Południowokoreańskie firmy internetowe walczą o pilotaż krajowej cyfrowej waluty

Według lokalnych mediów, podmioty stowarzyszone dwóch największych firm internetowych w Korei Południowej są uważane za preferowanych kandydatów do prowadzenia nadchodzącego pilotażowego programu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Podobno spółki zależne Naver i Kakao złożyły propozycje uruchomienia 10-miesięcznego programu pilotażowego blockchain, którego celem będzie przetestowanie wykonalności cyfrowej waluty banku centralnego w symulacji. Bank of Korea otrzymał oferty od spółki zależnej Kakao, Ground X, oraz od powiązanej z Naver Line Plus.

Bank centralny zawęża teraz pole, a niebawem planuje wybrać zwycięską ofertę, aby przeprowadzić program pilotażowy. Oczekuje się, że pilotaż potrwa do czerwca 2022 r., a jego budżet wyniesie 4,96 miliarda wonów (4,3 miliona dolarów). Program pilotażowy przetestuje CBDC, nazwanego wygraną cyfrową, w środowisku wirtualnym opartym na technologii rozproszonej księgi rachunkowej. Bank wykorzysta program pilotażowy do zbadania różnych zastosowań CBDC, w tym emisji, umorzeń, płatności elektronicznych i rozliczeń, a także zarządzania prawami do mediów cyfrowych i praw autorskich. . Bank Korei po raz pierwszy uruchomił proces przetargowy na kontrakt w maju, szukając partnera technologicznego, który pomoże zbadać korzyści i konsekwencje wprowadzenia CBDC na rynek. . Podobnie jak banki centralne na całym świecie, Bank Korei chciał zbadać cyfrową walutę banku centralnego, opartą na technologii blockchain.

W lutym bank centralny opublikował książkę na temat walut cyfrowych banku centralnego, w której po raz pierwszy ogłosił własne plany wprowadzenia waluty cyfrowej w Korei Południowej. W obliczu zbliżającej się decyzji wygląda na to, że Korea Południowa wkrótce rozpocznie kolejny etap swojej podróży w kierunku wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korean internet companies vie for digital currency pilot – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO