Michele Korver z FinCEN chce rozprawić się z przestępczością związaną z cyfrowymi walutami

Miesiąc temu Michele Korver przeszedł do historii, zostając pierwszym w historii głównym doradcą ds. walut cyfrowych w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). W niedawnym wywiadzie opowiedziała o swojej nowej roli, zwalczaniu przestępczości związanej z walutami cyfrowymi i dlaczego Bitcoin to tylko kolejna metoda płatności, która potrzebuje czasu na rozwój i ewolucję. Jak donosi CoinGeek, FinCEN zatrudnił Korver miesiąc temu do opracowania i ulepszenia swoich rozwiązań w celu zapobiegania i łagodzenia nielegalnych praktyk finansowych i wykorzystywania. Uważa, że ​​rola ta była konieczna, ponieważ FinCEN powiększa swój zespół, aby sprostać zwiększonej aktywności związanej z walutami cyfrowymi. W wywiadzie dla Law360 opisała waluty cyfrowe jako „po prostu kolejny środek transferu wartości płatności, który rozwija się z biegiem czasu, podobnie jak każda technologia finansowa”.

Wierzy, że podobnie jak w przypadku każdej innej technologii finansowej, zawsze znajdą się przestępcy, którzy chcą wykorzystać cyfrowe waluty. „Agencje rządowe, których zadaniem jest ochrona naszego systemu finansowego i obywateli, mogą rozwiązać te problemy za pomocą odpowiednich przepisów, a także w stosownych przypadkach poprzez egzekwowanie prawa cywilnego i karnego” – powiedziała. Przed dołączeniem do FinCEN Korver pracował w Departamencie Sprawiedliwości (DoJ) jako doradca ds. walut cyfrowych w wydziale karnym. Pracowała również z Departamentem Skarbu jako doradca i była jednym z delegatów USA w Financial Action Task Force (FATF). Skupiając się od lat na branży walut cyfrowych, widziała, jak kilku regulatorów i ustawodawców podejmuje próby – z różnym powodzeniem – uregulowania tej branży. Chociaż wydaje się, że wezwania do powstrzymania branży stały się głośniejsze, zwróciła uwagę, że odkąd rozpoczęła pracę w DoJ w 2017 roku, „istnieje stały napływ tego typu próśb, sugestii i propozycji dotyczących wypełnienia luk. ”

Branża walut cyfrowych była w ostatnich latach powiązana z cyberprzestępczością, a niektórzy, tacy jak senator Elizabeth Warren, wzywają rząd do rozprawienia się z tym występkiem. Jednak według Korvera waluty cyfrowe są w niektórych przypadkach nawet łatwiejsze do wyśledzenia dla władz. „Jedną z korzyści płynących z kryptowalut dla tych, którzy mają za zadanie podążać za pieniędzmi, że tak powiem, jest to, że dla kryptowaluty, która może działać na przejrzystym blockchainie, istnieje widoczny i niezmienny zapis w tych blockchainach. To pozwala nam skutecznie śledzić transakcje” – powiedziała w gazecie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FinCEN’s Michele Korver aims to crack down on digital currency crime – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO