Kazachstan pozwala bankom obsługiwać cyfrowe wymiany walut

Firmy walutowe, w tym giełdy, będą teraz mogły otwierać konta bankowe i uzyskiwać dostęp do wszystkich usług finansowych w Kazachstanie. W ramach projektu pilotażowego kraj azjatycki stara się włączyć inwestycje w waluty cyfrowe do głównego nurtu, aby przyciągnąć inwestycje ze strony globalnej społeczności, a także zwiększyć ochronę lokalnych inwestorów. Kazachstan przyciągnął uwagę świata walut cyfrowych w ostatnich miesiącach jako jedno z największych miejsc docelowych dla górników z nagrodami blokowymi, które są wyrzucane z Chin.

Kraj odnotował również szybki wzrost przyjęcia walut cyfrowych. A teraz władze dążą do zwiększenia dostępu do usług finansowych dla branży. Kazachskie Stowarzyszenie Przemysłu Blockchain i Data Center potwierdziło niedawno, że giełdy, które zarejestrują się w Międzynarodowym Centrum Finansowym Astany, będą mogły współpracować z lokalnymi bankami. Umożliwi to ich klientom „oficjalną i otwartą pracę z kryptowalutą”. Raport Khabar 24, lokalnego kanału informacyjnego, ujawnił, że rząd planuje wykorzystać projekt pilotażowy do oceny zagrożeń i korzyści związanych z zasobami cyfrowymi. Według Sergeya Putry, dyrektora stowarzyszenia blockchain, będzie działać przez rok. Sergey pochwalił ten ruch, stwierdzając, że nadszedł czas, aby rząd bardziej zaangażował się w branżę walut cyfrowych.

Zauważył, że obywatele Kazachstanu już mocno zaangażowali się w handel cyfrowymi walutami. Ponadto kraj stał się ważnym miejscem docelowym dla górników z nagrodami blokowymi. Sergey zauważył ponadto, że regulacja branży może przyciągnąć inwestorów walut cyfrowych z całego świata, a wartość tej branży wynosi obecnie ponad 1,5 biliona dolarów. „…nawet jeśli Kazachstan zabierze jakiś ułamek tego rynku, nawet jeden procent tego obrotu, to są poważne pieniądze, które przyjdą do Kazachstanu w formie inwestycji, [i pozostaną] tutaj w formie podatków, w formie miejsc pracy i wynagrodzeń. To bardzo duży przemysł, który Kazachstan wciąż omija” – zauważył.

Nowa dyrektywa pojawia się w czasie, gdy kraj Azji Środkowej pracuje nad mapą drogową mającą na celu przyjęcie walut cyfrowych i technologii blockchain. Premier Askar Mamin wyraził swój plan, aby przyciągnąć firmy z tego sektora i konkurować z innymi światowymi potęgami, takimi jak Szwajcaria i Malta, które szybko postępują w zakresie regulacji walut cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kazakhstan allows banks to serve digital currency exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO