Londyńska policja przejęła 250 mln USD w największym przewozie walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii

Metropolitan Police skonfiskowała 180 milionów funtów (249 milionów dolarów) w walutach cyfrowych, co jest określane jako największy przewóz walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii i jeden z największych na świecie. Pieniądze są rzekomo dochodami z pierścienia zajmującego się praniem pieniędzy, z 39-letnią kobietą w centrum przestępstwa wysokiej stawki. W oświadczeniu MET ujawnił, że zajęcia dokonali detektywi z dowództwa ds. Przestępczości Gospodarczej po otrzymaniu informacji o przekazaniu mienia pochodzącego z przestępstwa. Met zwiększył swoją koncentrację na walutach cyfrowych w świetle ich wykorzystywania w nielegalnych działaniach, zwłaszcza praniu brudnych pieniędzy. Miesiąc temu ustępujący nadinspektor Michael Gallagher powiedział, że siły lobbują rząd, aby rozprawił się z tymi zasobami cyfrowymi. 24 czerwca siły przejęły 158 milionów dolarów w walutach cyfrowych, co w tamtym czasie uważano za największy łup w kraju.

A teraz Met pobił ten rekord. „Niespełna miesiąc temu udało nam się przechwycić 114 milionów funtów w kryptowalucie. Od tego czasu nasze śledztwo było złożone i szeroko zakrojone. Ciężko pracowaliśmy, aby wyśledzić te pieniądze i zidentyfikować przestępczość, z którą mogą być powiązane” – skomentował detektyw konstabl Joe Ryan. Detektyw dodał, że siły będą kontynuować śledztwo w sprawie pierścienia prania pieniędzy w cyfrowych walutach i „skupić się na tych, którzy znajdują się w centrum tej podejrzanej operacji prania pieniędzy”. Zgodnie z oświadczeniem, w czerwcu, w związku z pierwszym napadem, policja aresztowała 39-letnią kobietę. Została później zwolniona za kaucją. Po drugim zajęciu policja ponownie sprowadziła ją na przesłuchanie, a następnie w lipcu nałożyła kaucję z nieujawnionym terminem. Policja nie ujawniła, które waluty cyfrowe w szczególności przejęli.

Jeśli chodzi o nielegalne działania, gotówka wciąż jest królem, skomentował zastępca komisarza Graham McNulty. Jednak „w miarę rozwoju platform cyfrowych coraz częściej widzimy zorganizowanych przestępców wykorzystujących kryptowalutę do prania brudnych pieniędzy”. Władze ostrzegły również przestępców, którzy uważają, że mogą działać w ukryciu, używając walut cyfrowych, przypominając im, że Met może teraz równie łatwo zagłębić się w aktywa cyfrowe, jak inne metody finansowania. „Podczas gdy kilka lat temu było to dość niezbadane terytorium, teraz mamy wysoko wyszkolonych oficerów i specjalistyczne jednostki ciężko pracujące w tej przestrzeni, aby pozostać o krok przed tymi, którzy wykorzystują je do nielegalnych zysków… Osoby powiązane z tymi pieniędzmi najwyraźniej ciężko pracują, aby to ukryć . Nasze śledztwo nie zatrzyma się na niczym, aby zakłócić transfer i zidentyfikować osoby zaangażowane” – stwierdził.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London police seize $250M in largest digital currency haul in UK – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO