Ludowy Bank Chin przyspiesza represje wobec walut cyfrowych

Władze Ludowego Banku Chin (PBoC) wydały niedawno zawiadomienie ostrzegające lokalne instytucje, aby nie świadczyły usług firmom związanym z walutą cyfrową. W ciągu ostatnich kilku tygodni w wiadomościach dominowało stanowisko rządu chińskiego skierowane przeciwko kryptowalutom. Ta najnowsza wzmocniona retoryka tylko zwiększa pilną potrzebę szukania przez lokalne firmy gdzie indziej, aby rozpocząć działalność. Zawiadomienie zawierało ujawnienie, że urzędnicy zmusili firmę programistyczną z siedzibą w Pekinie do zamknięcia działalności w związku z jej podejrzewanym zaangażowaniem w świadczenie usług oprogramowania do transakcji walutowych. Bank centralny uznał, że środek karny jest niezbędny, aby „zapobiegać ryzyku spekulacji w transakcjach w wirtualnej walucie i kontrolować je, a także chronić bezpieczeństwo aktywów publicznych”. „W tym miejscu uroczyście ostrzegamy odpowiednie instytucje w naszej jurysdykcji, aby nie świadczyły usług lokalowych, wystaw handlowych, marketingowych i płatnych usług przekierowania w przypadku działalności biznesowej związanej z wirtualną walutą.

Instytucje finansowe i instytucje płatnicze w jurysdykcji nie mogą bezpośrednio ani pośrednio świadczyć klientom usług związanych z wirtualną walutą” – deklaruje oświadczenie. Ocieplenie dodatkowo przypomina chińskim obywatelom, że powinni zachować ostrożność i „zwiększać świadomość ryzyka” przy rozważaniu możliwości inwestycyjnych. Ostrzega ich przed angażowaniem się w spekulacyjny handel walutami cyfrowymi i radzi, aby uważali na jego szkodliwe skutki. Zmusza internautów do zgłaszania wskazówek dotyczących naruszeń prawa i regulacji związanych z cyfrowymi transakcjami walutowymi oraz podejrzanych o naruszenie prawa. „Osobiste konta bankowe powinny być pielęgnowane i nie powinny być wykorzystywane do doładowania i wypłaty konta waluty wirtualnej, kodów doładowania transakcji związanych z zakupem i sprzedażą oraz transferu odpowiednich środków transakcyjnych itp., aby zapobiec nielegalnemu użyciu i wyciekowi danych osobowych”, biuro w Pekinie Ludowego Banku Chin dalej ostrzega.

Posunięcie to ma miejsce w związku z nasiloną przez Chiny represją przeciwko górnikom z nagrodami blokowymi, ponieważ władze nadal zamykają zakłady wydobywcze w kilku dystryktach, które dostarczają ponad połowę światowych cyfrowych tokenów BTC. Urzędnicy zablokowali również konta w mediach społecznościowych niektórych wybitnych ewangelistów BTC. „Rząd Chin robi wszystko, co w jego mocy, aby bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty zniknęły z chińskich systemów finansowych i gospodarki” – powiedział Fred Thiel, dyrektor generalny Marathon Digital Holdings w raporcie dla CNBC. Chociaż represje spowodowały ogromny spadek wartości BTC, waluta cyfrowa pozostaje atrakcyjnym aktywem Ponzi dla wielu, którzy chcą czerpać zyski z nowych podmiotów wchodzących do sektora.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : People’s Bank of China ramps up digital currency crackdown – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO