Oszustwo BitConnect ukarane 3 milionami USD przez SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zbliża się do porozumienia z niektórymi amerykańskimi promotorami niesławnego oszustwa BitConnect. W maju regulator obciążył sześciu promotorów, a zgodnie z nowym raportem ma rozliczyć się z czterema z nich, z karami od 526 000 do 3 milionów dolarów. BitConnect był jednym z największych oszustw w branży walut cyfrowych, a operatorzy wystartowali z zgłoszoną kwotą 2,5 miliarda dolarów w ciągu zaledwie jednego roku działalności. Regulatorzy na całym świecie – od USA po Australię i Indie – ścigają orkiestratorów od czasu jej zamknięcia w styczniu 2018 roku.

Jak donosił CoinGeek, 28 maja 2021 r. SEC oskarżyła sześciu amerykańskich promotorów. skarga, którą złożyła w południowym dystrykcie Nowego Jorku, oskarżyła tych dwóch i czterech innych o sprzedaż papierów wartościowych bez rejestracji w organie regulacyjnym. Jak ujawnia nowy raport Law360, strażnik zbliża się do porozumienia z czterema z sześciu rzekomych promotorów. Sędzia Manhattan John Koeltl powiedział, że prawdopodobnie podpisze wyroki przeciwko tej czwórce w nadchodzących dniach. Według sędziego „zorientowanego na szczegóły”, porozumienia ugodowe były zgodne z prawem, ale wymagają kilku drobnych poprawek, aby były „skrupulatnie dokładne”. Według raportu, amerykański promotor BitConnect Joshua Jeppesen, który mieszka w Massachusetts, ma zapłacić ponad 3 miliony dolarów w ugodzie. Narzeczona Jeppesena, Laura Mascola, podobno zapłaci do 576 000 dolarów, kwotę, którą władze podały, że otrzymała od Jeppesena.

Ryan Maasen, który był regionalnym promotorem Oklahomy, ma zapłacić 526 000 $ w ugodzie. Kwota rozliczenia Michaela Noble nie została jeszcze ustalona, ​​informuje Law360. Reprezentując się w sądzie, Noble, lepiej znany jako Michael Crypto, twierdził, że „bardzo współpracował z SEC i DoJ”. Jednak obie strony nie uzgodniły kwoty, którą ma zapłacić w ramach ugody. Trevon „BTCTre” Brown, który był regionalnym promotorem w Południowej Karolinie i Craig Grant z Florydy, jeszcze nie doszedł do porozumienia z SEC, ujawnił sędzia Koeltl. BitConnect został uruchomiony w styczniu 2017 r. i w kolejnym roku przyciągnął dziesiątki tysięcy użytkowników obietnicami do 3900% rocznych zwrotów. Twierdził, że jest platformą pożyczkową, która otrzymała BTC swoich użytkowników i oddała im BitConnect Coins (BCC).

Rok później rozbił się spektakularnie, powołując się na ataki DDoS, represje regulacyjne, a nawet „złą prasę”. Od tego czasu władze nadal ścigają koordynatorów, z których wielu zniknęło. Jednak jeden został aresztowany w Indiach, podczas gdy inny czeka nawet dziesięć lat za kratkami w Australii.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BitConnect scam US promoters to be hit with $3M settlement by SEC: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO