Irańska organizacja handlowa wydaje 30 nowych licencji na wydobycie bloków z nagrodami

Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu w Iranie wydało 30 nowych licencji na wydobycie walut cyfrowych, co może utorować drogę do ekspansji regulowanego sektora wydobywczego w kraju. Licencje zostały sklasyfikowane według prowincji, w której zostały przyznane, a sześć wydano w prowincji Semnan. Następna była prowincja Alborz z czterema nowymi licencjami, a następnie Mazandaran, Wschodni Azarbejdżan, Zanjan i Teheran.

Według lokalnych mediów wydano około 2 579 zezwoleń na wydobycie przemysłowe, z których większość przypadła na prowincję Zanjan, prowincję Fars i Azerbejdżan Zachodni. Nowe licencje są wymagane dla firm, które mają nadzieję wydobywać walutę cyfrową w tym kraju, co jest wymogiem prawnym w Iranie od czasu wprowadzenia przepisów w lipcu 2019 r. Pomimo wprowadzenia przepisów dotyczących legalnego sektora wydobywczego, rząd w Iranie walczył w ostatnim czasie z nielegalnymi górnikami walut cyfrowych miesięcy, powołując się na presję na infrastrukturę energetyczną kraju, częściowo obwinianą o niedawne przerwy w dostawie prądu w całym kraju.

Firmy wydobywające walutę cyfrową, które mają zabezpieczone licencje, są zobowiązane do płacenia wyższej stawki za koszty energii w porównaniu z innymi rodzajami użytkowników komercyjnych i mieszkaniowych, po części jako próba powstrzymania wpływu wydobycia na krajową infrastrukturę sieciową. Posunięcie to nastąpiło po ogłoszeniu przez prezydenta kraju Hassana Rouhaniego w maju, że zostanie wprowadzony zakaz wydobycia wszystkich walut cyfrowych w Iranie do września 2021 roku.

W rezultacie organy ścigania w Iranie rozprawiały się z nielegalnymi operacjami wydobywczymi, konfiskując około 7000 platform z farmy wydobywczej w Teheranie w ciągu ostatniego tygodnia. Konkretne gospodarstwo zostało uznane za znaczną presję na sieć krajową, która w ostatnich miesiącach była odpowiedzialna za znaczące przerwy w dostawie prądu w całym kraju.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Iranian trade body issues 30 new block reward mining licenses – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO