SEC obciąża trzy osoby za transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych Long Blockchain Corp

W grudniu 2017 r., u szczytu ery, którą wielu nazywa „kryptomanią”, nowojorski producent napojów „Long Island Ice Tea” zmienił nazwę na „Long Blockchain Corp. producent powiedział, że odstąpi od produkcji napojów i skoncentruje swoje wysiłki na technologii blockchain. Po rebrandingu akcje Long Blockchain Corp wzrosły o ponad 380% w ciągu dnia – niestety Long Blockchain Corp nigdy nie przestawił się na produkcję technologii blockchain; co jest jednym z powodów, dla których trzy osoby powiązane z firmą zostały właśnie oskarżone o wykorzystywanie informacji poufnych związanych z akcjami Long Blockchain Corp.

Co się stało?

Dzisiaj SEC ogłosiła, że ​​​​oskarżyła trzy osoby – nieujawnioną osobę, która pracuje w Long Blockchain Corp, makler giełdowy z Kajmanów Oliver Barret-Lindsay i Gannon Giguiere – za wykorzystywanie informacji poufnych Long Blockchain Corp. Nieujawniona osoba ujawniła informacje dotyczące zmiany marki Long Island Ice Tea swojemu przyjacielowi i maklerowi giełdowemu, Oliverowi Barretowi-Lindsayowi; poza przekazaniem Barret-Lindsay tych informacji, osoba ta podzieliła się projektem komunikatu prasowego firmy ogłaszającego zmianę marki z Barret-Lindsay. Następnie Barret-Lindsay przekazał swojemu przyjacielowi Gannonowi Giguiere’owi informacje, które wiedział o Long Island Ice Tea. Giguiere kupił 35 000 akcji Long Island Ice Tea po usłyszeniu wiadomości. Kiedy Long Island Ice Tea oficjalnie ogłosiła ogłoszenie, jej akcje natychmiast poszybowały w górę, w ciągu dwóch godzin od ogłoszenia, Giguiere sprzedał swoje 35 000 udziałów w Long Blockchain Corp za 160 000 USD zysku. To nie pierwszy raz, kiedy zarówno Barret-Lindsay, jak i Giguiere zostali objęci dochodzeniem w sprawie karnej związanej z obrotem akcjami, obaj zostali wcześniej oskarżeni z powodu ich powiązania i rzekomej roli, jaką odegrali w programie manipulacji akcjami – w tym przypadku jest obecnie w postępowaniu sądowym.

Czy historia się powtórzy?

Ta sprawa SEC dotycząca wykorzystywania informacji poufnych pokazuje, że funkcjonariuszom organów ścigania potrzeba trochę czasu, aby dogonić i rozprawić się z nielegalnymi podmiotami. Incydent z Long Island Ice Tea/Blockchain Corp miał miejsce prawie 4 lata temu, ale organy regulacyjne dopiero zaczynają robić wrażenie w tej sprawie. Podczas tego cyklu rynkowego znacznie mniej – jeśli w ogóle – firm notowanych na giełdzie, które zmieniły swoje nazwy, aby wykorzystać popularność i zainteresowanie technologiami blockchain i walutą cyfrową; zdarzały się jednak osoby promujące rażące oszustwa i nieuczciwe projekty walut cyfrowych. Regulatorzy finansowi na całym świecie coraz bardziej zwracają uwagę na rynki blockchain i walut cyfrowych, ponieważ stają się one coraz bardziej popularne, i istnieje duża szansa, że to nie ostatni raz, kiedy SEC obciąży osoby związane z blockchainem lub walutą cyfrową firma lub oszustwo.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC charges three people for Long Blockchain Corp insider trading – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO