Argentyński prawodawca proponuje ustawę umożliwiającą wypłatę wynagrodzeń w walutach cyfrowych

Argentyńscy pracownicy będą mogli otrzymywać pensje w walutach cyfrowych, jeśli nowy projekt ustawy przepłynie przez parlament tego południowoamerykańskiego kraju. Projekt ustawy ma na celu umożliwienie pracownikom i eksporterom usług otrzymywania części lub pełnej pensji w walutach cyfrowych w celu zachowania siły nabywczej. Argentyna jest jednym z krajów o najwyższej inflacji w ciągu ostatnich kilku lat. To spowodowało wzrost popularności walut cyfrowych, a wielu uważa je za lepszą alternatywę dla lokalnego peso. Teraz pracownicy w kraju mogą uzyskać możliwość otrzymywania płatności w walutach cyfrowych, dzięki ustawie zaproponowanej przez kongresmana José Luisa Ramóna.

https://twitter.com/JoseLuisRamonOk/status/1412508262918918153?s=20

Ramón, który jest członkiem argentyńskiej Izby Deputowanych, powiedział, że „pomysł polega na tym, że oni [pracownicy] mogą wzmocnić swoją autonomię i zachować siłę nabywczą swojego wynagrodzenia”. Dodał: „Ta inicjatywa wynika z potrzeby promowania większej autonomii i zarządzania płacami, co nie oznacza utraty praw lub narażenia na sytuacje nadużyć w ramach stosunku pracy”. W Argentynie ci, którzy otrzymują płatności w obcych walutach, muszą po otrzymaniu przeliczyć je na lokalne peso.

Dodatkowo, ze względu na ustawę uchwaloną w grudniu 2019 r., waluty obce obciążone są 30% podatkiem. Według lokalnego punktu sprzedaży La Nueva Mañana, waluty cyfrowe mogą być zwolnione z tego prawa. Dzięki temu pracownicy i eksporterzy zarobią znaczne oszczędności, jeśli otrzymają wynagrodzenie w Bitcoin (BSV) i innych walutach cyfrowych. Zgodnie z proponowaną ustawą pracownicy argentyńscy będą mieli absolutną władzę do podejmowania i zmiany swoich decyzji dotyczących akceptowania, modyfikowania lub odwoływania płatności w walucie cyfrowej. Określa również, jakie będą obowiązki pracodawcy.

Jednym z nich będzie poniesienie kosztów transferu walut cyfrowych. Ci, którzy zdecydują się na dokonywanie płatności w BSV, nie będą musieli się tym martwić, ponieważ opłaty transakcyjne są znikome. Argentyna nadal odnotowuje wysoką inflację, ponieważ rząd zmaga się ze swoją polityką monetarną. Podczas gdy w ubiegłym miesiącu inflacja była niższa niż przewidywano, wynosi ona 21,5% w skali roku i 48% rok do roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Argentine lawmaker proposes bill allowing salary payments in digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO