Elas Plus: „Jeden z najbardziej elastycznych i wydajnych systemów tokenów na rynku”

Wydawcy tokenów będą mieli znacznie większą elastyczność i kontrolę nad swoją ofertą dzięki Elas Plus, ogłoszonemu w zeszłym tygodniu. Nowa oferta Elas Digital wykorzystuje moc blockchain BSV, aby umożliwić klientom tworzenie milionów tokenów i zarządzanie nimi — w różnych przypadkach użycia, od mediów społecznościowych i nagród dla klientów, po dane uwierzytelniające głosowanie i cyfrowe reprezentacje cennych zasobów w świecie rzeczywistym.

Elas będzie współpracować ze swoimi klientami, aby dostosować system do ich indywidualnych potrzeb. Elas Plus nie będzie dostępny dla ogółu społeczeństwa do tworzenia spekulacyjnych lub „tokenów oszustwa”, które rozprzestrzeniły się na bardziej otwartych platformach w innych blockchainach. Zamiast tego jest to bardziej prywatna, dostosowana platforma, która ma na celu uniknięcie problemów technicznych i regulacyjnych, z którymi zmagali się wydawcy tokenów w przeszłości.

Wywiad: Brendan Lee, prezes Elas

CoinGeek rozmawiał z dyrektorem generalnym Elas, Brendanem Lee, o tym, jakie projekty będą wykorzystywać Elas Plus i jak rozwijają rozwiązanie oparte na tokenach. Biorąc pod uwagę możliwość tworzenia milionów tokenów blockchain, które faktycznie działają i są niedrogie w zarządzaniu, firma chce uniknąć problemów, takich jak mania spekulacyjna i prawne bóle głowy, zarówno dla siebie, jak i klientów. Lee opowiada nam, jak to robią i jak Elas Plus może uprościć życie tym, którzy chcą używać tokenów tylko do usprawnienia innych usług. Rozmawialiśmy również o własnych niedawnych doświadczeniach Elasa w Australii, które pokazują niektóre z bardziej politycznych przeszkód, z którymi boryka się BSV. Lobbyści wspierający BTC podobno zdobyli pewne wpływy w lokalnych grupach branżowych i mogli skutecznie wykluczać projekty BSV z wniosków o dotacje. Jest to problem, z którym od czasu do czasu borykają się firmy BSV w „prawdziwym świecie” — ciekawi potencjalni użytkownicy, nowi w blockchain i tokenach, są pod wrażeniem możliwości BSV, ale napotykają kampanie dezinformacyjne w mediach i sieciach społecznościowych prowadzone przez zwolenników BTC i inne sieci zasobów cyfrowych. Jak działa Elas Plus, do czego służy i kto będzie z niego korzystał? Dodatkowo, czy programiści BSV mogą pokonać przeszkody, które inni stawiają przed nimi i udowodnić prawdziwą użyteczność Bitcoina, po prostu budując lepsze systemy, ignorując hałas? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Co to jest Elas Plus?

Brendan Lee: Elas Plus to framework, który opracowaliśmy do prostego i elastycznego tworzenia tokenów i struktur danych do użytku w aplikacjach i frameworkach korporacyjnych. Zbudowaliśmy go tak, aby służył naszym wewnętrznym wymaganiom, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że „to jest produkt” i najlepiej służy nam znajdowanie klientów, którzy chcą rozwiązać dzisiejsze największe problemy za pomocą Bitcoina przy użyciu dostosowanych implementacji, zamiast próbować przekuć ogólne rozwiązanie tokena w produkt . Elas Plus może być używany do zarządzania mikropłatnościami, przechowywania i dystrybucji treści, zarządzania publicznymi ramami wprowadzania danych i nie tylko, więc celem „uwolnienia” Elas Plus jest poinformowanie potencjalnych klientów, że jesteśmy gotowi na przetestowaną i wysoce wydajną platformę do tworzenia aplikacji na zamówienie, które wykorzystują Bitcoin jako zaplecze. Tokeny dowolnego typu o niekwestionowanym pochodzeniu można tworzyć na żądanie przy bardzo niskich kosztach. Pracujemy nad stosem materiałów marketingowych dla produktu, które wydamy w ciągu najbliższych miesięcy.

Dla kogo jest Elas Plus?

Brendan Lee: Elas Plus jest skierowany do organizacji rządowych i przedsiębiorstw, które chcą zbadać, jak włączyć Bitcoin i łańcuch bloków Bitcoin do swoich procesów i strategii zarządzania danymi. Elas Plus naprawdę stara się podwoić wykorzystanie księgi jako pojedynczego źródła prawdy, tworząc zapisy, które mogą być używane jako trzeci wpis księgi w systemie księgowym z trzema księgami. Oczywiście Bitcoin umożliwia tym księgom objęcie znacznie bardziej obszernego i szczegółowego rejestru wymiany, dając użytkownikom po obu stronach każdej transakcji nowe i bardziej wydajne sposoby zarządzania swoimi informacjami. Zaletą Elas Plus i systemu tokenów Elas jest to, że został zaprojektowany tak, aby bardzo dobrze pasował do ustalonych procesów i organizacji. Najlepszym sposobem na wykorzystanie zalet Bitcoina może być czasami zbadanie wykorzystania go do rozwiązania konkretnego problemu, w taki sposób, aby rozwiązanie można było skalować do znacznie szerszego zastosowania. Szczególnie chętnie rozmawiamy z rządami o potrzebach głosowania, spisu powszechnego i nie tylko. Dzięki Bitcoinowi wkrótce będziemy mogli zadać 200 000 000 indywidualnym osobom zestaw pytań i otrzymać 200 000 000 unikalnych odpowiedzi za mniej niż 100 000 USD opłat transakcyjnych (znacznie mniej). Te supermoce Bitcoina są gotowe do wykorzystania, a my mamy narzędzia, wiedzę i know-how, aby dać strategicznemu pierwszemu graczowi w tej dziedzinie dużą przewagę.

Czy Elas Plus będzie dostępny dla każdego?

Brendan Lee: Elas Plus nie jest użytecznością publiczną. Elas Plus można używać tylko w przypadku systemów/produktów tokenów, które przeszły proces odkrywania funkcjonalności/doświadczenia użytkownika w Elas, co daje nam możliwość oceny, czy znasz już swój produkt tokenowy. Elas Plus różni się znacznie od innych platform, ponieważ przewidujemy, że ponad 90% przypadków użycia będzie wymagało dostosowania cyklu życia tokena w celu osiągnięcia wymaganego doświadczenia użytkownika. Z tego powodu platforma jest zamknięta dla każdego, kto nie ma relacji z Elas, gdzie możemy jasno zrozumieć i zgodzić się, że pracują we właściwych ramach oraz rozumieją i spełniają wszystkie wymogi przepisów i zgodności. Dopóki ta pewność nie zostanie spełniona, użytkownicy Elas Plus są ograniczeni do Testnet…

Czy opiera się to na istniejącym protokole tokena, czy jest całkowicie opracowany we własnym zakresie?

Brendan Lee: Elas Plus jest opracowywany całkowicie we własnym zakresie i reprezentuje 12 miesięcy pracy na różnych frontach. Mamy teraz możliwości związane z wydawaniem tokenów, które dają nam możliwość pełnego wykorzystania zalet Bitcoin Script, wykorzystując wszystkie oparte na konsensusie funkcje Bitcoin UTXO, takie jak wygaśnięcie w czasie, kanały płatności, łańcuchy boczne (kiedy staną się dostępne ) i więcej.

Kto według ciebie będzie pierwszymi użytkownikami?

Brendan Lee: Mamy już kilku klientów – platforma Amleh Gold była oparta na wcześniejszej wersji tego, co mamy teraz, która została mocno dostosowana, aby poprawić interfejs użytkownika. Dzięki Elas Plus mamy możliwość wykonania tej pracy dla klienta w ramach zakresu projektu lub po prostu dostarczenia klientowi solidnego zestawu interfejsów API, z których może korzystać z własnego interfejsu do tworzenia, wysyłania, odbierania i weryfikuj tokeny. Planujemy również wykorzystanie Elas Plus jako podstawowego elementu naszych rezultatów projektu w Tuvalu, który obejmuje coś, co nazwałbym „cyfrowymi kioskami”, w których użytkownicy będą mogli przejść przez działanie oparte na procedurze (np. wniosek o obywatelstwo) i mieć dostęp do cały proces zarządzany za pośrednictwem obiektu w łańcuchu z uprawnieniami do współdzielonego podpisu, dzięki czemu bardzo łatwo jest zarządzać przechodzeniem przez procedurę. Wierzymy, że Elas Plus jest obecnie jednym z najbardziej elastycznych i wydajnych systemów tokenów na rynku i szukamy kolejnych klientów, którzy chcą złożyć oświadczenie za pomocą swojego cyfrowego procesu lub platformy.

Czy masz w kolejce określonych użytkowników? (istniejące projekty lub nowe)

Brendan Lee: W tej chwili mamy tylko system Amleh on-line i kilka systemów demonstracyjnych, które zbudowaliśmy. Przetestowaliśmy emisję tysięcy tokenów na żądanie, więc uruchomienie dużej platformy z milionami lub setkami milionów tokenów nie zajęłoby dużo czasu — szczególnie w sytuacji, gdy jest to coś w rodzaju mediów społecznościowych system monetyzacji, w którym platforma robi cięcie. Dzięki Elas Plus jest to tak łatwe — po prostu szukamy klienta z odpowiednią wizją. Kluczem w każdej sytuacji jest upewnienie się, że tworzysz token, który nie będzie podlegał ogromnym obciążeniom regulacyjnym – np. w przypadku tokena typu „awards” w mediach społecznościowych, który był systemem monetyzacji, odradzamy tworzenie tego, ponieważ jakiś instrument podobny do gotówki, ponieważ przyciąga on uwagę organów ścigania. Zamiast tego stworzylibyśmy coś, w którym tokeny są wydawane na żądanie użytkownikom, którzy kupują je za gotówkę, a następnie wydawane/wymieniane w transakcji, która skutecznie niszczy token i pozostawia pokwitowanie w łańcuchu, zamiast próbować stworzyć instrument gotówkowy, który jest następnie przekazywane od osoby do osoby. Staje się to o wiele prostsze do uzgodnienia, znacznie jaśniejsze dla wszystkich użytkowników, znacznie łatwiejsze do zarabiania przez operatora platformy, a przede wszystkim bardzo proste do wdrożenia, gdy wciąż jesteśmy przywiązani do starszych szyn płatniczych.

Jaki interfejs będzie miał system zarządzania tokenami?

Brendan Lee: W rzeczywistości sprowadza się to do użytkownika. Każdy wystawca może stworzyć swój własny UX/UI do wydawania tokenów, których potrzebuje, w taki sposób, w jaki ich potrzebuje. W przypadku bardziej skomplikowanych systemów (np. Amleh) stwierdziliśmy, że użytkownicy potrzebują elastyczności, aby wydawać wysoce specyficzne tokeny, które reprezentują unikalny, pojedynczy obiekt. Z tego powodu system tworzenia tokenów umożliwia użytkownikowi wstawianie bardzo szczegółowych informacji do interfejsu definicji tokena. Gdybyś po prostu tworzył tysiące takich samych rzeczy, opracowalibyśmy szablon i poprosilibyśmy o ustawienie ilości. Naprawdę nie musimy kontrolować interfejsu wystawiania, ponieważ nie jesteśmy emitentem. Naszym celem jest maksymalne uproszczenie pracy/życia emitenta poprzez budowanie wyjątkowych narzędzi.

Jak będzie dostępny — tj. czy jest dostępny dla każdego, czy tylko dla klientów?

Brendan Lee: Na razie iw najbliższej przyszłości Elas Plus to narzędzie, które jest dostępne tylko dla Klientów Elas, a nawet wtedy tylko jako rozwiązanie inżynierskie. Nie ma strony internetowej Elas Plus, na której można by rozkręcić i stworzyć milion tokenów Ponzi, które można następnie sprzedać, i właśnie z powodu tego ryzyka zdecydowaliśmy się utrzymać ją jako prywatną, dostosowaną platformę. Może się zdarzyć, że w pewnym momencie pojawi się implementacja Elas Plus, która pozwala indywidualnym użytkownikom przychodzić i tworzyć własne tokeny, jednak na tym etapie trzymamy je dość mocno. Widzieliśmy, co zrobią „krypto-przedsiębiorcy”, gdy nie ma żadnych zasad, i bardzo koncentrujemy się na upewnieniu się, że nikt nie może użyć Elas Plus, aby postawić się w sytuacji, w której mogą pojawić się pytania prawne lub regulacyjne dotyczące tego, co robią i jak to robią. Rozumiemy, że niektórym członkom społeczności nie spodoba się to podejście, ale powinni wiedzieć, że jest to tak samo dla ich ochrony, jak dla naszej.

Czy użytkownicy „wiedzą”, że korzystają z łańcucha bloków BSV, czy też nie jest to jawne podczas korzystania z niego?

Brendan Lee: Spodziewalibyśmy się, że nasz klient będzie wiedział, że używa BSV, ale nie ma powodu, dla którego ich klient musiałby to wiedzieć. Wiedzą tylko, że kupili towar lub usługę i że została dostarczona sprawnie, szybko i tanio. BSV może w tym momencie zniknąć w tle, abyśmy mogli skupić się na użytkowniku i jego doświadczeniu.

Czy ostatnio w Australii miały miejsce jakieś „przyjazne dla tokenów” posunięcia regulacyjne lub prawne?

Brendan Lee: Australijski Senat opublikował niedawno artykuł dotyczący trzeciego wydania dla Komisji Specjalnej australijskiego Senatu ds. Australii jako centrum technologicznego i finansowego. Zauważyliśmy, że wiele giełd kryptograficznych prosi o ułaskawienie prawne, gdy regulatorzy schodzą, twierdząc, że nie wiedzieli, że łamią prawo, sprzedając nieuregulowane papiery wartościowe, w tym wiele tokenów kryptograficznych Ponzi, stablecoiny, takie jak USDT i USDC, sprzedaż BTC jako Bitcoin i wiele więcej. Elas zajął przeciwną linię, prosząc Senat o zrobienie wszystkiego, co możliwe w ramach istniejących przepisów, aby to powstrzymać. Australijska opinia publiczna jest tutaj ogrywana tak samo, jak gdziekolwiek indziej, a zamiast odwracać przepisy i ułatwiać tym oszustwom zajęcie miejsca, poprosiliśmy regulatorów, aby wkroczyli i przyjęli znacznie ostrzejszą linię. Bez tego więcej osób straci ciężko zarobione pieniądze na rzecz oszustów kryptograficznych, a więcej osób myślących, że budują legalną technologię, skończy tworząc, emitując i sprzedając nielegalne papiery wartościowe, przestępstwo, o którym „nie wiedziałem”. wystarczająco dobra wymówka.

Czy masz więcej informacji na temat odrzuconego zgłoszenia Blockchain Grant firmy Elas?

Brendan Lee: Skontaktowaliśmy się z wydziałem, gdy odkryliśmy, że nasz artykuł został odrzucony, ponieważ „BitcoinSV jest przedmiotem postępowania sądowego i ma złą reputację”. Jedyne, co udało nam się dowiedzieć, to to, że był to wynik przeglądu australijskich panelistów ds. mapy drogowej blockchain, którzy zrecenzowali nasz artykuł, i że za aspekt blockchain naszego rozwiązania otrzymaliśmy ocenę 0/25, co było problemem nie do pokonania , mimo uzyskania bardzo korzystnych ocen w pozostałych kryteriach. Możemy jedynie założyć, że wynika to z naszego wyboru BSV i nie ma nic wspólnego z projektem proponowanego przez nas, opartego na tokenach Metanet/Elas systemu śledzenia zgodności minerałów i systemu tokenizacji łańcucha dostaw – co my, Departament Zasobów Queensland i wiele innych. strony trzecie, z którymi konsultowaliśmy się w sprawie wniosku, wszystkie myśli były świetne (co również wskazali w swoich listach poparcia). Próbowaliśmy znaleźć więcej informacji na temat sposobu obliczania oceny zerowej, ale rząd odrzucił wszystkie dalsze wnioski na podstawie prywatności. Nie byliśmy nawet w stanie dowiedzieć się, czy były jakieś inne zgłoszenia przy użyciu BSV, czy też byliśmy jedynymi, którzy zostali odrzuceni na podstawie „postępowania sądowego i złej reputacji”. Badamy nasze możliwości, w tym żądanie wyników i komentarzy za pośrednictwem ustawy o wolności informacji, jednak decyzja jest ostateczna i wiemy, że nie zmieni wyniku. Nadal bardzo trudno jest wiedzieć, że na najwyższych szczeblach infrastruktury publicznej jesteśmy celem i że istnieje jednolite odrzucenie Bitcoin SV na całym świecie i przy zerowej odpowiedzialności. Zachęcam wszystkich w BSV, którzy borykają się z podobnymi problemami, aby się nie denerwowali, ale po prostu zajęli się budowaniem najlepszych cholernych systemów, jakie możesz.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Elas Plus: ‘One of most flexible and capable token systems in market today’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO