatora.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Singapore regulator grants first approval in principle for digital currency exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO