DoJ bada Tether, gdy Coinbase czeka proces sądowy, Amazon odrzuca plany walut cyfrowych, a nChain uruchamia Kensei

W świetle prześladowań rządu USA dotyczących walut cyfrowych, Departament Sprawiedliwości (DoJ) podobno przygotowuje śledztwo w sprawie kierownictwa Tethera w sprawie zarzutów o oszustwa bankowe. W poniedziałek Bloomberg poinformował, że prokuratorzy federalni badają „czy kierownictwo Tethera ukryło przed bankami, że transakcje były powiązane z kryptowalutami”. Według raportu śledztwo może potencjalnie przerodzić się w sprawę karną. Tether to stablecoin, który jest powszechnie używany do handlu BTC.

Tether wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył raportowi, powołując się na to, że „oparto go na nienazwanych źródłach i wieloletnich zarzutach, zaprojektowanych w celu generowania kliknięć”. W oświadczeniu wyjaśniono, że Tether „rutynowo prowadzi otwarty dialog z organami ścigania, w tym z Departamentem Sprawiedliwości USA”, w ramach ich zaangażowania we współpracę, przejrzystość i odpowiedzialność. To nie pierwszy raz, kiedy Tether spotyka władze USA. W 2019 roku nowojorska prokurator generalna Letitia James pozwała firmę macierzystą Tethera iFinex do sądu za rzekome zaciemnienie straty 850 milionów dolarów związanej z upadkiem Crypto Capital z pomocą USDT. W lutym tego roku iFinex ustalił kwotę 18,5 miliona dolarów z Biurem Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork. Tymczasem Coinbase ma do czynienia z proponowanym pozwem zbiorowym w związku z wprowadzającymi w błąd twierdzeniami podczas debiutu na Nasdaq.

Inwestor Donald Ramsey, za pośrednictwem firmy prawniczej Scott + Scott, złożył skargę przeciwko Coinbase do Sądu Okręgowego Kalifornii Północnej za „znaczące straty i szkody” po kwietniowym debiucie firmy na giełdzie Nasdaq. Debiut Coinbase Nasdaq był bezpośrednią ofertą, a nie pierwszą ofertą publiczną (IPO). Skarga Ramseya twierdzi, że Coinbase dał inwestorom iluzję siły fiskalnej przed notowaniem. Według skargi, oświadczenie rejestracyjne i prospekt emisyjny zostały wykorzystane do zrealizowania oferty spółki były fałszywe i wprowadzające w błąd. W innych wiadomościach Amazon zaprzecza doniesieniom brytyjskiej publikacji City AM z zeszłego tygodnia, że ​​gigant handlu elektronicznego przygotowuje się do przyjmowania płatności w walutach cyfrowych i wkrótce wyda tokeny. W oświadczeniu dla Bloomberga Amazon powiedział: „Pomimo naszego zainteresowania przestrzenią, spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe”.

Amazon twierdzi, że chce skupić się na zbadaniu, jak może to wyglądać dla klientów robiących zakupy na ich stronie internetowej. Gigant e-commerce rekrutuje obecnie pracowników znających się na blockchain, ponieważ firma nadal bada swoje możliwości. nChain ogłosił wstępną fazę Kensei, platformy korporacyjnej do zarządzania danymi blockchain, która początkowo koncentruje się na funkcjach audytu i odpowiedzialności. Platforma Kensei oferuje nieograniczone korzyści z technologii blockchain, upraszcza jej wdrażanie dla przedsiębiorstw i przygotowuje grunt pod wprowadzenie dodatkowych funkcji. Może bezproblemowo zintegrować się z istniejącymi procesami biznesowymi i zarządzania danymi klienta. Platforma umożliwia również klientom łatwą weryfikację statusu pojedynczego dokumentu lub rekordu lub zamówionej serii rekordów.

Eliminuje potrzebę zarządzania przez przedsiębiorstwa kluczami i adresami, dzięki czemu klienci skupiają się na gromadzeniu i analizowaniu danych. Kensei wykorzystuje łańcuch bloków BSV, wykorzystując jego znacznie większe rozmiary bloków, umożliwiając więcej transakcji lub danych referencyjnych w każdym bloku w łańcuchu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 54: DoJ to probe Tether as Coinbase faces lawsuit, Amazon denies digital currency plans, and nChain launches Kensei – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO