Nowy rekord świata o wielkości 1 gigabajta wydobyty w łańcuchu bloków Bitcoin SV

Bitcoin Association, szwajcarska globalna organizacja branżowa, która działa na rzecz rozwoju biznesu z łańcuchem bloków Bitcoin SV (BSV) i walutą cyfrową, potwierdza dziś, że dwa bloki 1 gigabajta (GB) zostały pomyślnie wydobyte w sieci BSV – największe bloki, jakie kiedykolwiek wykopano na publicznym blockchainie. Nowy rekord świata został ustanowiony na wysokości bloku 699154 ​​6 sierpnia 2021 o godzinie 13:34 (UTC); blok zawierał 999 959 302 bajtów danych i został wydobyty przez TAAL Distributed Information Technologies – spółkę publiczną notowaną na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych (CSE: TAAL). Ten rekord świata to drugi raz, kiedy rekord został pobity w krótkim odstępie czasu, po bloku również wcześniej dzisiaj o 04:04:11 (UTC) na wysokości 699097 zawierający 999 743 208 bajtów danych (w zasadzie 1 GB).

Dzisiejsze dwa bloki wielkości GB przewyższają poprzedni rekord 638 megabajtów (MB), który został wydobyty 14 marca 2021 r., również przez TAAL Distributed Information Technologies. Rekord świata TAAL o wielkości 1 GB zawierał 10 136 transakcji, w tym znaczną liczbę plików graficznych użytkowników MetaID – opartego na blockchainie protokołu tożsamości opartego na BSV. Transakcje te wygenerowały łącznie 5,09 BSV w opłatach transakcyjnych, dodając do stałej dotacji w wysokości 6,25 monet przyznawanej za każdy nowy blok Bitcoin, podnosząc całkowitą nagrodę za blok wygenerowaną z bloku rekordu do 11,34 BSV. Znaczna część opłat transakcyjnych generowanych przez blok rekordów odzwierciedla trend, który jest ważny dla sektora wydobycia i przetwarzania transakcji Bitcoin, aby zachować rentowność w przyszłości. Przy stałej kwocie dotacji na blok zmniejszanej o połowę mniej więcej co cztery lata (w przypadku zmniejszania o połowę nagrody za blok), górnicy muszą zarabiać więcej na opłatach transakcyjnych, aby zrekompensować coraz niższą stałą dotację części nagrody za blok. Jest to możliwe tylko poprzez skalowanie sieci z większymi blokami, które przechowują więcej transakcji i danych, a wszystko to przy zachowaniu niskich opłat transakcyjnych, aby ułatwić rzeczywiste użytkowanie i użyteczność.

W ten sposób Satoshi Nakamoto zaprojektował Bitcoin, aby pozostał opłacalny dla węzłów, które dziś nazywa się „górnikami”, ale stopniowo zmienią się w procesory transakcyjne. Rekord świata pojawia się, gdy sieć BSV nadal demonstruje swój zróżnicowany zakres możliwości, zarówno jako innowacyjna, jak i odporna technologia. 3 i 4 sierpnia sieć BSV skutecznie odparła trzy próby nielegalnej reorganizacji bloku. Dzisiejsze rekordowe bloki następowały po kolejnych dniach, w których w sieci BSV przetworzono wiele dużych bloków, przy czym 42 bloki przekraczające 200 MB (w tym kilka w zakresie 400-500 MB) w ciągu 48 godzin poprzedzających rekordowy blok TAAL. Większość z tych dużych bloków została wydobyta przez TAAL i SVPool. Transakcje na blockchainie BSV pochodzą z szeregu firm wykorzystujących różnorodne funkcje oferowane przez sieć BSV – w tym proste płatności, tokeny, treści mediów społecznościowych i cyfrowych, aktywność w grach online i zapisy znaczników czasu – oprócz danych biznesowych i konsumenckich zarządzanych za pośrednictwem łańcuch.

Na początku tego roku blockchain BSV przewyższył BTC, stając się najbardziej bogatą w dane siecią Bitcoin, z całkowitą ilością danych przechowywanych w łańcuchu 16 maja sięgającą 352,9 GB (gigabajtów) w sieci BSV w porównaniu do 352,4 GB w sieci BTC. Od tego czasu sieć BSV nadal rozszerza tę przewagę, zwiększając ilość danych przechowywanych w łańcuchu do 494,99 GB w porównaniu do 358,07 GB w BTC na dzień 6 sierpnia 2021 r. (dane zgłoszone z blockchair.com). Ciągły rozwój sieci BSV jest możliwy dzięki jej wyjątkowej zdolności do nieograniczonego skalowania; bez limitu domyślnego rozmiaru bloku w łańcuchu bloków, sieć dynamicznie dostosowuje rozmiar każdego bloku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. W rezultacie sieć BSV może oferować stale rosnącą pojemność danych wymaganą przy ekstremalnie wysokich przepustowościach (sieć BSV wykazała przepustowość 50 000 transakcji na sekundę na początku tego roku podczas testu na żywo) i przy bardzo niskich kosztach (średnia opłata transakcyjna na sieć BSV w 2020 r. wynosiła mniej niż 1/50 centa amerykańskiego [dane zgłoszone z bitinfocharts.com]).

Aby dowiedzieć się więcej o blockchainie BSV i szeregu firm korzystających z jego sieci, odwiedź stronę bsvblockchain.org. Komentując dzisiejsze ogłoszenie, prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, powiedział: „Po tygodniu, który rozpoczął się od skutecznego odparcia przez sieć BSV trzech ataków złośliwego aktora, niezwykle satysfakcjonujące jest zakończenie tego, widząc, jak sieć demonstruje swoją najważniejszą zdolność – skalę. Zdolność łańcucha bloków BSV do nieograniczonego skalowania i tworzenia tych ogromnych, bogatych w dane bloków jest kluczem do odblokowania zupełnie nowych gospodarek i technologii. W miarę jak coraz więcej firm budzi się na transformacyjny potencjał technologii blockchain, jedynym sposobem na czerpanie niesamowitych dostępnych korzyści jest niesamowita skala – a ta niesamowita skala jest możliwa tylko z BSV”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New world record 1 gigabyte blocks mined on the Bitcoin SV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO