OK Group mają pomóc Chinom w walce z praniem brudnych pieniędzy za pomocą blockchain

OK Group nawiązała współpracę z policją w mieście Nanjing, aby pomóc w walce z praniem brudnych pieniędzy za pośrednictwem swoich rozwiązań blockchain. Firma ujawniła, że ​​jej rozwiązanie do wywiadu opartego na blockchain pomogło już chińskiej policji odzyskać 10 miliardów juanów (1,5 miliarda dolarów) z nielegalnych funduszy i rozwiązać dziesiątki spraw. Pomimo gwałtownego tłumienia działań związanych z wydobyciem nagród blokowych, Chiny nadal wspierają technologię blockchain i postrzegają ją jako dużą część swojej cyfrowej przyszłości.

W marcu kraj opublikował swój pięcioletni plan polityki, po raz pierwszy wymieniając blockchain jako jedną z technologii, na których kraj skupi się w ciągu najbliższej dekady. Jednym z obszarów, w którym Chiny starają się zastosować technologię blockchain, jest zwalczanie prania pieniędzy. OK Group jest jednym z największych graczy w tej dziedzinie, a jej rozwiązania pomagają już władzom w rozprawieniu się z kilkoma przestępcami. Teraz OKLink, jedna z jej spółek zależnych, nawiązała współpracę z policją w Nanjing, stolicy wschodniej prowincji Jiangsu w Chinach. Zgodnie z komunikatem prasowym OK Group, OKLink będzie pracować nad „bezpieczeństwem publicznym i ładem społecznym” za pośrednictwem blockchain. Jak podano w komunikacie prasowym, OKLink i Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Nanjing stworzą laboratorium badawcze, które będzie koncentrować się na analizie danych w sieci, szkoleniu talentów i kontroli ryzyka.

Podczas gdy główny nacisk zostanie położony na zwalczanie prania pieniędzy po uruchomieniu projektu, oba podmioty w odpowiednim czasie rozszerzą swój zakres, aby skoncentrować się na zarządzaniu społecznym i bezpieczeństwie publicznym opartym na blockchain. „To posunięcie ma na celu przyspieszenie efektywnego lądowania i stosowania technologii blockchain w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego, zarządzania społecznego itp., aby osiągnąć solidny i szybki rozwój realnej gospodarki poprzez wzmocnienie blockchain” – stwierdziła OK Group .

OKLink od jakiegoś czasu współpracuje z chińskimi władzami, umożliwiając im wykorzystanie technologii blockchain do walki z przestępczością. Według OK Group, jej rozwiązanie Chaintelligence pomogło policji w Jiangsu, Szanghaju, Hangzhou, Syczuanie i Mongolii Wewnętrznej „rozwiązać dziesiątki spraw dotyczących prania pieniędzy i pieniędzy oraz skutecznie odzyskać aktywa warte dziesiątki miliardów dolarów”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : OK Group inks deal to help China fight money laundering with blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO