Bliski Wschód dołącza do globalnego wyścigu blockchain

Ludzie są konkurencyjni. Przez wieki globalne supermocarstwa rywalizowały o zasoby, wpływy i dobrobyt. Dziś ten fundamentalny ludzki konflikt toczy się między technologiami jutra a przestarzałymi systemami z przeszłości, ponieważ świat coraz bardziej zbliża się do nieuchronności cyfrowej przyszłości. W czołówce technologicznego pogranicza znajduje się blockchain, rewolucyjna technologia zdolna do przechowywania i przetwarzania najważniejszego zasobu naszych czasów — danych. A dzięki Bitcoin SV jako nowemu protokołowi do budowania i rozwijania nowej generacji aplikacji użytkowych i systemów biznesowych, możliwości są nieograniczone. Claire Celdran z CoinGeek odwiedziła Dubaj, największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby dowiedzieć się więcej o tym, co rząd robi, aby wspierać blockchain, a w szczególności BSV enterprise blockchain.

Jak zauważyła, ludzie z całego świata gromadzą się w Dubaju, aby zbadać możliwości biznesowe, ważne regionalne, a nawet globalne centrum innowacji finansowych i technologicznych. Jest również szczególnie wspierany przez nowe technologie i ma doświadczenie w szybkim wdrażaniu nowych technologii w celu uzyskania przewagi jako pierwszego inicjatora. Celdran spotkał się z Marwanem Alzarouini, dyrektorem generalnym Dubai Blockchain Center, aby zapytać o rolę technologii w mieście. Powiedział, że Dubaj jest wystarczająco odważny, aby wypróbować nowe technologie i zanurzyć się w powstających technologiach, takich jak Bitcoin. Już teraz Alzarouini uważa, że ​​Dubaj jest światowym liderem we wdrożeniach blockchain w sektorze publicznym, wyprzedzając pod każdym względem światową branżę, jeśli chodzi o wdrażanie technologii blockchain. Ponieważ Dubaj jest kluczowym centrum handlowym na Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata oraz naturalną skłonnością do wspierania i zachęcania do rozwoju nowych technologii, jest to naturalny wybór jako regionalny hub dla Bitcoina.

Przy wsparciu Stowarzyszenia Bitcoin, Dubaj ma być gospodarzem nowego centrum Bitcoin SV Hub, tworząc centralny punkt rozwoju i innowacji w sektorze w regionie Bliskiego Wschodu. Prezes założyciel Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, powiedział, że obecność BSV w tym mieście jest ważna, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktywność rządu Dubaju we wdrażaniu technologii w mieście. Ponieważ rząd wykazuje tak silne wsparcie dla technologii, a innowatorzy przesuwają jej granice, Nguyen powiedział, że Dubaj był naturalnym wyborem dla Stowarzyszenia Bitcoin przy tworzeniu nowego centrum. Centrum będzie miało na celu poszerzenie zasięgu blockchain BSV dla przedsiębiorstw na Bliskim Wschodzie, promowanie rozwoju i zrozumienia technologii w całym regionie, a także wspieranie nowej generacji programistów i innowatorów BSV.

Już teraz zespół pomógł wysłać delegację z Dubaju do Sudanu, aby zorganizować tam konferencję Bitcoin, promując technologię, która ma pomóc gospodarce Sudanu przejść od ręcznego do cyfrowego, kontynuując swoją podróż rozwoju gospodarczego. Jest to postrzegane jako jeden z wczesnych rezultatów wysiłków Stowarzyszenia Bitcoin w regionie, które mogą rosnąć tylko z czasem. Dzięki zaangażowaniu Dubaju w innowacje w dziedzinie technologii i finansów, BSV Hub znalazł odpowiedni dom do uruchomienia tych regionalnych inicjatyw. Obecność Bitcoin Association i BSV w regionie jest kluczowym krokiem w kierunku globalnej adopcji Bitcoina w pierwotnej wizji, jak widzi to Satoshi Nakamoto w oryginalnej białej księdze Bitcoin.

Oczekuje się, że uruchomienie w Dubaju, dzięki historii podnoszenia rangi blockchain BSV na całym świecie, pomoże w dalszej misji w regionie i poza nim. Ponieważ coraz więcej krajów aktywnie bada możliwości Bitcoina, jest to dopiero początek nowej ery transformacji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Stories – Episode 4: Middle East joins the global blockchain race – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO