Oto gigablock: wzrost miękkiego limitu powoduje, że bloki BSV zbliżają się do 1 GB

W świecie BSV nie lubimy przechwalać się naszymi ogromnymi blokami. Poczekaj… tak, robimy. Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym w sieci głównej BSV został przetworzony nowy blok rekordów o wielkości prawie 1 GB. Bije poprzedni rekord 638 MB w marcu 2021 r. Rekordowy blok, o którym mowa dzisiaj, to #699097, przetworzony 6 sierpnia 2021 r. o 4:04 rano UTC przez nieznanego górnika. Obejmował 11 785 transakcji i przyniósł 5,03489686 BSV z opłat (~ 707 USD po cenach bieżących), a także standardową dotację blokową 6,25 BSV. volume_upcontent_copyshare

11 785 transakcji w bloku to dużo, a poprzedni blok o rekordowej wielkości (w rozmiarze danych) zawierał 2674 z nich. Uważa się, że większość dzisiejszych danych pochodzi z MetaID, wraz z innymi dużymi blokami tego samego dnia, około 400-500 MB. MetaID to chińska usługa obejmująca sieć społecznościową z przenośnymi tożsamościami użytkowników. Procesory SVPool i TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF) określiły w tym tygodniu swój „miękki limit” na 1 GB, co oznacza, że ​​wkrótce pojawi się więcej dużych bloków. Protokół BSV nie ma sztywnego limitu wielkości bloków transakcji, pozostawiając operatorom węzłów ustawienie własnego limitu. Zespół Bitcoin SV Node zaleca, aby procesory/górnicy ustawili na razie limit na 1 GB, aby dorównać innym w sieci. Jeśli przetwórcy zdecydują się na dalsze podniesienie tego miękkiego limitu, możliwe jest, że będą mogli przetwarzać bloki, w których łączna zarobiona opłata jest wyższa niż dotacja blokowa 6,25 BSV. Byłby to przełomowy moment dla sieci BSV.

Lubimy duże klocki Chociaż jest to imponujące, Bitcoin dopiero się zaczyna. W 2021 r. pojawią się pierwsze wersje testowe Teranode, zbudowanej od podstaw wersji protokołu Bitcoin, która podlega tym samym zasadom, które zostały określone w białej księdze dotyczącej Bitcoina z 2008 r., ale może obsługiwać aplikacje klasy korporacyjnej z blokami transakcji o wielkości 1 TB w rozmiar… lub więcej. Bloki stają się coraz większe w sieci BSV, ponieważ coraz więcej aplikacji dołącza do ekosystemu, wykorzystując tysiące mikro- i nano-transakcji do rejestrowania i oznaczania czasem niewielkich ilości danych o dużej objętości. Rzut oka na rankingi aplikacji BSV w tym tygodniu pokazuje, że dziedzina jest teraz zdominowana przez gry i aplikacje społecznościowe.

Lista 10 najlepszych obejmuje aplikacje do gier CryptoFights, Peergame i Haste; oraz aplikacje społecznościowe Twetch, Memo.SV, ShowBuzz i CityOnChain. Należy zauważyć, że takie aplikacje (i MetaID), które stały się szalenie popularne w erze urządzeń mobilnych, nie mogły istnieć w BTC ani BCH, dwóch innych sieciach korzystających z oryginalnej bazy danych transakcji Bitcoin. Przy limicie bloków 1 MB, BTC ma trudności z rejestrowaniem ponad 5 transakcji na całym świecie przy wysokich opłatach, podczas gdy sieć BCH (“duży bloker”) nadal jest ograniczona do 32 MB danych na blok.

W rzeczywistości tylko dwie aplikacje na liście 10 najlepszych są faktycznie oznaczone jako „finanse” (TDXP i Preev). Najwyżej ocenianą aplikacją zajmującą się głównie płatnościami jest PewPew, zajmując 12. miejsce. Dzięki tym statystykom staje się jasne, że misją BSV niekoniecznie jest przekonanie ludzi do używania/akceptacji Bitcoin jako płatności pieniężnych lub wdawania się w debatę na temat tego, czy Bitcoin jest lepszym pieniądzem niż lokalne waluty fiducjarne. BSV nadal bardzo dobrze radzi sobie ze zwykłymi transakcjami płatniczymi. Są prawie natychmiastowe, a ich wysłanie kosztuje tylko ułamek centa.

Pokazuje jednak, że Bitcoin przeszedł również poza prostą infrastrukturę płatności i stał się czymś znacznie bardziej użytecznym. To właśnie zdolność do przetwarzania i zabezpieczania ogromnych ilości danych w łańcuchu bloków Bitcoin sprawia, że ​​BSV jest wyjątkowe. To właśnie sprawia, że ​​BSV jest oryginalnym Bitcoinem o nieograniczonej skali i prawdziwą wizją Satoshiego Nakamoto. Podczas gdy inni zmarnowali lata, kłócąc się o to, czy Bitcoin może przetwarzać bloki transakcyjne o wielkości ponad 1 MB, BSV nieprzerwanie kpi z ich wątpliwości od listopada 2018 r.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Behold the gigablock: Soft cap increase sees BSV blocks approach 1GB – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO