USDC wejdzie na giełdę za pośrednictwem nowojorskiej giełdy papierów wartościowych

Circle, jedna z dwóch firm macierzystych stojących za USDC stablecoin, stanie się spółką notowaną na giełdzie nowojorskiej. Circle wejdzie na giełdę poprzez połączenie ze spółką przejęć specjalnego przeznaczenia (SPAC) Concord Acquisition Corp. ($CND); po zakończeniu fuzji Circle będzie notowane pod symbolem $CRCL i ma być wycenione na 4,5 miliarda USD. Współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, Jeremey Allaire, poinformował o tym za pośrednictwem Twittera, kiedy ogłosił, że Circle podpisało ostateczną umowę z Concord Acquisition. Następnie Allaire zaczął mówić o misji Circle, a także o jej rozwoju w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wzrost USDC… i potencjalna przeszkoda

Stabilcoin USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej – USDT Tethera jest największy. Według Allaire, USDC wzrósł 55-krotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a obecnie w obiegu znajduje się ponad 25 miliardów USDC. USDC zostało stworzone przez Centre, firmę założoną przez Circle i Coinbase; Centrum szczyci się stworzeniem najbardziej przejrzystego stablecoina na rynku. W przeciwieństwie do innych stablecoinów, Center publikuje comiesięczne raporty tworzone przez firmę księgową Grant Thorton LLP – jednak Center i Grant Thorton LLP publikują kilka ostatnich raportów atestacyjnych powoli. Grant Thorton LLP zwykle publikuje miesięczny raport w ciągu dwóch tygodni od końca miesiąca. Jednak począwszy od października 2020 r. raport zaczął pojawiać się późno. Październikowy list atestacyjny przyszedł 23 dni po zakończeniu miesiąca, w listopadzie harmonogram raportowania wrócił do normy, ale raport grudniowy został opublikowany 42 dni po zakończeniu miesiąca. Raport styczniowy został opublikowany 33 dni po zakończeniu miesiąca, raport lutowy 58 dni po zakończeniu miesiąca, raport marcowy – 24 dni, a kwietniowy – 40 dni – od czasu publikacji prasy raporty majowe i czerwcowe nie zostały opublikowane. opublikowane. Podobnie jak w przypadku Tethera, coraz więcej osób zaczyna kwestionować rzeczywistą kwotę rezerw wspierających USDC i zaczyna się zastanawiać, czy rzeczywiście jest ona wsparta w stosunku 1:1 dolarem amerykańskim, jak twierdzi.

Co oglądać

Oczekuje się, że Circle sfinalizuje transakcję z Concord Acquisition Corp. i rozpocznie handel na nowojorskiej giełdzie w czwartym kwartale 2021 r. Od teraz będziesz chciał mieć oko na rozwijającą się historię o opóźnieniu przez Grant Thorton LLP w publikacji miesięcznika raporty atestacyjne, a także rzeczywistą kwotę rezerw, które mogą, ale nie muszą, wspierać stablecoin USDC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : USDC’s Circle will go public via New York Stock Exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO