Prezes Kraken Jesse Powell przyznaje się do oszustw bankowych na Twitterze?

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Kraken jest pod ostrzałem za przyznanie, że używał taktyk prania pieniędzy, aby uniknąć ataków na zgodność z główn

ymi platformami finansowymi. We wtorek ponownie pojawiła się rozmowa na Twitterze w 2019 r. między laserowookim sprzedawcą BTC Anthonym Pompliano i dyrektorem generalnym Kraken Jesse Powellem, w której Powell potwierdził, że zaangażował się w podejrzaną strukturę finansową, aby ominąć ograniczenia nałożone na działalność Krakena przez niektóre główne amerykańskie banki i procesor płatności online PayPal.

Pomp potoczył się, prosząc swoich zwolenników o przytoczenie najgorszego doświadczenia, jakie mieli do czynienia z bankiem. Powell odpowiedział: „Paypal zamknął wszystkie pieniądze, które miałem na 6 miesięcy, prawie straciłem firmę / mieszkanie. [Bank of America] zabił konto płacowe [Krakena] z 30-dniowym wyprzedzeniem. Chase zabił go z pięciodniowym wyprzedzeniem, pocztą, która dotarła po zamknięciu konta. Dowiedzieliśmy się, kiedy czeki pracownicze były odbijane”.

Powell dodał następnie, że „przechodziłem przez wiele wypożyczonych kont PayPal i zacząłem rozprowadzać depozyty w kilku bankach, gotówkę w sejfach. Prawdopodobnie najgorszy koszmar osoby posłusznej, ale zasadniczo musiałem użyć sztuki prania pieniędzy, aby przeżyć. Wymiana skłoniła konto @Bitfinex na Twitterze do zapytania konta obsługi klienta PayPal, czy „całkowicie fajnie jest wynająć konta PayPal na oszukańcze giełdy Bitcoin, czy to jest coś złego?” Jak na ironię, często zadawane pytania Krakena wskazują, że giełda nie akceptuje wpłat ani wypłat do zewnętrznych procesorów płatności, takich jak PayPal, ponieważ „trudno jest zweryfikować, czy transakcja faktycznie pochodzi lub jest przeznaczona dla konta powiązanego z klientem w Kraken ”. Innymi słowy, rób tak, jak mówimy, a nie tak, jak robi to nasz dyrektor generalny.

Zwolnij oszusta

Ponowne wybryki Krakena nabierają większego znaczenia po poniedziałkowym raporcie Bloomberga, że ​​Departament Sprawiedliwości USA bada kierownictwo kontrowersyjnego stablecoina Tether w sprawie podejrzenia oszustwa bankowego. Raport twierdził, że Departament Sprawiedliwości bada działania sprzed kilku lat, kiedy szefowie Tether rzekomo ukrywali przed bankami, że niektóre transakcje były powiązane z walutą cyfrową. W odpowiedzi Tether wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że firma „rutynowo prowadzi otwarty dialog z organami ścigania”, jednocześnie zarzucając raport Bloomberga „przepakowywaniem przestarzałych roszczeń w „wiadomości”. .

Powiązania Krakena z Tetherem od czasu do czasu podniosły brwi, szczególnie po raporcie Bloomberga z 2018 r. dotyczącym podejrzeń o „handel praniem”, który zidentyfikował „niezwykłe wzorce” w transakcjach Tether opartych na Kraken, które według raportu „ignorują normalne zasady ekonomii”. W następnym roku Powell z Krakena próbował obalić rosnący konsensus, że drukarka pieniędzy Tethera pompowała cenę tokena BTC, ale artykuł naukowy opublikowany później w tym samym roku stwierdził, że Tether był w dużej mierze odpowiedzialny za sztuczne nadmuchiwanie bańki wartości BTC pod koniec 2017 roku.

Kraken jest jedną z niewielu giełd, na których szeregowi handlowcy mogą (teoretycznie) wymieniać USDT na USD, dzięki czemu Kraken jest wygodnym sposobem dla Tethera na odrzucenie skarg, że USDT jest jednokierunkową ślepą uliczką dla rybek kryptograficznych.

Nienawidzę nowojorskich regulatorów, kocham nowojorskie rynki

Kraken, giełda w pierwszej piątce pod względem wolumenu obrotu, miała czasami trudne relacje z niektórymi agencjami rządowymi, w tym bezskutecznie opierała się wysiłkom amerykańskiego urzędu skarbowego w celu uzyskania danych o osobach, które przeprowadziły transakcje o łącznej wartości ponad 20 000 USD, aby określić potencjalne zobowiązania podatkowe. Jak przystało na kogoś, kto zainteresował się cyfrową walutą dzięki przyjaźni ze skazanym przestępcą Rogerem Verem, Powell opisał kiedyś wymagania stanu Nowy Jork dotyczące licencjonowania giełdy cyfrowej waluty jako „tak paskudne, tak okrutne, że nawet Kraken nie ma odwagi ani siły, by stawić czoła tej paskudnej sytuacji, duże, spiczaste zęby.”

Powell odrzucił również skromną prośbę o informacje od prokuratora generalnego Nowego Jorku, jednocześnie obrzucając operatorów, którzy zastosowali się do tych próśb, jako angażujących się w „miękkie kłanianie się”. Jednak Kraken nadal sygnalizuje, że zamierza podążać za przykładem (kolega z Tether thunder thunder) Coinbase, który zadebiutował na giełdzie Nasdaq poprzez bezpośrednie notowanie w kwietniu 2021 roku. rok, ale tylko wtedy, gdy rynek wyceni firmę na znacznie ponad 10 miliardów dolarów – i jeśli Powell zdoła jakoś odbudować mosty regulacyjne, które spalił podczas swoich anty-nowojorskich napadów złości.

Dublin w dół

W miniony weekend The Independent poinformował, że Kraken zdecydował się założyć nową europejską bazę operacyjną w Irlandii i obecnie gromadzi zespół w stolicy Republiki Dublinie. Giełda podobno chce obsadzić różne stanowiska kierownicze, w tym (hem) urzędnika ds. Ryzyka zgodności. Payward, firma macierzysta Krakena, wcześniej założyła europejską bazę w Londynie, ale brytyjski organ nadzoru finansowego wykazał zainteresowanie wstrząsaniem klatkami kryptograficznymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na razie Payward pozostaje w systemie tymczasowej rejestracji Financial Conduct Authority dla firm „kryptoaktywów”, na którym można było również znaleźć lokalną filię Binance, aż do połowy maja, kiedy Binance przeczytał napis na ścianie i wycofał swoją aplikację.

Nowa baza dublińska może być pomyślana jako sposób na zapewnienie obecności firmy w Unii Europejskiej, gdyby rząd Borisa Johnsona nie był w stanie wznowić negocjacji po Brexicie w sprawie dalszego dostępu brytyjskiego sektora finansowego do rynków UE. Z drugiej strony może to być również ruch zapobiegawczy na wypadek, gdyby FCA znalazła błąd w aplikacji Krakena lub wykluczyła, że ​​Powell wykonał jeszcze jedną rant antyregulacyjny. Istnieje również zewnętrzna szansa, że ​​Powell przypadkowo ujawni, że kiedyś zastrzelił mężczyznę w Reno tylko po to, by zobaczyć, jak umiera. Hej, po jego przyznaniu się do „wynajmowanych kont PayPal” niczego nie wykluczamy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kraken CEO Jesse Powell admits to Bank Fraud on Twitter? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO