BlockFi nakazało zaprzestanie działalności w NJ, Fabriik Exchange jest na żywo, a konferencja CoinGeek powraca do Nowego Jorku

New Jersey Bureau of Securities nakazało platformie usług finansowych BlockFi zaprzestanie przyjmowania i oferowania klientom oprocentowanych rachunków. To pierwszy raz, kiedy regulator finansowy wydał nakaz zaprzestania działalności cyfrowej platformie walutowej, która daje zysk z kwoty, którą jej użytkownicy pożyczają od czasu byka.

W projekcie komunikatu prasowego opublikowanego przez media 20 lipca Prokuratura Generalna New Jersey poinformowała, że ​​BlockFi finansuje swoją działalność poprzez sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, co rzekomo stanowi naruszenie prawa papierów wartościowych. „Nasze zasady są proste: jeśli sprzedajesz papiery wartościowe w New Jersey, musisz przestrzegać przepisów dotyczących papierów wartościowych New Jersey. Nikt nie dostaje darmowej przepustki tylko dlatego, że działa na szybko zmieniającym się rynku kryptowalut” – skomentował Andrew J. Bruck, pełniący obowiązki prokuratora generalnego BoS, w niedatowanym komunikacie prasowym. Dodał: „Nasze Biuro Papierów Wartościowych będzie uważnie monitorować tę kwestię, ponieważ pracujemy nad ochroną inwestorów”. Nakaz zaprzestania działalności stał się precedensem dla innych stanów i federalnych regulatorów. Alabama Securities Commission (ASC) i Texas States Securities Board (TSSB) również dołączyły do ​​New Jersey, podejmując działania zaledwie kilka dni po nakazie Biura. W środę ASC wydała nakaz pokazowy do BlockFi, a następnie TSSC, która planuje przeprowadzić przesłuchanie związane z zarzutami, w związku z niezarejestrowaniem przez BlockFi swoich rachunków odsetkowych u organów regulacyjnych.

W tweecie we wtorek Zac Prince, dyrektor generalny BlockFi, skomentował: „BlockFi jest zaangażowany w ciągły dialog z organami regulacyjnymi, aby pomóc im zrozumieć nasze produkty, które naszym zdaniem są zgodne z prawem i odpowiednie dla uczestników rynku kryptowalut”. Następnie wyjaśnił, że konta testowe BlockFi nie są zabezpieczeniem. Dodał: „Dlatego nie zgadzamy się z akcją New Jersey Bureau of Securities”. Podczas gdy organy regulacyjne szukają niezarejestrowanych platform walut cyfrowych, uruchomiono w pełni regulowaną giełdę. Fabriik Exchange, „nowy dzieciak na bloku”, jak napisał na Twitterze Fabriik Markets, to cyfrowy rynek umożliwiający klientom bezpośrednią wymianę walut cyfrowych. Fabriik Markets dodał, że jest to „unikalne, świeże i intuicyjne doświadczenie handlowe”, które pomaga użytkownikom szybciej kupować i sprzedawać waluty cyfrowe w regulowanym środowisku”.

Inne usługi oferowane przez platformę obejmują wiadomości o zasobach cyfrowych w czasie rzeczywistym, które pomagają klientom w podejmowaniu decyzji handlowych, oraz natychmiastowy wgląd w wyniki portfela klienta. W bardziej ekscytujących wiadomościach CoinGeek Conference powraca w tym roku na drugą część i otwiera swoje podwoje w Nowym Jorku. Ósma konferencja CoinGeek będzie wydarzeniem osobistym i potrwa od 5 do 7 października na The Sheraton Times Square, obejmując najnowsze osiągnięcia w ekosystemie blockchain BSV. Aby się zarejestrować i wziąć udział, kliknij tutaj. A na zakończenie tygodnia spójrz na te wrażenia Tiktok! Szkockie husky Kenny Dog-Leash i Paul Dogba dołączają do najnowszej premiery zestawu Ayr United 2021/2022.

To już dziesiąty rok, w którym Calvin Ayre, inwestor venture capital i założyciel CoinGeek, sponsoruje Honest Men, co czyni go jednym z najdłużej istniejących sponsorów w ostatnich latach na całym świecie. Calvin Ayre inwestuje i koncentruje się na firmach zajmujących się innowacjami fintechowymi, zarządzaniem danymi, bezpieczeństwem cybernetycznym i transakcyjnymi tokenami cyfrowymi przy użyciu BSV, oryginalnego łańcucha bloków protokołu Bitcoin.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 53: BlockFi ordered to cease and desist in NJ, Fabriik Exchange is live, and CoinGeek Conference returns to NY – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO