Rozszerzająca się lista najgorętszych punktów regulacyjnych Binance doczekała się nowego dodatku — Australia

Rosnąca liczba klientów Binance wyraża frustrację z powodu nieudanych prób wycofania swoich pieniędzy z kontrowersyjnej giełdy kryptowalut, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia skutków regulacyjnych dla kluczowych menedżerów firmy. Binance ostatnio zostało wezwane przez organy nadzoru finansowego w coraz większej liczbie jurysdykcji, co skłoniło wiele instytucji finansowych do zablokowania płatności na stronie. W poniedziałek brytyjski procesor płatności Clear Junction ogłosił, że „nie będzie już ułatwiać płatności związanych z Binance”, zgodnie z ostrzeżeniem brytyjskiego organu nadzoru finansowego z końca czerwca, że giełda działała bez lokalnej zgody.

Australia może wkrótce dodać swoją nazwę do stale rosnącej listy gorących punktów Binance. The Daily Telegraph niedawno doniósł o wielu rozzłoszczonych klientach Binance, którzy odeszli z powodu częstych przerw w świadczeniu usług, które zwykle występują, gdy ceny walut cyfrowych spadają. Binance ma zwyczaj planowania „nieplanowanej konserwacji” w okresach, w których zamówienia „sprzedaży” znacznie przewyższają liczbę kupujących. Zanim klienci odzyskają dostęp do kont, często stwierdzają, że ich pozycje są likwidowane, a strona nie chce oferować rekompensaty przekraczającej grosze za dolara. Wielu komentatorów online zauważyło, że technologia Binance wydaje się nie mieć takich problemów w okresach, w których kupujący znacznie przewyższają sprzedawców. Jednak gdy prośby o wypłatę znacznie przewyższają depozyty, platforma Binance nagle staje się tak chwiejna jak nowo narodzone cielę.

Twój telefon jest dla nas ważny, jak się domyślamy

Podobne skargi konsumenckie są składane w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Gizmodo opublikował niedawno listę skarg, które klienci Binance złożyli w amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Studiując 200 z 760 skarg potwierdzonych przez FTC, Gizmodo zidentyfikował „świetne wzorce” proceduralnych blokad, które podobno wznosi giełda, gdy klienci żądają wypłaty środków z ich kont. Większość skarg dotyczy Binance.US, odgałęzienia utworzonego w 2019 r. po tym, jak firma macierzysta twierdziła, że ​​zablokowała klientów z USA, aby uniknąć dalszej kontroli ze strony amerykańskich organów finansowych. Jednak dokument „Tai Chi”, który wyciekł do magazynu Forbes w 2020 r., ujawnił, że Binance.US miał służyć jako zasłona dymna, oferująca iluzję zgodności z przepisami, podczas gdy Binance.com nadal nielegalnie akceptował klientów z USA za pośrednictwem wirtualnych sieci prywatnych (VPN). Skargi cytowane przez Gizmodo ujawniły również całkowitą daremność zajmowania się obsługą klienta Binance. Wydaje się, że firma, która słynie z braku korporacyjnej centrali, nie ma personelu wsparcia ludzkiego, zamiast tego polega na chat-bocie AI, który oferuje ogólne rozwiązania problemów klientów. Kanały społecznościowe Binance szybko reagują na publiczne skargi klientów, zapewniając, że ich obawy są „eskalowane” gdzieś w górę łańcucha pokarmowego, ale komentarze te zwykle spotykają się z odpowiedziami klientów, że poprzednie zapewnienia tego typu okazały się niewarte niepapierowy, na którym są wydrukowane.

Kto jest (wkrótce w więzieniu) szefem?

Skargi konsumentów zwiększają nieszczęście Binance w USA, ponieważ strona jest już badana pod kątem rzekomego prania pieniędzy i unikania podatków przez Urząd Skarbowy (IRS) i Departament Sprawiedliwości (DoJ), podczas gdy Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) jest zbadanie, czy Binance służyło obywatelom Nowego Jorku bez lokalnego pozwolenia. Na początku tego miesiąca, Brian Brooks, dyrektor generalny Binance.US, próbował zdystansować swoją firmę od nasilającego się uwagi regulacyjnej na statku-matce Binance, mówiąc Bloomberg TV, że Binance.US jest „zasadniczo giełdą pod marką Binance”, która jedynie licencjonowała nazwę i technologię od Binance .com. Brooks twierdził, że jedynym wspólnym wątkiem łączącym Binance.com i Binance.US było to, że oba zostały założone przez Changpenga „CZ” Zhao

Niestety, komentarze Brooksa wydają się potwierdzać strategię przedstawioną w dokumencie Binance „Tai Chi”, który wzywał do ustanowienia pozornie działającego podmiotu, który mógłby „odizolować Binance od egzekwowania przez USA” poprzez ograniczenie formalnych powiązań między tymi dwiema stronami do stosunek czysto umowny. To pozorne przyznanie się Brooksa – byłego pełniącego obowiązki szefa Urzędu Kontrolera Waluty (OCC) u schyłku administracji Trumpa – że firma, którą kieruje, jest wabikiem Tai Chi dla amerykańskiej kontroli regulacyjnej, może pozostawić go otwartego dla federalnych. pobiera opłaty, jeśli Binance zdecyduje się na ciągnięcie dywanu, gdy jego kryzys płynności stanie się zbyt poważny, aby go ukryć.

Kto jeszcze na celowniku?

Zanim Brooks został mianowany CEO Binance.US w kwietniu tego roku, firmą kierowała Catherine Coley, która według Fortune została „wybrana[n]” do kierowania amerykańską firmą przez nikogo innego, jak założyciela Binance, CZ. To oznacza kolejną dziurę w przekonaniu, że amerykański oddział jest tak niezależny, jak chcą nam wierzyć Brooks i CZ. Od 25 kwietnia nazwisko Coley’a wciąż znajdowało się na liście dyrektorów BAM Trading Services Inc., firmy z siedzibą w San Francisco, która współpracowała z Binance przy uruchomieniu Binance.US w 2019 roku. Jednak kiedy Brooks został ogłoszony zastępcą Coleya 20 kwietnia oświadczył, że nie jest już w zarządzie BAM. Według najnowszego raportu rocznego BAM, firma miała dwóch innych dyrektorów: CZ i Wei Zhou, byłego dyrektora finansowego Binance, który nagle opuścił firmę w czerwcu, a firma twierdziła, że ​​odejście zostało dokonane „z powodów osobistych”. Jedyną inną osobą wymienioną w raporcie BAM jest CFO Joshua Sroge, który swoją przygodę z Binance.US rozpoczął w styczniu 2020 roku. Odejście Coley z foldu Binance było równie nagłe jak Wei, ale jej odejście nie uzasadniało nawet kiepskiej wymówki z „powodów osobistych”. Odkąd Brooks przejął stery, portale społecznościowe Coley przeszły w stan uśpienia (ostatnio napisała na Twitterze dzień przed ogłoszeniem nominacji Brooksa, a jej LinkedIn nie został zaktualizowany, aby odzwierciedlić jej odejście z Binance). Kiedy korporacyjne ucieczki idą, ten był czystym Houdini. Zniknięcie może nie wystarczyć, aby zmniejszyć zainteresowanie władz USA, które nie zawahają się zaatakować wszystkich, których według nich mogli odegrać rolę w popełnieniu oszustwa na amerykańskiej ziemi. Uśpiwszy za kierownicą wiele głośnych oszustw (Enron, Madoff, kredyty hipoteczne typu subprime itp.), władze USA bardzo potrzebują wygranej, aby przywrócić przekonanie, że ktoś — ktokolwiek — utrzymuje uczciwość graczy finansowych. Nieuczciwi brokerzy na Binance mogą dobrze dopasować się do tego rachunku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance widening list of regulatory hot spots gets new addition—Australia – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO