Jak blockchain może zostać przyjacielem indyjskich rolników

Dr Craig S. Wright powiedział te słowa podczas wizyty w Bogocie w Kolumbii w 2019 roku. „Ameryka Łacińska jest dojrzała do wzrostu”, powiedział, wskazując, że rozwijające się regiony, takie jak Indie i Ameryka Łacińska, mają „lepszą okazję, aby nadrobić zaległości i szybszy wzrost niż w Ameryce Północnej” dzięki wykorzystaniu Bitcoina, co umożliwi im „posiadanie informacji”. Jeśli spojrzymy na Indie, widzimy zaawansowany technologicznie naród, który również zmaga się z biedą i ogromnym podziałem między bogatymi i biednymi. Wśród biednych kraju są rolnicy pracujący w przemyśle rolniczym, który wytwarza około 18% PKB i zatrudnia ponad 50% indyjskiej siły roboczej.

Życie indyjskiego rolnika jest pełne stresu i zawiedzionych nadziei, co widać w wstrząsających statystykach opublikowanych przez Economic Times, który zauważył, że wskaźnik samobójstw w sektorze rolniczym stanowił 7,4% wszystkich samobójstw w kraju, co spowodowało zgonów 5957 rolników i 4324 robotników rolnych w samym tylko 2019 r. Według danych National Crime Records Bureau (NCRB) o przypadkowych zgonach i samobójstwach, w 2019 roku 10 281 rolników popełniło samobójstwo. Przyczyna stresu? Częściowo to pośrednicy – ​​czyli agenci i autorzy dokumentów – konsumują ich zyski. Andhra Pradesh to stan w południowych Indiach, w którym około 70% ludności utrzymuje się z ziemi. W 2014 r. państwo wdrożyło system e-Governance, platformę cyfrową dla rolników. Mówiąc o ustaleniach wdrożeniowych podczas TEDTalk, J.A. Chowdary, specjalny sekretarz generalny i doradca IT głównego ministra stanu Andhra Pradesh, powiedział, że urodził się w rodzinie rolnika.

Wyniki systemu e-Governance wskazują na liczne korzyści i zmniejszenie korupcji, ponieważ nie ma zaangażowania pośredników w ten model biznesowy. Stan wcześniej zaobserwował, że większość rejestrujących grunty początkowo uczęszczała do działu rejestracji wspomaganej komputerowo z pośrednikiem, a średnia zapłacona łapówka stanowiła dodatkowe 7,95% faktycznie należnych opłat. Jednak sześć miesięcy po wdrożeniu 80% wszystkich transakcji związanych z rejestracją gruntów zostało przetworzonych elektronicznie bez pośredników. Proces rejestracji trwa teraz godzinę zamiast 15-20 dni, jak miało to miejsce w konwencjonalnym systemie. Wyszukiwanie tytułów z ostatnich 20 lat zajmuje 15 minut zamiast trzech dni, a uzyskanie poświadczonych kopii dokumentów zajmuje 30 minut zamiast trzech dni w tradycyjnym systemie.

Jak blockchain może pomóc

Chowdary jest optymistą i entuzjastycznie nastawiony do przyszłości i jest zdeterminowany, aby miasto Vizag, Andhra Pradesh, stało się światową stolicą blockchain. Opracował strategię 5M, aby tak się stało, tj. państwo zapewni graczom fintech siłę roboczą, pieniądze, dostęp do rynku, mentoring i metapłatności. „Te pięć państw pokona bariery wejścia dla start-upów z branży fintech. Jesteśmy w trakcie tworzenia uniwersytetu opartego na technologii blockchain” – powiedział. Stan ustanowił również Międzynarodowy Instytut Technologii Cyfrowych (IIDT) — wiodący instytut w Indiach oferujący kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, analityki i blockchain. W 2020 r. jedna z największych indyjskich firm rolniczych, Sahyadri Farmers Producers Company, zintegrowała technologię blockchain i zdigitalizowała swój łańcuch dostaw. Oprócz konsumentów skorzystali także rolnicy, ponieważ modernizacja umożliwiła im śledzenie ich produktów w łańcuchu dostaw, na przykład, gdzie produkt został sprzedany i za jaką cenę.

Blockchain pomaga również innym sektorom, takim jak Universal Source of Truth (UNISOT) i jego SeafoodChain, firma zajmująca się łańcuchem dostaw z siedzibą w Norwegii. Jest to rozwiązanie, które śledzi owoce morza od źródła do konsumenta. Owoce morza mają bardzo złożony łańcuch dostaw, a produkt pokonuje duże odległości, zanim trafi na talerz. SeafoodChain wypełnia lukę, umożliwiając uczestnikom wprowadzanie danych na każdym etapie łańcucha dostaw, które można zweryfikować w niezmiennej księdze łańcucha bloków Bitcoin SV (BSV). Jednak wdrożenie technologii blockchain w globalnym sektorze łańcucha dostaw stwarza wiele przeszkód. Jak zauważył współzałożyciel i dyrektor generalny UNISOT Stephan Nilsson na CoinGeek Zurich, ludzie obawiają się, że wszystkie informacje na temat publicznego łańcucha bloków są publicznie dostępne. „Mamy publiczny Internet, do którego każdy może uzyskać dostęp, ale wszyscy używamy tego samego Internetu do łączenia się z naszymi bankami/szpitalami/itd. poprzez bezpieczne systemy najwyższej warstwy.

Podobnie warstwa biznesowa publicznego łańcucha bloków jest dozwolona, ​​a wszystkie informacje w tej warstwie są bezpiecznie szyfrowane” – powiedział Nilsson. Australijska firma rolnicza Farmo połączyła siły z MetaStreme, aby wykorzystać blockchain BSV do zarządzania dystrybucją wody w gospodarstwach, przechowywania danych klimatycznych, a także planuje zbadać jego zastosowanie w sektorach takich jak transport. W rzeczywistości firmy, w tym gry online, dostawcy danych geolokalizacyjnych i słowniki internetowe, coraz częściej wykorzystują blockchain BSV w swoich branżach. Nie chodzi już o to, czy, ale kiedy każdy sektor zmieni „tryb krypto”. Pomimo rozpędu Bank Rezerw Indii wykazał opór wobec przyjęcia technologii blockchain.

Bank centralny może obawiać się, że firmy te próbują zakłócić istniejący system bankowy, chociaż nie rozumieją, że blockchain jest lepszym sposobem na wykorzystanie księgi głównej do płatności. . BSV pomoże jedynie w rozwoju walut cyfrowych banku centralnego (CBDC); nigdy ich nie zastąpi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How blockchain can become a friend of Indian farmers – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO