Indyjski bank ICICI odcina użytkowników przekazów pieniężnych od walut cyfrowych

Jeden z największych indyjskich banków odmawia teraz swoim klientom możliwości korzystania z usługi przekazów pieniężnych w celu zakupu walut cyfrowych. ICICI Bank, który jest największym indyjskim bankiem sektora prywatnego, zmodyfikował swój formularz przekazu, aby wymagać od klientów deklaracji, że nie będą inwestować w waluty cyfrowe, a nawet korzystać z wpływów z obrotu walutami cyfrowymi. ICICI Bank w ostatnich miesiącach stopniowo eliminował powiązania walut cyfrowych, zgodnie z działaniami podejmowanymi przez jego rówieśników, w tym Yes Bank i IDFC First Bank. Banki zdecydowały się unikać branży pomimo orzeczenia Sądu

Najwyższego, które uchyliło zakaz nałożony przez bank centralny na relacje bankowe z podmiotami walut cyfrowych. ICICI Bank poprosił teraz swoich klientów, aby nie korzystali ze swojego zliberalizowanego programu przekazów pieniężnych (LRS) do inwestycji związanych z walutą cyfrową. W iteracji do formularza wniosku o przekazy detaliczne za przelewy bankowe bank wymaga teraz od klientów wypowiedzenia walut cyfrowych. W swojej iteracji bank umieścił deklarację stwierdzającą: „Powyższy przekaz nie dotyczy inwestycji / zakupu bitcoinów / kryptowalut / walut wirtualnych (takich jak ethereum, ripple, litecoin, dash, peercoin, dogecoin, primecoin, chinacoin, ven, bitcoin lub dowolna inna wirtualna waluta/kryptowaluta/bitcoin).”

Ponadto klienci nie mogą korzystać z usługi przekazów pieniężnych do inwestowania w spółki walutowe, z dodatkową klauzulą ​​wymagającą od klientów wypowiedzenia inwestowania w „fundusze powiernicze/udziały lub jakikolwiek inny instrument kapitałowy firmy” zajmujący się walutami cyfrowymi. Handlarze walutami cyfrowymi, którzy zarabiają na swojej działalności związanej z walutami cyfrowymi, będą również musieli znaleźć alternatywne metody przekazywania swoich środków. Formularz przelewu ICICI Bank stanowi: „Źródłem środków na proponowany przelew NIE są wpływy z wykupu inwestycji w kryptowaluty / bitcoiny / waluty wirtualne, a także z końcowego wykorzystania”. Według raportu indyjskiego outletu Inc42, ICICI jest głównym źródłem środków napływających do branży walut cyfrowych. Powołując się na założyciela lokalnej giełdy, który poprosił o anonimowość, placówka przewidziała, że ​​to dopiero początek i inne banki pójdą w jego ślady.

Założyciel skomentował: „Po tym, jak ICICI Bank przedstawił taką deklarację, inne duże banki zamkną drzwi LRS dla inwestycji kryptograficznych. Wpłynie to na wartość transakcji na indyjskim rynku kryptograficznym”. Program Liberalized Remittance Scheme (LRS) istnieje od lutego 2004 r. i umożliwia użytkownikom przekazywanie do 25 000 USD. Mieszkańcy mogą przekazać do 250 000 USD rocznie. LRS stał się ważny dla użytkowników walut cyfrowych w ostatnich miesiącach, zwłaszcza że większość nie jest pewna, w jakim kierunku zmienią się regulatorzy w przyszłości.

W związku z tym wykorzystują LRS do inwestowania w waluty cyfrowe poza krajem azjatyckim w jurysdykcjach, które mają bardziej zaawansowane regulacje dla branży.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India’s ICICI bank shuts out remittance users from digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO