Brytyjskie ogólnokrajowe Towarzystwo Budowlane ostatnio dokonało przeglądu polityki walut cyfrowych w związku z represjami

Jedna z największych detalicznych instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii, Nationwide Building Society, ma dokonać przeglądu swoich zasad dotyczących waluty cyfrowej, co może spowodować dalszą kontrolę klientów korzystających z kryptowalut za pośrednictwem kont Nationwide. Pożyczkodawca high-street, największe towarzystwo budowlane na świecie, staje się najnowszą instytucją, która zaostrzyła swoje podejście do walut cyfrowych, w następstwie działań Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA) w celu wprowadzenia bardziej rygorystycznych zasad dotyczących korzystania z walut cyfrowych. Wśród działań, które będą teraz podejmowane przez tę instytucję, jest blokowanie płatności uznanych za podejrzane, a także wydawanie ukierunkowanych ostrzeżeń o oszustwach osobom, które uważane są za najbardziej narażone na oszustwa i inne formy przestępczości.

Ogłaszając zmiany w polityce walut cyfrowych, Nationwide dołącza do takich firm jak Santander, NatWest i Barclays, wywierając presję na tych, którzy angażują się w waluty cyfrowe za pośrednictwem swoich kont. Wiele z tych banków już całkowicie blokuje wymianę walut cyfrowych lub stosuje zwiększone poziomy kontroli konta wobec klientów korzystających z platform kryptograficznych. Wydarzenia te mają miejsce w kontekście zaostrzenia przepisów w FCA, która niedawno wprowadziła nowe środki licencyjne w celu zapewnienia lepszych regulacji dla sektora. . Według Marka Stewarda, szefa egzekucji i nadzoru rynkowego w FCA, wiele firm nadal prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii bez odpowiedniej licencji. „Mamy wiele firm, które wyraźnie prowadzą interesy w Wielkiej Brytanii bez rejestracji u nas i mają do czynienia z kimś: bankami, firmami świadczącymi usługi płatnicze, konsumentami”.

Ponieważ coraz więcej konsumentów decyduje się kupować kryptowaluty za pośrednictwem swoich kont, zaostrzenie przepisów jest postrzegane jako sposób na ochronę konsumentów przed oszustwami i oszustwami, a także zapobieganie nieoczekiwanym stratom wynikającym ze spekulacyjnych inwestycji w waluty cyfrowe.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK Nationwide Building Society latest to review digital currency policies amid crackdown – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO