Miasto Nowy Jork zawiesza wydobycie, aby stać się bardziej „reprezentacyjne”

W Chinach górnicy z nagrodami blokowymi są wypierani ze względu na zużycie energii, ale w jednym małym miasteczku w Nowym Jorku wszystko zależy od estetyki. Massena, miasto położone wzdłuż granicy z Kanadą, zawiesiło górników na 90 dni, ponieważ zaśmiecają ulice i chce ich w „reprezentacyjnych budynkach”. Massena to małe miasteczko w hrabstwie St. Lawrence w stanie Nowy Jork, położone wzdłuż północnej granicy kraju, liczące około 12 000 mieszkańców. Według raportu Associated Press, przywódcy miasta są zaniepokojeni rozprzestrzenianiem się górników z nagrodami blokowymi w ostatnich miesiącach – chociaż w przeciwieństwie do wielu innych miejsc, Massena jest po prostu przeciwko górnikom, ponieważ zaśmiecają ulice.

Steve O’Shaughnessy powiedział AP, że urzędnicy Masseny postanowili sporządzić przepisy dla górników wynagradzających bloki po zauważeniu przyczep z komputerami na głównej drodze w mieście. „Nie chcemy, aby było zaśmiecone tymi przyczepami, które wypompowują Bitcoin. Chcemy się tylko upewnić, czy przyjadą tutaj, że to ładny, reprezentacyjny budynek – stwierdził. Wydobywcy walut cyfrowych rozpoczęli działalność w północnym Nowym Jorku, przyciągnięci bardzo niskimi stawkami za energię elektryczną. Jednak w niektórych lokalnych społecznościach goście nie zostali ciepło przyjęci i w końcu starli się z mieszkańcami. W północnej części stanu Nowy Jork mieszkańcy od tygodni protestują przeciwko obecności farmy górniczej, która, jak twierdzą, zanieczyszcza powietrze i ogrzewa lokalne jezioro. Farma jest zasilana przez elektrownię gazową i znajduje się nad brzegiem jeziora Seneca, największego z jezior Finger Lake. „Jezioro jest tak ciepłe, że czujesz się jak w wannie z hydromasażem” – powiedział jeden z mieszkańców NBC o wpływie wydobycia na lokalne środowisko.

Miejscowi organizują protesty, aby naciskać na lokalne władze, aby wywaliły górników. „Te operacje kryptograficzne szukają wszędzie, które ma stosunkowo tanią energię w stosunkowo chłodnym klimacie. To okropny model biznesowy dla całego stanu Nowy Jork, Stanów Zjednoczonych i dla planety” – powiedziała Yvonne Taylor, jedna z kluczowych przywódców protestów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New York town suspends mining to become more ‘presentable’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO