nChain uruchamia początkową fazę swojej platformy korporacyjnej, umożliwiając zwiększoną integralność danych

nChain AG („nChain” lub „Firma”) ogłosiła dziś wprowadzenie Kensei, platformy blockchain, która może bezproblemowo zintegrować się z istniejącymi procesami biznesowymi i zarządzania danymi klienta. Kensei zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do zalet dokumentów zabezpieczonych przed manipulacją i łatwych do audytu dzienników — podstawowych atrybutów łańcucha bloków — bez konieczności podejmowania złożonego rozwoju łańcucha bloków lub budowania własnego zespołu ekspertów. Początkowe docelowe przypadki użycia odpowiadają na zapotrzebowanie rynku i będą wspierane przez dodatkowe funkcje, aby ujawnić pełny potencjał Kensei, aby klienci mogli mieć pełne zaufanie do danych, które przechwytują, przechowują i na których polegają. Kensei jest kulminacją ponad pięciu lat badań i rozwoju oraz korzysta z niestandardowych rozwiązań, które nChain stale rozwija dla wielu klientów. Zapewniając łatwą w użyciu platformę, nChain ma na celu przyspieszenie przyjęcia technologii blockchain jako infrastruktury krytycznej i zaspokojenie potrzeb w zakresie integralności danych korporacyjnych. Dyrektor generalny nChain, David Washburn, powiedział: „Kensei stanowi kamień milowy w zapewnianiu integralności danych i korzyści płynących z blockchain w przedsiębiorstwie. Firmy i rządy ryzykują marnowanie ogromnych zasobów na przechwytywanie, utrzymywanie, weryfikację i audyt danych, na których polegają, które ostatecznie mogą zostać uszkodzone. Dzięki Kensei uprościliśmy proces wdrażania, a nasze interfejsy API zapewniają organizacjom skuteczny sposób zapewnienia integralności ich danych, umożliwiając im skupienie się na podstawowej działalności i tworzeniu wartości”.

PROSTA OFERTA, POTĘŻNA FUNKCJONALNOŚĆ

Od 2015 r. nChain koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań i wynalazków, które są ukierunkowane na wykorzystanie łańcucha bloków przez przedsiębiorstwa i spełniają potrzeby firm i rządów w zakresie zarządzania danymi. Spełniając ich potrzeby, nChain wprowadza na rynek ofertę, która rozwiązuje główne wyzwanie, jakim jest weryfikacja, czy dane nie zostały zmienione.

Kensei jest uruchamiany z początkowym naciskiem na funkcjonalność związaną z audytem i odpowiedzialnością. W szczególności Kensei umożliwia klientom łatwą weryfikację statusu pojedynczego dokumentu lub rekordu lub uporządkowanej serii rekordów, gdzie ważna jest zarówno ich treść, jak i relacje między nimi.

Klienci korporacyjni mogą mieć pewność, że poufne informacje nie zostaną publicznie ujawnione. Dane przetwarzane przez Kensei są przechowywane przy użyciu podwójnego hashowania, co zapewnia, że ​​poufne informacje pozostają prywatne, przy jednoczesnym zachowaniu ich niezawodności i łatwej do wykrycia zmian. Zamiast arbitralnie szukać wykroczeń, kontrole można teraz przeprowadzać w sposób świadomy i zautomatyzowany, reagując na ostrzeżenia.

Ponadto Kensei eliminuje potrzebę zarządzania przez przedsiębiorstwa kluczami i adresami. Platforma integruje zarządzanie kluczami z interfejsami programowania aplikacji (API), dzięki czemu klienci mogą skupić się na gromadzeniu i analizowaniu danych.

nChain ma solidny zestaw dodatkowych funkcji, które zostaną dodane do Kensei, a których firma spodziewa się rozpocząć do końca 2021 roku.

Kensei wykorzystuje łańcuch bloków Bitcoin SV („BSV”), wykorzystując kilka kluczowych cech, w szczególności większe rozmiary bloków, co pozwala na uwzględnienie większej liczby transakcji lub danych referencyjnych w każdym bloku dodanym do łańcucha. Większe rozmiary bloków zapewniają większą wydajność zasobów, ponieważ energia związana z tworzeniem bloku może być wykorzystana w większej liczbie transakcji, zmniejszając w ten sposób średni koszt i energię wymaganą na transakcję.

POZIOMY I DOSTĘPNOŚĆ USŁUG

W momencie premiery Kensei jest dostępny na dwóch poziomach usług, Core Data Management i Advanced Data Management: Core Data Management omija osoby pośredniczące z zewnątrz, które są powszechne w procesach takich jak notarialne, co zmniejszy zależność od kosztownych procesów ręcznych i sprawi, że niewykryta edycja danych stanie się niewykonalna. Kensei pozwala firmom usprawnić cały proces przeprowadzania natychmiastowej weryfikacji i certyfikacji dokumentów lub fragmentów danych, wiedząc, że każdy krok zawiera przejrzystą i niezmienną ścieżkę audytu. Zaawansowane zarządzanie danymi rozszerza zastosowanie Core Data Management, dodając funkcjonalność odczytu i zapisu unikalnych, nieusuwalnych identyfikatorów dokumentów do i z łańcucha bloków, możliwość odczytu i zapisu powiązań między sekwencyjnymi identyfikatorami, umożliwiając jednocześnie weryfikację i certyfikację powiązanych dokumentów lub w kolejności. Zaawansowane zarządzanie danymi rozszerza korzyści z odpornych na manipulacje funkcji notarialnych, umożliwiając lepsze wykrywanie oszustw. Kensei jest już dostępny. Więcej informacji, w tym jak zarezerwować konsultację, można znaleźć na stronie kenseiplatform.com.

OGŁOSZENIE PIERWSZEGO KLIENTA KENSEI

Po ogłoszeniu Kensei, 360kompany AG („kompany”), międzynarodowy lider w globalnej weryfikacji biznesowej, zaangażowało się w platformę. Współzałożyciel i CTO firmy, Peter Bainbridge-Clayton, powiedział: „Kensei płynnie integruje się z naszą ofertą, aby zapewnić dodatkową pewność potrzeb weryfikacji biznesowej naszych klientów. Ta kombinacja skutecznie zapewnia absolutną, odporną na manipulacje pewność, ostatecznie minimalizując koszty zgodności i ryzyko regulacyjne dla naszych klientów”.

O nChain

nChain AG jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań blockchain klasy korporacyjnej, pomagającym firmom i organizacjom realizować i chronić wartość ich danych. Z biurami w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, nChain może pochwalić się jednym z największych zespołów programistów blockchain na świecie oraz wiodącym portfolio własności intelektualnej związanej z technologią blockchain. nChain stara się pomagać klientom w utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w biznesie poprzez bardziej efektywne zarządzanie ich danymi. https://nchain.com/

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : nChain launches initial phase of its enterprise platform, enabling enhanced data integrity – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO