Ekosystemy Bitcoin zbierają się, aby odeprzeć skazane na zagładę ataki re-org

Atak polegający na reorganizacji bloku na sieć Bitcoin SV trwa, ale według najnowszych oświadczeń Stowarzyszenia Bitcoin wydaje się, że jest pod kontrolą. Oświadczenie potwierdza, że ​​ataki na sieć Bitcoin SV – które rozpoczęły się na początku lipca – zostały wznowione w tym tygodniu i są dokonywane „przez złośliwego aktora, który próbuje nielegalnie dwukrotnie wydawać monety BSV”. Ataki działają w następujący sposób: górnik gromadzi moc hashowania i tworzy potajemnie łańcuch konkurujących ze sobą bloków BSV, które zawierają transakcje zapisane z korzyścią dla atakującego, na przykład poprzez podwójne wydawanie BSV, pozornie wpłacając go do portfela giełdowego. Generalnie, gdy wydobywane są dwie wersje tych samych bloków, najdłuższym łańcuchem jest ten, który jest akceptowany przez system.

Dlatego, jeśli atakujący może zebrać wystarczającą moc hashowania, może stworzyć łańcuch szybciej niż jego uczciwi odpowiednicy, co sprawi, że będzie on najdłuższy. Kiedy oszukańczy łańcuch zostanie uwolniony, może zostać zaakceptowany – choć na krótko – jako zgodny z prawem, wraz z transakcjami podwójnego wydatkowania. Ryzyko polega na tym, że atakujący mogą z powodzeniem zdeponować BSV z ataku na giełdzie, a następnie wymienić je na legalne aktywa, zanim giełda będzie w stanie potwierdzić wpłatę. To najwyraźniej stało się z Bitmart; można założyć, że były one ukierunkowane na wymagania niskiego poziomu potwierdzenia bloku, co pozwalało na wymianę monet przed zidentyfikowaniem podwójnego wydatkowania. Chociaż napastnicy wielokrotnie podejmowali próby reorg – Stowarzyszenie Bitcoin twierdzi, że do tej pory wykryło trzy fałszywe łańcuchy – są skazani na porażkę, o czym świadczy sposób, w jaki system z powodzeniem zareagował, aby je odeprzeć w ciągu ostatniego miesiąca. Po pierwsze, odpowiedź zespołu ds. infrastruktury Bitcoin SV była szybka. Po wykryciu ataku rozpowszechnili polecenie, które węzły mają wykorzystać do unieważnienia dwóch fałszywych łańcuchów, a także trzeciego, który jest obecnie próbowany. Polecenie — które jest częścią Bitcoina od początków BTC — natychmiast zwróci węzeł do łańcucha obsługiwanego przez uczciwych górników, zasadniczo blokując oszukańczy łańcuch.

Po drugie, uczciwa moc haszowania sieci wystarcza, aby konsekwentnie odpierać takie ataki. Od pewnego czasu wiadomo, że na BSV działają kopalnie, które rzekomo są temu przeciwne ideologicznie. Biorąc pod uwagę, że istnieje zagrożenie 51% ataków na jakikolwiek blockchain typu „proof-of-work”, sensowne jest, aby w tym przypadku zgromadziły się one w celu obrony sieci Bitcoin SV. Reorganizacja lub atak 51% – nawet jeśli tylko próbowano – jest niewygodny dla każdego łańcucha szukającego masowej adopcji. Ekosystem się zebrał, a konsekwencje nadchodzą

Warto zwrócić uwagę na dwie dodatkowe, ogólne kwestie.

Po pierwsze, wydaje się, że nie ma jeszcze żadnych dowodów na to, że indywidualni użytkownicy ponieśli jakiekolwiek straty w wyniku ataków. Wydaje się, że napastnicy mają pewien wąski zakres, aby dwukrotne wydatki BSV zostały zaakceptowane przez giełdy. Po drugie, chociaż na tym etapie nie jest jasne, czy ostatnie ataki zakończyły się udanymi podwójnymi wydatkami, kierunek działań podjętych przez zespół ds. infrastruktury Bitcoin SV zapewnił – dzięki Bitcoinowi – że to nie ma znaczenia. Jak wyjaśnia Biała Księga Bitcoin, nieprawidłowe bloki są odrzucane przez system, a nieprawidłowe bloki to te, które zawierają nieprawidłowe transakcje, takie jak podwójne wydatki. Jak również założono w białej księdze, operatorzy węzłów są w stanie i chcą uznać oszukańczy łańcuch za nieważny i mają wszelkie powody, aby wykonać polecenie invalidateblock wydane przez obóz Bitcoin SV. Kiedy tak się dzieje, podwójne wydatki przestają być częścią łańcucha bloków.

W końcu tak Satoshi Nakamoto spodziewał się działania Bitcoina. Uczciwe węzły — TAAL świata — są zaangażowane we wspólne przedsięwzięcie. Są mocno zainwestowani w sukces systemu i dlatego są zachęcani do współpracy w celu identyfikacji i odrzucenia nieuczciwych łańcuchów. Co do regresu, Stowarzyszenie Bitcoin wysłało mocny komunikat, że napastnicy zostaną postawieni przed sądem. Podczas gdy reorganizacja bloków sama w sobie niekoniecznie jest nielegalna – ponieważ organiczne reorganizacje bloków są częścią systemu Bitcoin – atak taki jak ten będzie podlegał ustawom karnym i cywilnym w większości jurysdykcji. Na przykład amerykańska ustawa o oszustwach komputerowych i nadużyciach, której naruszenie podlega karze do 20 lat więzienia.

Dlatego Bitcoin Association nie traci czasu na składanie raportów organom ścigania, zgodnie z ich oświadczeniem na ten temat. Ostatecznie jedyną znaczącą trwałą konsekwencją ataku jest to, że obecnie na blockchainie BSV istnieje niezmienny ślad dowodowy, doskonale rejestrujący każdy ruch oszustów i – miejmy nadzieję – zapewniający, że zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości raczej wcześniej niż później.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin ecosystem rallies to repel doomed re-org attacks – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO