IPO Robinhood ($HOOD) na Nasdaq

Robinhood, firma świadcząca usługi finansowe, która zasłynęła z oferowania transakcji bez prowizji, weszła na giełdę Nasdaq. RobinHood ($HOOD) zadebiutował w cenie 38 USD za akcję i sprzedano łącznie 55 000 000 akcji, co oznacza, że wpływy netto z IPO wynoszą około 1,89 miliarda USD; 52.375.000 akcji jest oferowanych przez Robinhood, a pozostałe 2.625.000 są oferowane przez dotychczasowych akcjonariuszy. Obaj współzałożyciele Robinhood, Vlad Tenev i Baiju Bhatt, sprzedali akcje o wartości około 50 milionów dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, oferta publiczna Robinhood daje firmie wycenę około 32 miliardów dolarów – wartość, która jest o 63% wyższa niż wycena z września 2020 r., która wyniosła 11,7 miliarda dolarów.

Jak Robinhood zarabia pieniądze?

Aby generować przychody, Robinhood kontrowersyjnie sprzedaje przepływ zleceń swoich użytkowników firmom maklerskim, oferuje również konta do handlu opcjami, które stanowią około 38% przychodów, handel akcjami, który stanowi około 25% przychodów, oraz handel kryptowalutami, który stanowi 17% przychodów. przychód. Pomimo ogromnego skoku przychodów w II kwartale 2021 r. (przychody od 546 do 574 mln USD) w porównaniu do II kwartału 2020 r. (przychody 244 mln USD), Robinhood spodziewa się straty netto w wysokości 487 mln USD do 537 mln USD w II kwartale 2021 r. Kierownictwo Robinhood wyraziło, że spowolnienie aktywności rynkowej będzie czynnikiem przyczyniającym się do straty, którą spodziewa się ponieść w II kwartale 2021 r.; w miarę ochładzania się rynków akcji i walut cyfrowych, Robinhood będzie zgarniać mniejsze przychody z transakcji i oczekuje, że do platformy dołączy mniej nowych użytkowników.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, Robinhood ostrzegł świat, że dzięki Dogecoinowi jego dochody mogą poważnie ucierpieć; chociaż Robinhood oferuje 7 par walut cyfrowych, 34% jego przychodów z kryptowalut pochodzi z handlu Dogecoin. „34% naszych przychodów z transakcji kryptowalutowych można było przypisać transakcjom w Dogecoin, w porównaniu do 4% za trzy miesiące zakończone 31 grudnia 2020 r. W związku z tym, oprócz czynników wpływających na szerszą kryptowalutę, opisanych w innym miejscu w tej sekcji, Działalność Robinhood Crypto (RHC) może ucierpieć, a wzrost naszych przychodów netto uzyskanych z transakcji kryptowalutowych może spowolnić lub spaść, jeśli rynki Dogecoin pogorszą się lub cena Dogecoin spadnie, w tym w wyniku takich czynników, jak negatywne postrzeganie Dogecoin lub zwiększona dostępność Dogecoin na innych platformach handlu kryptowalutami” – powiedział Robinhood w swoim zgłoszeniu S-1.

Kontrowersyjne praktyki Robinhooda Robinhood jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług finansowych w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Jednak wiele osób i regulatorów krytykuje niektóre praktyki Robinhoods. Ostatnio Robinhood ustalił porozumienie z kilkoma organami regulacyjnymi, aby zakończyć trwające dochodzenia w sprawie jego działalności.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Robinhood ($HOOD) IPO on Nasdaq – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO