Japonia tworzy jednostkę do nadzorowania walut cyfrowych w miarę zwiększania wysiłków regulacyjnych

Japonia zwiększa wysiłki w zakresie regulacji waluty cyfrowej i stablecoin, starając się dogonić swoich rówieśników. Krajowy regulator usług finansowych podobno utworzył nową jednostkę, która będzie nadzorować branżę, mimo że Ministerstwo Finansów zwiększa zatrudnienie, aby lepiej nadzorować szybko rozwijający się sektor. Japonia była pionierem regulacji dotyczących walut cyfrowych i była jednym z pierwszych krajów na świecie, które jasno określiły rolę walut cyfrowych w swoim systemie finansowym. Jednak regulatorzy w kraju czują, że pozostali w tyle za swoimi odpowiednikami i teraz starają się nadrobić zaległości.

Według źródeł w systemie finansowym kraju, wiele broni rządowych coraz bardziej koncentruje się na walutach cyfrowych. Jednym z nich jest Financial Services Agency, japońska bankowość, giełdy i ubezpieczenia. W rozmowie z Reuters źródła ujawniły, że FSA utworzyła nową sekcję w celu nadzorowania regulacji walut cyfrowych. Nowa sekcja będzie również nadzorować zdecentralizowane finanse, sektor, który odnotował eksplozję wzrostu, a także niefortunny wzrost oszustw i przestępczości. Japońskie Ministerstwo Finansów zwiększa również wysiłki w celu nadzorowania branży walut cyfrowych. Jednym z jej wysiłków jest zwiększenie zatrudnienia w istniejącym oddziale w celu zwiększenia nadzoru nad walutą cyfrową.

Ministerstwo ma podobno do przyszłego miesiąca przedłożyć wniosek budżetowy na zwiększenie kadry pracowniczej. „Japonia nie może już pozostawiać spraw bez opieki, ponieważ globalny rozwój walut cyfrowych postępuje tak szybko” – skomentował jeden z urzędników. Obie instytucje współpracują z Bankiem Japonii, który pracuje nad cyfrowym jenem. Bank centralny uważa, że ​​CBDC zapewni społeczeństwu bezpieczniejszą alternatywę dla walut cyfrowych i stablecoinów. Japonia dołącza do kilku innych regulatorów na całym świecie, którzy żywo interesują się walutami cyfrowymi, ponieważ wyrażają obawy, że mogą one wpłynąć na ich stabilność finansową. Chiny prowadzą na tym froncie, rozprawiając się z każdym innym aspektem walut cyfrowych, od górników z nagrodami blokowymi po platformy transakcyjne pozagiełdowe.

Ludowy Bank Chin ciężko pracuje nad swoim cyfrowym juanem. Niedawno opublikował białą księgę CBDC, w której skrytykował waluty cyfrowe jako „pozbawione wewnętrznej wartości, cierpiące z powodu ostrych wahań cen i mające niską wydajność handlową”. LBCh również nie był optymistą w stosunku do stablecoinów, twierdząc, że „przyniosą one ryzyko i wyzwania dla międzynarodowego systemu monetarnego, systemu płatności i rozliczeń, polityki pieniężnej, zarządzania transgranicznym przepływem kapitału itp.”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan forms unit to oversee digital currencies as it steps up regulation efforts – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO