Odpowiedzialny hazard, zgodność i blockchain BSV

Odpowiedzialny hazard i zgodność z przepisami to dziś ogromne tematy w przestrzeni iGaming i nie bez powodu. Dostarczanie naszym graczom rozrywki w możliwie najbezpieczniejszym środowisku jest naszym obowiązkiem jako operatorów, organów regulacyjnych, a w niektórych przypadkach nawet podmiotów stowarzyszonych. W całej historii branży iGaming zawsze istniały spory między operatorami a regulatorami, niektóre po prostu z powodu złych aktorów, a inne z powodu braku dowodów, że operatorzy faktycznie przestrzegali zasad regulatorów w dobrej wierze. Teraz, gdy branża iGaming dojrzała, a przepisy są bardziej rygorystyczne, operatorzy muszą poświęcać dużo czasu na śledzenie danych, aby mieć pewność, że są na bieżąco z problematycznymi zachowaniami hazardowymi i udowodnić organom regulacyjnym, że robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić graczom bezpieczeństwo.

Wraz z pojawieniem się blockchain jako najnowszej technologii przechowywania danych i zarządzania danymi, operatorzy zaczynają rozumieć, że ich praca będzie łatwiejsza, a relacje z regulatorami będą silniejsze, jeśli zastosują rozwiązania oparte na blockchain. Wykorzystanie łańcucha bloków do pomocy operatorom iGaming w zachowaniu zgodności było jednym z wielu tematów dyskusji na CoinGeek Zurich w czerwcu. Nakręcony podczas konferencji 8. odcinek „Hashing it Out” obejmuje trzech gości z iGaming, operatora, konsultanta i dostawcę, którzy dzielą się swoimi poglądami na temat tego, w jaki sposób blockchain może przynieść korzyści dzisiejszej branży iGaming. Mówca CoinGeek Zurich John Brackens jest CTO Esports Entertainment Group (EEG) ) (NASDAQ: GMBL), firmy, która dostarcza rozwiązania bukmacherskie i platformy turniejowe dla e-sportu. Jako wieloletni profesjonalista w branży hazardowej, Brackens doskonale zdaje sobie sprawę z zawiłości związanych z zachowaniem zgodności i rozpoznaje wyjątkowe możliwości blockchain, które mogą pomóc w tej podróży. „Przyglądamy się blockchainowi od wielu miesięcy i zdecydowanie dostrzegamy nieodłączne korzyści płynące z tego, co blockchain ma do zaoferowania również w naszej branży, ponieważ nasza branża gier online czasami ma piętno braku najlepszej reputacji ”- wyjaśnił Brackens. „Więc możliwość korzystania z systemu, zastosowanie tych nieodłącznych korzyści z tego systemu do tego, co robimy, i podniesienia poziomu zaufania wśród naszej społeczności, naszych klientów i organów regulacyjnych, z którymi mamy do czynienia, i ogólnie dla nas, to jest sytuacja, w której każdy wygrywa. To jest punkt, do którego chcemy dotrzeć” – powiedział.

Brackens dodał, że iGaming jest obecnie bardzo silnie regulowaną branżą i regulatorzy muszą być pewni, że nie ma żadnych oszustw ani zmowy i że gracze nie są w żaden sposób wykorzystywani. „Istnieje góra procesów i raportów oraz tylko statystyki, które zawsze musisz dostarczać organom regulacyjnym, takim jak MGA, UKGC, Wyspa Man, czy ktokolwiek. Wszyscy chcą tych informacji, ponieważ w ostatecznym rozrachunku zadaniem regulatora jest upewnienie się, że przestrzegasz ich zasad, a oni chronią całą społeczność, za którą są odpowiedzialni” – potwierdził Brackens. „Posiadanie przejrzystego sposobu, aby móc przekazać im te informacje w sposób bezproblemowy, który minimalizuje rzeczywistą pracę, którą musimy wykonać, oraz zmniejsza nasze koszty i ogólne koszty operacyjne, ale nadal spełnia wszystkie ich jasne wymagania i jest przejrzysty i bezproblemowy. To trochę jak panaceum, do którego chcemy się dostać” – dodał.

Przechowując dane gry i komunikację graczy w niezmiennej księdze blockchain, można udzielić organom regulacyjnym pozwolenia na dostęp do informacji, które muszą przejrzeć, kiedy tylko zechcą. Organy regulacyjne mogą przeglądać informacje mając pewność, że żadna z nich nie została w żaden sposób zmieniona ani poprawiona, ponieważ znajduje się w łańcuchu bloków. „Jeśli coś pójdzie nie tak, widzisz jakąś rozbieżność, przynajmniej istnieje, abyśmy mogli o tym porozmawiać. Podnosi ten poziom zaufania, więc teraz, kiedy musimy prowadzić rozmowy, możemy prowadzić właściwe rozmowy, których potrzebujemy, opierając się na rzeczywistości i faktach, a nie na insynuacjach lub po prostu ciekawości” – zauważył Brackens.

To, w jaki sposób blockchain może pomóc w odpowiedzialnym hazardzie, jest ogromnym celem Nicka Hilla, autora CoinGeek i konsultanta BSV blockchain w branży hazardowej. W CoinGeek Zurich Hill był gospodarzem panelu specjalnie dla branży hazardowej i odkrył potrzebę „uniwersalnego źródła prawdy” od wszystkich swoich panelistów. „Największe rzeczy na wynos to odpowiedzialny hazard i sposób wykorzystania blockchain do przechowywania danych i przechowywania danych w znacznie bardziej chronologicznym i przystępnym sposób. Dotyka również sposobu, w jaki możemy wykorzystać blockchain do AML i KYC” – powiedział Hill. „Musimy korzystać z technologii w ujednolicony sposób, nie indywidualnie, nie we własnych silosach” – dodał Hill. Podobnie jak Brackens, Hill wskazał na korzyści płynące z używania blockchain z punktu widzenia odpowiedzialnego hazardu.

Hill wyjaśnił, że gdy operator wykryje niezdrowe zachowanie gracza, może osadzić znaczniki szkody w podróży tego gracza za pomocą łańcucha bloków. Jeśli gracz zdecyduje się złożyć skargę do regulatora, operator będzie chroniony, ponieważ zapisy gracza zostały zapisane w niezmiennej księdze, a regulator może uzyskać dostęp do tych danych za pomocą klucza prywatnego. „W takim razie nie szukasz:„ Kto rozmawiał z tym facetem ”? „Kiedy rozmawiali z tym facetem”? „Jakie informacje zostały mu przesłane”? „Jak je premiowaliśmy?” – wyjaśnił Hill. „Z punktu widzenia regulatorów wszystko jest w jednym miejscu. Bardzo dostępny i łatwy do odzyskania” – dodał. Oczywiste jest, że na rynku istnieje luka w rozwiązaniu, które upraszcza wymogi regulacyjne dla operatorów iGaming, zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiedzialny hazard i KYC.

Dyrektor ds. usług biznesowych w nChain, Simit Naik, ujawnił plany nChain dotyczące dostarczenia rozwiązania iGaming, do którego operatorzy mogą się podłączyć i łagodzić problemy. „W grach dostrzegamy wartość możliwości wykorzystania danych do rozwiązywania niektórych z największych wyzwań. Dużo rozmawialiśmy o odpowiedzialnym graniu i zapewnieniu, że możemy śledzić dane, abyśmy mogli zapobiegać problemom z graniem. I myślę, że to fenomenalny przypadek użycia blockchaina” – potwierdził Naik. „Jest tak wiele korzyści z posiadania systemu płatności opartego na Bitcoinie. Teraz możesz zacząć robić mikro i nanopłatności. Możesz zacząć budować różne rodzaje gier. Ale dzięki stronie danych i tej wbudowanej stronie cyfrowej gotówki możesz teraz zacząć zarabiać na danych, więc istnieją różne sposoby dostarczania wartości do iGaming” – dodał.

Zaledwie w zeszłym tygodniu nChain uruchomił początkową fazę swojej platformy korporacyjnej „Kensei”, która umożliwia lepszą integralność danych, w tym dokumenty zabezpieczone przed manipulacją i dzienniki podlegające kontroli. Kensei można bezproblemowo zintegrować z istniejącym procesem zarządzania firmą i danymi — w tym z operacjami iGaming — co stanowi ogromny krok naprzód w zakresie wykorzystania pełnego potencjału blockchain w przestrzeni iGaming. Uruchomienie Kensei jest sygnałem tego, co dopiero nadejdzie, a CoinGeek Zurich tylko zarysował powierzchnię, w jaki sposób blockchain BSV jest gotowy do zakłócenia przestrzeni iGaming. Kolejna konferencja CoinGeek odbywa się w Nowym Jorku w pierwszym tygodniu października i obiecuje odkryć jeszcze więcej innowacji w blockchain i grach, obszarze, który ma eksplodować w nadchodzących miesiącach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich ‘Hashing it Out’ Special: Responsible gambling, compliance & BSV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO