Blockchain BSV ustanawia nowy rekord świata pod względem średniej dziennej wielkości bloku

Bitcoin Association, szwajcarska globalna organizacja branżowa, która działa na rzecz rozwoju biznesu z blockchainem BSV i walutą cyfrową, potwierdza dziś, że blockchain Bitcoin SV (BSV) ustanowił nowy światowy rekord pod względem najwyższej dziennej średniej wielkości bloku w sieci Bitcoin . 31 lipca 2021 r. średni rozmiar bloku w sieci BSV w tym 24-godzinnym okresie wynosił 45,87 MB (megabajtów); dla porównania, sieć BTC miała średni rozmiar bloku 753,58 KB (kilobajtów) w tym samym okresie 24 godzin – ponad 60 razy mniejszy niż ten obserwowany w BSV (dane zgłoszone z coin.dance). Rekordowy dzień jest trzecim w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dla sieci BSV, która również odnotowała nowe rekordowe średnie dzienne 8 czerwca z 17,39 MB i ponownie 25 czerwca z 35,08 MB.

Rosnący średni rozmiar bloku w blockchain BSV jest bezpośrednim efektem liczby i rodzajów transakcji przeprowadzanych w sieci BSV, która obsługuje zarówno transakcje finansowe, jak i transakcje danych. Blockchain BSV jest używany przez firmy działające w wielu różnych sektorach, z których każdy wykorzystuje różnorodne funkcje oferowane przez sieć – w tym tokenizację, inteligentne kontrakty, płatności, znakowanie czasem i zarządzanie danymi. Na początku tego roku blockchain BSV przewyższył BTC, stając się najbardziej bogatą w dane siecią Bitcoin, z całkowitą ilością danych przechowywanych w łańcuchu 16 maja sięgającą 352,9 GB (gigabajtów) w sieci BSV w porównaniu do 352,4 GB w sieci BTC. Od tego czasu sieć BSV nadal rozszerza tę przewagę, zwiększając ilość danych przechowywanych w łańcuchu do 455,12 GB w porównaniu do 363,16 GB w BTC na dzień 2 sierpnia 2021 r. (dane podane przez coin.dance).

Ciągły rozwój sieci BSV jest możliwy dzięki jej wyjątkowej zdolności do nieograniczonego skalowania; bez limitu domyślnego rozmiaru bloku w łańcuchu bloków, sieć dynamicznie dostosowuje rozmiar każdego bloku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. W rezultacie sieć BSV może oferować stale rosnącą pojemność danych wymaganą przy ekstremalnie wysokich przepustowościach (sieć BSV wykazała przepustowość 50 000 transakcji na sekundę na początku tego roku podczas testu na żywo) i przy bardzo niskich kosztach (średnia opłata transakcyjna na sieć BSV w 2020 r. wynosiła mniej niż 1/50 centa amerykańskiego [dane zgłoszone z bitinfocharts.com]).

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę bsvblockchain.org Mówiąc o dzisiejszym ogłoszeniu, prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, powiedział: „Z każdym nowym rekordowym dniem blockchain BSV nadal demonstruje zdolność Bitcoina do skalowania. Co ważniejsze jednak, ilustruje wartość pozwalającą na skalowanie Bitcoina. Z każdym dniem coraz więcej podmiotów korzysta z sieci BSV do zasilania ważnych i innowacyjnych części swojej działalności – od śledzenia szczepionek COVID-19 w afrykańskim Lesoto i usług e-administracji w Tuvalu na południowym Pacyfiku do eSport, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, niewymienne tokeny i nie tylko. Wszystko to jest możliwe, gdy Bitcoin może się skalować, a wszystko to dzieje się teraz na BSV”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV blockchain sets new world record for daily average block size – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO