Komisja ONZ ostrzega Salwador przed BTC, promocjami kryptograficznymi banków TikTok i poszukiwaniem pomysłów BSV przez Satoshi Block Dojo

Komisja Narodów Zjednoczonych analizuje ruch Salwadoru, aby zaakceptować BTC jako legalny środek płatniczy, ostrzegając ten kraj łaciński przed wyzwaniami gospodarczymi, finansowymi i prawnymi. Po serii ostrzeżeń ze strony światowych organizacji i instytucji finansowych Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (ECLAC) ostrzega, że ​​przyjęcie BTC jako prawnego środka płatniczego może stwarzać ryzyko prania pieniędzy w Salwadorze. Sekretarz Wykonawcza ECLAC, Alicia Bárcena, ujawniła na konferencji internetowej, że komisja czeka, aż kraj podejmie decyzję o przyjęciu Bitcoina. Wyjaśniła: „Przyjęcie [BTC] jako prawnego środka płatniczego wiąże się z wyzwaniami makroekonomicznymi, finansowymi i prawnymi, które w rzeczywistości wymagają znacznie dokładniejszej analizy”.

Wyraziła, że ​​kraj może również stanąć w obliczu kontroli i ryzyka ze strony Grupy Zadaniowej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), najwyższego na świecie organu działającego przeciwko praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W zeszłym miesiącu Zgromadzenie Legislacyjne Salwadoru zatwierdziło propozycję zarządu dotyczącą przyjęcia BTC jako prawnego środka płatniczego, który krążyłby tak jak dolar w kraju. Propozycja ma wejść w życie 7 września tego roku. Jednak prezydent Salwadoru Nayib Bukele zauważył, że jego użycie byłoby opcjonalne. Podczas gdy kraj legalnie przyjmuje jedną walutę cyfrową, „świat” online ogranicza jego rozwój — przynajmniej wprowadzające w błąd informacje inwestycyjne tworzone przez słabo poinformowanych użytkowników. Platforma mediów społecznościowych TikTok zakazuje promocji inwestycyjnych, w tym walut cyfrowych i platform transakcyjnych. W zaktualizowanej polityce treści markowych TikTok gigant mediów społecznościowych zakazuje promocji wszystkich usług i produktów finansowych na całym świecie.

Dzieje się tak po tym, jak coraz większa liczba wprowadzających w błąd treści i markowych filmów niektórych twórców podobno zarabia na osobach szukających inwestycji lub programów „szybkiego wzbogacenia się” za pośrednictwem linków partnerskich. W czerwcu Tiktok ogłosił swoje partnerstwo z Citizens Advice i uruchomił serię edukacyjną na temat informacji finansowych opartych na badaniach. Ich celem jest pomoc użytkownikom w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych i ostrzeganiu przed błędnymi informacjami. Z innych wiadomości, inkubator BSV szuka pomysłu, który może przekształcić się w rentowny biznes startupowy. Satoshi Block Dojo poszukuje najlepszych pomysłów biznesowych BSV do udziału w 12-tygodniowym programie. Opisywany jako „trwający hackathon”, Satoshi Black Dojo ma na celu wychowanie, szkolenie i mentoring najlepszych przedsiębiorców i programistów start-upów w przestrzeni BSV. Networking i matchmaking są kluczowymi cechami programu Block Dojo, a według współzałożycieli Craiga Masseya i Richarda Boase, grupa może uzyskać dostęp do szerokiej sieci aniołów biznesu.

Powiedzieli, że Block Dojo może potencjalnie przedstawić ten pomysł nawet 60 000 osób w regionie Londynu. Czy masz to, czego potrzeba? Udaj się do Blockdojo.io, aby złożyć wniosek. W tym tygodniu CoinGeek miał premierę najnowszego odcinka BSV Stories – z udziałem Claire Celdran, która odwiedziła Dubaj, aby dowiedzieć się więcej o blockchain na Bliskim Wschodzie oraz o tym, jak Stowarzyszenie Bitcoin planuje pomóc w promowaniu blockchain BSV w regionie. Dowiedz się więcej o tym, co robi rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby wspierać inicjatywy blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 52: UN commission warns El Salvador on BTC, TikTok banks crypto promotions, and Satoshi Block Dojo’s quest for BSV ideas – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO