SEC rozprawia się z promotorami projektów kryptograficznych

SEC nadal rozprawia się z osobami związanymi z projektami walut cyfrowych z ery kryptomania. Dziś SEC ogłosiła, że ​​ugodziła się z Coinschedule.com – stroną internetową, która dostarczała informacje i wyniki zaufania dla ICO – w ich przypadku, który oskarżył następcę Coinschedule, firmę Blotics Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii o naruszenie przepisów dotyczących reklamowania. Coinschedule, który był aktywny od 2016 do sierpnia 2019 r., zawierał listę informacji o monetach i tokenach, zapewniał bezpośrednie linki do stron internetowych projektu i lokalizacji, w której odbyły się oferty tokenów, a także tworzył oceny wiarygodności i ryzyka operacyjnego dla każdej wymienionej monety i tokena .

Coinschedule powiedział, że te wskaźniki pochodzą z zastrzeżonego algorytmu używanego przez Coinschedule – ale prawda jest taka, że ​​projekty walut cyfrowych płaciły Coinschedule za pokrycie ich monety lub tokena. Zgodnie z postanowieniami federalnego prawa papierów wartościowych, które promują papiery wartościowe, osoby promujące papiery wartościowe muszą ujawnić charakter, zakres i kwotę wynagrodzenia otrzymanego w zamian za promocję – czego Coinschedule nie zrobił. „Jak wynika z nakazu SEC, Coinschedule przedstawił potencjalnym inwestorom pozornie niezależne profile dotyczące ofert tokenów, podczas gdy w rzeczywistości zostały one kupione i opłacone przez emitentów tokenów” – powiedziała Kristina Littman, szefowa Cyber ​​Unit SEC Enforcement Division. „Prawo papierów wartościowych zabraniające reklamowania papierów wartościowych za wynagrodzeniem bez odpowiedniego ujawnienia inwestorom jest jasne i od dawna”.

Ale zamiast przyznać się lub odrzucić roszczenia przeciwko nim, Blotics zgodził się zaprzestać popełniania lub powodowania przyszłych naruszeń przepisów federalnych dotyczących obrotu papierami wartościowymi oraz zapłacić 43 000 USD w postaci wypłaty, plus odsetki za przesądzenie i karę. w wysokości 154 434 USD.

Akcja trwa nadal

Regulatorzy na całym świecie jasno dają do zrozumienia, że ​​mają oko na blockchain i przestrzeń walut cyfrowych. Ugoda Blotics z SEC jest drugim komunikatem, jaki słyszeliśmy od SEC w tym tygodniu w związku z rozprawą agencji w sprawie blockchain/cyfrowej waluty. Na początku tego tygodnia widzieliśmy, jak SEC oskarżyła trzy osoby zaangażowane w system wykorzystywania informacji poufnych wokół Long Blockchain Corp – wcześniej znany jako Long Island Ice Tea – który miał miejsce w szczytowym momencie kryptomania w grudniu 2017 roku.

Te wydarzenia oraz trwające dochodzenie i represje regulacyjne dotyczące Binance pokazują nam, że branża blockchain i walut cyfrowych urosła na tyle, że organizacje rządowe na całym świecie zaczęły je regulować, aby chronić swoich obywateli, mieszkańców i inwestorów. Jednak efektem ubocznym tego rozporządzenia jest to, że zaczniemy widzieć osoby i firmy z branży blockchain i walut cyfrowych, w tym kilka nazwisk i liderów w swoich sektorach, takich jak Binance i Tether, jako organy regulacyjne dają im możliwość przestrzegania obowiązujących przepisów lub zaprzestania działalności w ich krajach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The SEC is cracking down on crypto-project promoters – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO