Pliki w Teksasie przestają działać i zanikają przeciwko BlockFi

Teksas jest najnowszym stanem, który złożył nakaz zaprzestania działalności przeciwko BlockFi, firmie zajmującej się cyfrową walutą z siedzibą w New Jersey. Organy regulacyjne w Teksasie celują w BlockFi i jej dwie spółki zależne – BlockFi Trading i BlockFi lending – i twierdzą, że BlockFi sprzedaje niezarejestrowane papiery wartościowe za pośrednictwem swoich kont odsetkowych BlockFi.

Według Texas State Securities Board:

W dniu 20 kwietnia 2021 r. lub około 2021 r. Wydział Egzekwowania Państwowej Rady Papierów Wartościowych („Wydział Egzekwowania”) powiadomił Pozwanego BlockFi, że Respondenci mogli oferować w Teksasie papiery wartościowe, które mogą być niezgodne z Ustawą o papierach wartościowych. Wydział ds. Egzekwowania wyjaśnił również regulacje rynku papierów wartościowych w Teksasie, w tym identyfikację przepisów, które wymagają rejestracji papierów wartościowych, rejestracji dealerów i agentów oraz prawdziwego ujawnienia wszystkich znanych istotnych faktów. Niemniej jednak Respondenci nadal oferowali BIA Teksańczykom z naruszeniem sekcji 7 i 12 Ustawy o papierach wartościowych.

Teksas jest trzecim stanem w tym tygodniu, który wydał BlockFi nakaz zaprzestania działalności ze względu na to, że BlockFi oferuje mieszkańcom tego stanu konta odsetkowe BlockFi. Na początku tego tygodnia widzieliśmy, jak macierzysty stan BlockFi w New Jersey wydał BlockFi nakaz zaprzestania działalności, a stan Alabamy wydał BlockFi nakaz pokazowy w stosunku do oferty kont odsetkowych BlockFi. Krótko po tym, jak komisja papierów wartościowych w Alabamie wydała BlockFi nakaz pokazowy, BlockFi zabrał się do Twittera, mówiąc: „Zdajemy sobie sprawę z nakazu pokazowego wydanego przez Komisję Papierów Wartościowych w Alabamie. Prowadzimy aktywny dialog z organami regulacyjnymi na całym świecie, w tym z Alabama, w celu dzielenia się szczegółami na temat naszych produktów, które naszym zdaniem są zgodne z prawem i odpowiednie dla uczestników rynku kryptowalut. Nasze stanowisko się nie zmieniło – Rachunek Odsetkowy BlockFI nie jest zabezpieczeniem.”

Co to jest konto odsetkowe?

Konta odsetkowe pozwalają osobom fizycznym na stawianie i pożyczanie swoich aktywów cyfrowych w celu uzyskania zwrotu z ich początkowej kwoty. Platformy pożyczkowe, takie jak BlockFi, były jedną z najwcześniejszych form zdecentralizowanego finansowania, umożliwiającą osobom otrzymywanie usług finansowych typu peer-to-peer, które przypominały te, które otrzymujesz w tradycyjnym świecie finansowym.

Zbliżają się terminy

W obszarze blockchain i cyfrowej przestrzeni walutowej trwają represje regulacyjne, a ostatnio rachunki odsetkowe BlockFi były obszarem, na którym koncentrowali się regulatorzy finansowi w kilku stanach. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy, aby regulatorzy uważnie przyglądali się produktowi pożyczania walut cyfrowych, a decyzja tych regulatorów finansowych dotycząca rachunków odsetkowych BlockFi prawdopodobnie wpłynie na kilku innych dostawców usług, którzy również oferują usługi pożyczania i pożyczania walut cyfrowych. Podczas gdy Alabama daje BlockFi 28 dni na wykazanie przyczyny, dla której nie należy im nakazywać zaprzestania sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych w Alabamie, a New Jersey daje BlockFi do 29 lipca na zaprzestanie oferowania Rachunków Odsetkowych mieszkańcom New Jersey, Urząd Stanu Przesłuchania administracyjne w Teksasie zadecydują, czy BlockFi może nadal działać w Teksasie w październiku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Texas files cease and desist against BlockFi – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO