Bitmain zbliża się do końca spin-offu dla Antpool

Po miesiącach oczekiwania, ogłoszony wcześniej podział Antpool z Bitmain dobiega końca. We wtorek na blogu podsumowującym półroczne spotkanie akcjonariuszy Bitmain, producent sprzętu ASIC poinformował akcjonariuszy o „postępach zbywania oryginalnej marki puli wydobywczej Bitmain „Antpool”. Zarząd firmy poinformował, że zakończył wszystkie sprawy prawne związane z wydzieleniem do 1 maja. Pozostaje dalsze „sortowanie biznesowe”, które zamierza zakończyć w miarę możliwości. Antpool jest obecnie największą pulą wydobywczą BTC pod względem współczynnika haszowania. Opublikuj spin-off; będzie nadal prowadzić kopalnie i inne przedsięwzięcia za granicą jako samodzielny podmiot, po uzyskaniu wsparcia nowych udziałowców. Nie podano dalszych szczegółów dotyczących „nowych” udziałowców ani struktury nowo utworzonej spółki.

W styczniu współzałożyciel Bitmain, Jihan Wu, ujawnił całkowite oddzielenie Antpool od pozostałych firm Bitmain podczas swojego listu do opinii publicznej opowiadającego o zakończeniu zaciekłej walki o władzę wewnątrz Bitmain między nim a rywalizującym współzałożycielem Micree Zhan. Decyzja o rozdzieleniu Antpool była częścią trwającej inicjatywy Bitmain, aby skupić swoją działalność na badaniach i rozwoju oraz sprzedaży chipów mocy obliczeniowej i serwerów wykorzystywanych do wydobywania walut cyfrowych poprzez zbycie działalności niezwiązanej z podstawową działalnością. Pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Bitmain sprzedał basen wydobywczy BTC.com chińskiej firmie BIT Mining. Posunięcie to jest doniosłą zmianą dla firmy i podkreśla większą zmianę w sposobie, w jaki ewoluował sektor blockchain i wygląda na dalsze zmiany w przyszłości w obliczu chińskich organów regulacyjnych. Bitmain jest dominującą siłą w dynamicznie rozwijającym się sektorze blockchain, który od dawna ma aspiracje do IPO w Stanach Zjednoczonych lub Chinach.

Zarząd ma nadzieję, że te ostatnie zmiany pomogą spółce w końcu wejść na giełdę na jednej z wiodących światowych giełd papierów wartościowych. W tym samym czasie, gdy Bitmain zaktualizował udziałowców w sprawie podziału, podał również zaktualizowane wytyczne dotyczące wyników operacyjnych i warunków biznesowych. Zgodnie z komunikatem prasowym, obecni akcjonariusze wyrazili zadowolenie ze strategicznego zwrotu i ogólnych wyników biznesowych firmy w pierwszym półroczu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitmain nears end of spin-off for Antpool – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO