Ethereum wygina się pod naciskiem, gdy BSV kwitnie

W 2017 roku gra blockchain o nazwie Crypto Kitties zatrzymała sieć Ethereum. Prawie cztery lata później, z niezliczonymi nieudanymi obietnicami dotyczącymi aktualizacji i rozwiązań skalujących, historia się powtarza, ponieważ popularna kolekcja NFT po raz kolejny wywarła presję na Ethereum. Aktorka Mila Kunis wydała „Stoner Cats”, szalenie popularny program NFT, w Ethereum 27 lipca. Stwierdzenie, że premiera była chaotyczna, to mało powiedziane.

Co się stało ze Stoner Cats?

Najpierw dajmy Kunisowi i zespołowi Stoner Cats zasłużone pochwały. Okazało się, że jest to szalenie popularny pomysł i wszystkie wyprzedały się w 35 minut. Stoner Cats to seria animacji wspieranych przez niewymienne tokeny (NFT). Wszystkie postacie mają głosy celebrytów, takich jak sama Kunis, Ashton Kutcher, Jane Fonda i inni. Jednak popyt na Stoner Cats spowodował szereg nieuniknionych problemów. Ktokolwiek doradzał celebrytom, wyraźnie nie powiedział im o problemach technicznych, z których słynie blockchain Ethereum. Oto niektóre z tego, co się wydarzyło: Wydanie musiało zostać opóźnione, ponieważ zespół odpowiedzialny za projekt znalazł błąd w warstwie graficznej. Opłaty za gaz ponownie wzrosły, ze średnią opłatą 9,50 USD za wolne przelewy i ponad 33 USD za szybkie przelewy. Według Dune Analytics ponad 793 000 USD opłat za gaz zostało utraconych z powodu nieudanych transakcji. Po prostu kolejny dzień na Ethereum… Chociaż odcinek nie był na tym samym poziomie chaosu, co Crypto Kitties, które naprawdę zepsuły Ethereum, doskonale pokazuje, że podczas gdy Vitalik Buterin mówi o wielkiej grze, twórcy Ethereum wciąż nie wymyślili żadnych prawdziwych rozwiązań dla litanii raczkującego blockchaina problemów.

Tymczasem na blockchainie korporacyjnym BSV

Jednocześnie blockchain korporacyjny BSV radzi sobie z własnym zwiększonym popytem bez żadnych problemów. Jak powiedział Satoshi Nakamoto, kiedy go wypuścił, „nigdy tak naprawdę nie uderza w sufit”. Niedawny sukces CryptoFights na BSV doskonale to pokazuje. Począwszy od 16 lipca, CryptoFights doświadczyło gwałtownego wzrostu liczby użytkowników, który zaskoczył nawet stojący za tym zespół. Ciężko pracowali, aby ulepszyć pojemność serwera, wyeliminować drobne błędy w grze i poprawić ogólne wrażenia użytkownika, i odnoszą podziwującymi sukcesy. Pomimo tych drobnych problemów z ząbkowaniem, blockchain BSV nigdy nie wzdrygnął się w obliczu ogromnego wzrostu liczby transakcji w łańcuchu. W szczytowym momencie 20 lipca CryptoFights generowało ponad 545 000 transakcji dziennie. Jest to ponad 23 000 transakcji generowanych przez Peer Game i dziesiątki tysięcy innych transakcji generowanych przez rosnącą listę aplikacji BSV. W tej chwili CryptoFights wciąż nuci ponad 340 000 codziennych transakcji. Aby umieścić to w kontekście, ta jedna popularna aplikacja BSV generuje ponad jedną czwartą łącznej dziennej liczby transakcji na całym blockchainie Ethereum (1,25 miliona), a blockchain korporacyjny BSV nawet się nie spocił. Jaka jest średnia opłata za BSV przy wzroście dużego ruchu? Tylko 0,00197 USD.

Czas zmierzyć się z faktami

Chociaż Ethereum ma obecną przewagę nad BSV pod względem całkowitej liczby zbudowanych na nim aplikacji, prędzej czy później to się zmieni, i to z powodu kilku prostych i niezaprzeczalnych faktów. Po pierwsze, Ethereum nie skaluje się i nie może skalować. I nie, Eth 2.0 tego nie naprawi. W końcu użytkownicy zmęczą się niekończącymi się obietnicami, które nigdy nie dojdą do skutku, milionami utraconych opłat transakcyjnych oraz niestabilnymi i nieprzewidywalnymi opłatami za gaz. Roszczenia decentralizacji i przyszłe obietnice nie zmyją się z poważnymi programistami i przedsiębiorstwami, które muszą się skalować. Jeśli Ethereum nie poradzi sobie z Stoner Cats, jak poradzi sobie z potrzebami rządów i dużych korporacji? Po drugie, blockchain BSV nie ma pułapu skalowania. CTO firmy nChain, Steve Shadders, już publicznie zademonstrował, że może obsłużyć 50 000 TPS w CoinGeek Zurich, a to tylko okrążenie rozgrzewkowe. BSV nigdy nie osiągnie pułapu skalowania, a opłaty pozostaną na poziomie ułamków centa.

W miarę dojrzewania branży blockchain i walut cyfrowych, w kosmos wkraczają poważne przedsiębiorstwa i nie będą tolerować amatorskich wyników wyświetlanych podczas premiery Stoner Cats. Będą szukać łańcuchów bloków, które można skalować dzisiaj, a kiedy to zrobią, będzie tylko taki, który pozwoli im skalować w nieskończoność na stabilnym protokole.

Bitcoin zawsze był rozwiązaniem

Oto ostateczny nieunikniony fakt; Ethereum nigdy nie było potrzebne. Bitcoin zawsze mógł się skalować, zawsze był kompletny pod względem Turinga, a wszystko, co można zbudować na Ethereum, mogło zostać zbudowane na Bitcoinie od samego początku. Tak jak w przeszłości nigdy nie było potrzeby korzystania z Ethereum, w przyszłości nie będzie takiej potrzeby. To wczorajsza wiadomość, a blockchain korporacyjny BSV to przyszłość.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ethereum buckles under pressure as BSV flourishes – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO