Korea Południowa ostrzega giełdy zagraniczne, aby zarejestrowały się do 24 września lub ryzykują zamknięciem

Korea Południowa wydała surowe ostrzeżenie dla zagranicznych giełd cyfrowych walut działających w tym kraju, aby zarejestrować się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy lub ryzykują zamknięcie. Krajowy regulator rynków finansowych ostrzegł ponadto, że giełdy czekają pięć lat więzienia i sroga grzywna, jeśli się nie zarejestrują. Kraj od jakiegoś czasu zaostrza swoje przepisy dotyczące branży walut cyfrowych, a Komisja Usług Finansowych na czele. W swoim najnowszym wydaniu watchdog chce objąć swoim zasięgiem wszystkie zagraniczne giełdy, zgodnie z ustawą o szczególnych informacjach finansowych. W komunikacie prasowym FSC wyznaczył giełdom termin 24 września na rejestrację we władzach kraju lub natychmiastowe zamknięcie.

Zgodnie z ustawą o szczególnych informacjach finansowych każdy operator giełdy, który kontynuuje działalność po terminie bez rejestracji podlega karze pięciu lat więzienia. Dodatkowo operatorowi grozi kara w wysokości 50 mln KRW (43 500 USD). Regulator planuje również zablokować dostęp do stron należących do giełd, które po upływie terminu nie zarejestrowały się jeszcze. Koreańscy handlowcy muszą również zadbać o to, aby prowadzona przez nich giełda spełniała wymagania rejestracyjne. Handel na giełdzie, która nie została jeszcze zarejestrowana od 25 września, zostanie uznany za nielegalny. Wymogi rejestracyjne dotyczą każdej giełdy, która oferuje swoje usługi handlowcom z Korei Południowej, niezależnie od tego, czy ma biuro w kraju azjatyckim, czy nie.

Ma ono również zastosowanie do każdej giełdy oferującej handel wonem koreańskim, która obsługuje język koreański lub której marketing jest skierowany do Koreańczyków. FSC zauważył, że do tej pory wysłał powiadomienia do 27 giełd, aby powiadomić je, że muszą zarejestrować się w jednostce analityki finansowej (FIU). Wskazał ponadto, że do tej pory żadna zagraniczna wymiana nie uzyskała certyfikatu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS), który jest obowiązkowy dla takich firm w kraju azjatyckim. . Ostrzeżenie o rejestracji pojawia się w czasie, gdy kraj naciska na większy nadzór nad branżą walut cyfrowych. Oprócz rejestracji nalegał na ulepszone systemy zapobiegające praniu pieniędzy za pośrednictwem walut cyfrowych.

Jedną z największych zmian była potrzeba, aby każda giełda miała relację z bankiem w celu wydawania handlowcom kont z prawdziwym imieniem. Ten wymóg okazał się najtrudniejszy z dotychczasowych, ponieważ wiele banków unika transakcji z giełdami. Jak poinformował CoinGeek, jeden z bankierów stwierdził, że ryzyko związane z branżą przewyższa zyski, które mogą osiągnąć. Obecnie tylko Bithumb, Upbit, Coinone i Korbit nawiązały relacje bankowe.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea warns foreign exchanges to register by Sept 24 or risk being shut down – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO